Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, JOJONAKIS said:

Να αναφέρω κάτι που με έχει προβληματίσει, μπαίνοντας στη ΔΕΗ για νέα σύνδεση μου βγάζει ότι έχω οφειλές στο συγκεκριμένο αριθμό παροχής και καθόσον είχα κάνει λογαριασμό στο myhome μπαίνω και βλέπω "απενεργοποιημένη παροχή" και από κάτω το ποσό της οφειλής. Να προσθέσω ότι είχα φύγει από αρχή του 2023 και είχα πληρώσει κανονικά τον τελευταίο τελικό λογαριασμό.

Δηλαδή απλά σου λέει πως "έχεις οφειλές" χωρίς να διευκρινίζει τίποτα απολύτως? Δεν λέει πόσες είναι αυτές? Δεν έχει κάποιο λογαριασμό που να περιγράφει πως δημιουργήθηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή απλά σου λέει πως "έχεις οφειλές" χωρίς να διευκρινίζει τίποτα απολύτως? Δεν λέει πόσες είναι αυτές? Δεν έχει κάποιο λογαριασμό που να περιγράφει πως δημιουργήθηκαν?

μου λέει το ποσό 103€ το οποίο δεν ξέρω πως προέκυψε, ο τελικός ήταν 147 και έχει πληρωθεί κανονικά όπως και όλοι πριν από αυτόν. Το πλαίσιο που αναφέρει την παροχή και την οφειλή είναι απενεργοποιημένο εκτός από το κουμπί της πληρωμής, δεν μπορώ δηλ να δω λογαριασμό κτλπ και ούτε μέχρι τώρα είχα κάποια ειδοποίηση γραπτή ή τηλεφωνική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, JOJONAKIS said:

μου λέει το ποσό 103€ το οποίο δεν ξέρω πως προέκυψε, ο τελικός ήταν 147 και έχει πληρωθεί κανονικά όπως και όλοι πριν από αυτόν. Το πλαίσιο που αναφέρει την παροχή και την οφειλή είναι απενεργοποιημένο εκτός από το κουμπί της πληρωμής, δεν μπορώ δηλ να δω λογαριασμό κτλπ και ούτε μέχρι τώρα είχα κάποια ειδοποίηση γραπτή ή τηλεφωνική

Ok, δεν το ήξερα, στην παλιά εφαρμογή (ΔΕΗ e-bill) μπορούσες να δεις κανονικά τους λογαριασμούς σε απενεργοποιημένη παροχή.

Οπότε θα πρέπει είτε να επικοινωνήσεις μαζί τους ζητώντας διευκρινίσεις, και δεν εννοώ την εξυπηρέτηση πελατών, καλύτερα από την παρακάτω φόρμα:

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,
Δεν βρήκα να έχει αναφέρθει στις προηγούμενες σελίδες, ποιο πρόγραμμα θεωρείται καλή επιλογή για παροχή σε εξοχικό που ανοίγει περίπου δυο εβδομάδες το χρόνο, το καλοκαίρι; Το σταθερό myhome online, με το μικρότερο πάγιο των 3.5 ευρώ, για να γλιτώσω κάτι από τα πάγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mikesss είπε

Καλησπέρα σας,
Δεν βρήκα να έχει αναφέρθει στις προηγούμενες σελίδες, ποιο πρόγραμμα θεωρείται καλή επιλογή για παροχή σε εξοχικό που ανοίγει περίπου δυο εβδομάδες το χρόνο, το καλοκαίρι; Το σταθερό myhome online, με το μικρότερο πάγιο των 3.5 ευρώ, για να γλιτώσω κάτι από τα πάγια;

1,5 διαφοράς επί 12

vs

κατανάλωση επί ~0,04€/kw διαφοράς (άγνωστη πόση θα είναι το καλοκαίρι)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους.Για τον Φεβρουάριο έχει ανακοινώσει εκπτώσεις η ΔΕΗ? Έχουμε εικόνα περί τιμών? Στο 4all ήμουν τον Ιανουάριο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

καλημέρα σε όλους.Για τον Φεβρουάριο έχει ανακοινώσει εκπτώσεις η ΔΕΗ? Έχουμε εικόνα περί τιμών? Στο 4all ήμουν τον Ιανουάριο

 

Καλημέρα.. Υπομονή 1-2 μέρες ακόμα... 

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/revma-chreosis-akomi-ke-kato-apo-11-lepta-tin-kilovatora-etimazoun-i-parochi-gia-ta-stathera-simvolea/

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσαν σήμερα συγγενικό μου πρόσωπο από τη ΔΕΗ, για να επιστρέψει σε αυτούς στο πρόγραμμα 4all, προσφέροντάς του 100€ δώρο «για τη ρήτρα αναπροσαρμογής» όπως του ανέφεραν συγκεκριμένα. Αν κατάλαβα καλά, του είπαν και ότι το δώρο το κρατάει ακόμα και να μείνει ένα μήνα. Έχουν πάρει χαμπάρι τον ενεργειακό τουρισμό οι πάροχοι προφανώς.😁

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Έψαξα λίγο πίσω τις σελίδες αλλά δε βρήκα άλλο παρεμφερές μήνυμα.

Στη σελίδα του προγράμματος δεν υπάρχει αναφορά, οπότε σίγουρα δεν είναι κάτι καθολικό. Τουλάχιστον ακόμα.

Αν ισχύει σίγουρα μπαίνει γερά στο παιχνίδι η ΔΕΗ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Κάλεσαν σήμερα συγγενικό μου πρόσωπο από τη ΔΕΗ, για να επιστρέψει σε αυτούς στο πρόγραμμα 4all, προσφέροντάς του 100€ δώρο «για τη ρήτρα αναπροσαρμογής» όπως του ανέφεραν συγκεκριμένα. Αν κατάλαβα καλά, του είπαν και ότι το δώρο το κρατάει ακόμα και να μείνει ένα μήνα. Έχουν πάρει χαμπάρι τον ενεργειακό τουρισμό οι πάροχοι προφανώς.😁

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Έψαξα λίγο πίσω τις σελίδες αλλά δε βρήκα άλλο παρεμφερές μήνυμα.

Στη σελίδα του προγράμματος δεν υπάρχει αναφορά, οπότε σίγουρα δεν είναι κάτι καθολικό. Τουλάχιστον ακόμα.

Αν ισχύει σίγουρα μπαίνει γερά στο παιχνίδι η ΔΕΗ.

Έτσι του ανέφεραν.. Απο την ΔΕΗ.. 

Σίγουρα.. Κατάλαβε σωστά; Απο το τηλέφωνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι τηλεφωνικό κέντρο τρίτων τηλεπωλήσεων για λογαριασμό της ΔΕΗ. 
Σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να ζητάμε γραπτώς στο μεηλ μας την πρόταση με όλους τους αστερίσκους κ ότι μας «πουλάνε» προφορικά ώστε να την αξιολογήσουμε κ να έχουμε κάτι γραπτώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και συγγνωμη, δεν γνωριζω αν ειναι ερωτηση σε σωστο νημα. Μου εχει ερθει Εναντι λογαριασμος σε οικια με θερμανση αεριο, απο 24/11-24/01 μια καταναλωση 4416 kwh (700kwh παραπανω απο την μεση ετησια σπιτιου βαση ΕΣΑ). Στον μετρητη στο πεδιο 18.0 που αν καταλαβα καλα αφορα την συνολικη καταμετρηση απο την προηγουμενη ισως, (28/11 μου ειπαν περασε τελευταια ο δεδδηε), δειχνει καταναλωση 1247 kwh μεχρι και αυτην στιγμη. Στο τηλεφωνο που πηρα στην Δεη αν και "καταλαβαινουν" δεν μπορουν να κανουν κατι απο την στιγμη που εκδοθηκε μου ειπαν, παρα θα περιμενουμε τον εκκαθαριστικο 21/03. Κατα τα αλλα ας προπληρωσουμε για ολη την χρονια απο τωρα.. Γινεται κατι σε αυτην την περιπτωση; εχει ξανατυχει; εκτος των αλλων, με τα νεα τιμολογια ειχα την εντυπωση οτι θα εκδιδονται μηνιαιοι εκκαθαριστικοι λογαριασμοι, ωστοσο μου ειπαν οτι η ενημερωση που εχουν ειναι για εκδοση καθε 2 μηνες και καθε 4 μηνες εκκαθαριστικους. το ποσο btw ειναι 1162€. αν πεις οτι αντιστοιχει η καταναλωση σε 8 μηνες εστω αντι για 2 μου φαινεται και μια χαρα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Cris123 είπε

Γινεται κατι σε αυτην την περιπτωση;

https://my.rae.gr/

και πλέον να δίνεις ανα μήνα στο mydei ένδειξη ο ίδιος για να μην έχεις τέτοια

12 λεπτά πριν, Cris123 είπε

ειχα την εντυπωση οτι θα εκδιδονται μηνιαιοι εκκαθαριστικοι λογαριασμοι, ωστοσο μου ειπαν οτι η ενημερωση που εχουν ειναι για εκδοση καθε 2 μηνες και καθε 4 μηνες εκκαθαριστικους.

σωστά , περι εφαρμογής μηνιαίας του ΔΕΔΔΗΕ , για το πότε πως και αν στο άλλο νήμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα να ξανακανω ενα τηλ, δεν ειχα και τπτ να χασω και τελικα απο οτι φανηκε, πατωντας το 2 (ρυθμιση λογαριασμου) αντι για 3(θεματα λογαριασμου) στο 8004001000 ειπε να καταχωρησει ο ανθρωπος την σωστη μετρηση και καπως ετσι τωρα περιμενω να εκδοσουν διορθωτικο λογαριασμο.. συγγνωμη για το αν φορτωσα λαθος νημα, ελπιζω να βοηθησει και καποιον αλλον αν του τυχει.. ευχαριστω και για την απαντηση, ειχα σκοπο να το κανω ουτως η αλλως..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ΤΕΑ Ιανουαρίου κλείδωσε στα 93,02 €/MWh που σημαίνει ότι για τον Φεβρουάριο θα απενεργοποιηθεί ο μηχανισμός διακύμανσης για τα Γ1 και 4All. Περιμένουμε να επιβεβαιωθεί το ποσοστό της έκπτωσης.

uu9ZvIz.jpeg

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Cris123 είπε

ειπα να ξανακανω ενα τηλ, δεν ειχα και τπτ να χασω και τελικα απο οτι φανηκε, πατωντας το 2 (ρυθμιση λογαριασμου) αντι για 3(θεματα λογαριασμου) στο 8004001000 ειπε να καταχωρησει ο ανθρωπος την σωστη μετρηση και καπως ετσι τωρα περιμενω να εκδοσουν διορθωτικο λογαριασμο.. συγγνωμη για το αν φορτωσα λαθος νημα, ελπιζω να βοηθησει και καποιον αλλον αν του τυχει.. ευχαριστω και για την απαντηση, ειχα σκοπο να το κανω ουτως η αλλως..

απο τηλέφωνα μην περιμένεις κάτι σίγουρο πάντως , λόγια του αέρα είναι και όπως κάτσει η φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...