Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Καλησπέρα, αντιμετωπίζετε προβλήματα στο myΔΕΗ σήμερα;

Ούτε εγώ ούτε γνωστοί μου μπορούν να αλλάξουν ρυθμίσεις, να πληρώσουν, γενικότερα να κάνουν το οτιδήποτε.., άλλους τους λέει πως ο λογαριασμός είναι κλειδωμένος..

θα κάνουν αναβάθμιση 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2024 στις 8:05 ΜΜ, giannakp είπε

Με ΤΕΑ σήμερα 94,4 (Ιανουάριος), την έκπτωση 20% και τους τύπους του μηχανισμού διακύμανσης που είχε ανακοινώσει τον Ιανουάριο οι τιμές θα είναι:

Γ1   <500Kw=0,1299   >500Kw 0,1395   νύχτα=0,1051

4all   <500Kw=0,1201   >500Kw 0,1649   νύχτα=0,0993

 

Με ΤΕΑ κάτω από 95 δεν εφαρμόζεται η ρήτρα και στα δυο προγράμματα. Τι ακριβώς υπολογίζεις; Αντί να κάθεσαι να τα υπολογίζεις, δες το εξέλ μου, έχω ξεχωριστό φύλλο Preview Φεβρουαρίου.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios

πηγε η μανα μου και το εκανε σημερα. τα νουμερα που βλεπεις στο χαρτι δεν ειναι τα ιδια με τον πινακα στο αλλο θεμα... ειναι κατι λαθος?

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, zouzouniaris1 είπε

@korakios

πηγε η μανα μου και το εκανε σημερα. τα νουμερα που βλεπεις στο χαρτι δεν ειναι τα ιδια με τον πινακα στο αλλο θεμα... ειναι κατι λαθος?

image.jpeg

αν λες τον πίνακα του στην καρφιτσωμένη ανάρτηση δίπλα του @doomnx ρώτα τον ίδιο , εγώ σωστά τα βλέπω

πιθανολογώ οτι κοιτάς τα πρώτα φύλλα απο την υπογραφή του doomnx που κάνουν εκτίμηση για Φεβρουάριο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, doomnx είπε

Με ΤΕΑ κάτω από 95 δεν εφαρμόζεται η ρήτρα και στα δυο προγράμματα. Τι ακριβώς υπολογίζεις; Αντί να κάθεσαι να τα υπολογίζεις, δες το εξέλ μου, έχω ξεχωριστό φύλλο Preview Φεβρουαρίου.

Αυτό από που προκύπτει;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giannakp είπε

Αυτό από που προκύπτει;

απο τα άνω όρια που έχει το κάθε πρόγραμμα

https://www.dei.gr/media/ffefx5i0/eido-roi-g1-2024_01_01-v2.pdf

https://www.dei.gr/media/k2mb0pn4/eido-roi-myhome4all_2023_12_01-fl2-v4.pdf

εκτός αν εννοούσες (χλωμό) τα κάτω όρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

αν λες τον πίνακα του στην καρφιτσωμένη ανάρτηση δίπλα του @doomnx ρώτα τον ίδιο , εγώ σωστά τα βλέπω

πιθανολογώ οτι κοιτάς τα πρώτα φύλλα απο την υπογραφή του doomnx που κάνουν εκτίμηση για Φεβρουάριο ?

 

γιατι η εκπτωση 20% μπαινει εκει? δηλαδη καταλαβαινω οτι οποτε θελουν μου την βγαζουν την εκπτωση, δεν ειναι μονιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zouzouniaris1 είπε

γιατι η εκπτωση 20% μπαινει εκει? δηλαδη καταλαβαινω οτι οποτε θελουν μου την βγαζουν την εκπτωση, δεν ειναι μονιμο.

στο πράσινο (Γ1/ΓΝ1) , όχι ακριβώς στα καλά καθούμενα και να βρεθείς προ εκπλήξεως , αλλά θα ανακοινώνεται κάθε 1η του μηνός

το 4all υποτίθεται οτι είναι κίτρινο και δε γίνεται να αλλάξει κάτι σχετικά με την έκπτωση πριν το εξάμηνο έναρξης της σύμβασης , αλλά όχι μόνο η ΔΕΗ δεν το ξέρει αλλά ούτε το ΥΠΕΝ και η ΡΑΕ , επομένως άγνωστο αν θα αλλάζει ανα μήνα ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τα άνω όρια που έχει το κάθε πρόγραμμα

https://www.dei.gr/media/ffefx5i0/eido-roi-g1-2024_01_01-v2.pdf

https://www.dei.gr/media/k2mb0pn4/eido-roi-myhome4all_2023_12_01-fl2-v4.pdf

εκτός αν εννοούσες (χλωμό) τα κάτω όρια

Οπότε μόνο για το Γ1 θα είναι μηδενική η ρήτρα, όχι για το 4all (και 4all μηδενική)

To Γ1 έχει όρια 95 με 85

Το 4all 100 με 90

Επεξ/σία από giannakp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

στο πράσινο (Γ1/ΓΝ1) , όχι ακριβώς στα καλά καθούμενα και να βρεθείς προ εκπλήξεως , αλλά θα ανακοινώνεται κάθε 1η του μηνός

το 4all υποτίθεται οτι είναι κίτρινο και δε γίνεται να αλλάξει κάτι σχετικά με την έκπτωση πριν το εξάμηνο έναρξης της σύμβασης , αλλά όχι μόνο η ΔΕΗ δεν το ξέρει αλλά ούτε το ΥΠΕΝ και η ΡΑΕ , επομένως άγνωστο αν θα αλλάζει ανα μήνα ή όχι

ωραια δηλαδη ειναι και λιγο τζογος. μαρεσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, doomnx είπε

Με ΤΕΑ κάτω από 95 δεν εφαρμόζεται η ρήτρα και στα δυο προγράμματα. Τι ακριβώς υπολογίζεις; Αντί να κάθεσαι να τα υπολογίζεις, δες το εξέλ μου, έχω ξεχωριστό φύλλο Preview Φεβρουαρίου.

Έχεις εν μέρη δίκιο με ΤΕΑ κάτω από 95 εφαρμόζεται ρήτρα μόνο στο 4all, στο Γ1 ναι είναι μηδενική.

Το 4all έχει όρια 100 - 90

Άκυρο μηδενική και στα δύο, έχεις δίκιο

Επεξ/σία από giannakp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, korakios είπε

στο πράσινο (Γ1/ΓΝ1) , όχι ακριβώς στα καλά καθούμενα και να βρεθείς προ εκπλήξεως , αλλά θα ανακοινώνεται κάθε 1η του μηνός

το 4all υποτίθεται οτι είναι κίτρινο και δε γίνεται να αλλάξει κάτι σχετικά με την έκπτωση πριν το εξάμηνο έναρξης της σύμβασης , αλλά όχι μόνο η ΔΕΗ δεν το ξέρει αλλά ούτε το ΥΠΕΝ και η ΡΑΕ , επομένως άγνωστο αν θα αλλάζει ανα μήνα ή όχι

Με βάση αυτά που είδαμε να συμβαίνουν στο συντελεστή β,  θεώρησε δεδομένο ότι το 4All θα ακολουθεί το Γ1 και στην έκπτωση 😂

1 λεπτό πριν, giannakp είπε

Έχεις εν μέρη δίκιο με ΤΕΑ κάτω από 95 εφαρμόζεται ρήτρα μόνο στο 4all, στο Γ1 ναι είναι μηδενική.

Το 4all έχει όρια 100 - 90

Βασικά εκτός των ορίων εφαρμόζεται η ρήτρα. Τα έχεις καταλάβει λάθος ή κάπου μπερδεύεσαι.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, doomnx είπε

Με βάση αυτά που είδαμε να συμβαίνουν στο συντελεστή β,  θεώρησε δεδομένο ότι το 4All θα ακολουθεί το Γ1 και στην έκπτωση 😂

δεδομένο έχω οτι δε ασχοληθεί και ο καταναλωτής δυστυχώς

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...