Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Η ΔΕΗ μου είπε πως έχει σταλεί σε μήνυμα της, ο ΔΕΔΔΗΕ τη Δευτέρα μου είπε πως έχει σταλεί από τις 4/1.

Ηλιούπολη μένω, νομίζω υπάγομαι στην Καλλιθέα.

Μηπως θα γινει μεταβαση τεχνικου;  Ειναι ο χωρος ανοιχτος; Υπαρχει προσβαση.. Στον Δεδδηε τι σου απαντησαν; Τι προβλημα υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μηπως θα γινει μεταβαση τεχνικου;  Ειναι ο χωρος ανοιχτος; Υπαρχει προσβαση.. Στον Δεδδηε τι σου απαντησαν; Τι προβλημα υπαρχει;

Δεν έχω ιδέα! Χτυπάνε κουδούνι και μπαίνουν! Δεν έχουν ιδέα.

Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει κάνει το εξής μαγικό, έχει βάλει απλά ένα τηλεφωνικό να κάνει το first level, η επικοινωνία είναι μονόδρομη και ποτέ αμφίδρομη. Τι μαγειρεύουν οι δρυίδες στο εκάστοτε κατάστημα, ουδείς γνωρίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Δεν έχω ιδέα! Χτυπάνε κουδούνι και μπαίνουν! Δεν έχουν ιδέα.

Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει κάνει το εξής μαγικό, έχει βάλει απλά ένα τηλεφωνικό να κάνει το first level, η επικοινωνία είναι μονόδρομη και ποτέ αμφίδρομη. Τι μαγειρεύουν οι δρυίδες στο εκάστοτε κατάστημα, ουδείς γνωρίζει..

Παντως ειναι λιγο παραξενο απο τοτε να μην εχει γινει αυτη η  αλλαγη.. Ποιες απαντησεις σου εχουν δωσει; Μηπως κατι αλλο;; Σε email σου εχουν απαντησει; Εχεις στειλει;;

210 975 0011 

[email protected]

[email protected]

 

 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα στο 4all της ΔΕΗ 2 παροχές μετά από σύντομο πέρασμα ΕΛΠΕ για το 100αρικο αλλά παρατηρώ δυο θέματα στο ebill που είχα έτσι κι αλλιώς ενεργοποιημένο από παλιά:

1) η επιλογή για πάγια εντολή πληρωμής μέσω κάρτας είναι απενεργοποιημένη

2) δε φαίνεται κάπου η ενότητα για καταχώρηση μέτρα μόνος σου 

Μήπως είναι επιλογές που ενεργοποιούνται αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ακομα προσπαθω ναω ακρη. απτον εναν στον αλλο με στελνουν . απτο δεδδηε μου λενε οτι εχουν δωσει το οκ , απο τη δεη οτι περιμενουν τον δεδδηε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, adok13 είπε

και εγω ακομα προσπαθω ναω ακρη. απτον εναν στον αλλο με στελνουν . απτο δεδδηε μου λενε οτι εχουν δωσει το οκ , απο τη δεη οτι περιμενουν τον δεδδηε.

ticket ΔΕΔΔΗΕ , myrae τα γνωστά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geodimis είπε

Γύρισα στο 4all της ΔΕΗ 2 παροχές μετά από σύντομο πέρασμα ΕΛΠΕ για το 100αρικο αλλά παρατηρώ δυο θέματα στο ebill που είχα έτσι κι αλλιώς ενεργοποιημένο από παλιά:

1) η επιλογή για πάγια εντολή πληρωμής μέσω κάρτας είναι απενεργοποιημένη

2) δε φαίνεται κάπου η ενότητα για καταχώρηση μέτρα μόνος σου 

Μήπως είναι επιλογές που ενεργοποιούνται αργότερα;

Πρέπει να ενεργοποιούνται σίγουρα μόλις εκδοθεί λογαριασμός.Τότε εκτός απο τα πεδία Λογαριασμοί και Λεπτομέρειες εμφανίζεται και το Καταμέτρηση και μπορεί κάποιος να επιλέξει ηλεκτρονικό λογαριασμό,λεπτομέρειες ειδοποίησης,πάγια εντολή κλπ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, takoulou είπε

Παντως ειναι λιγο παραξενο απο τοτε να μην εχει γινει αυτη η  αλλαγη.. Ποιες απαντησεις σου εχουν δωσει; Μηπως κατι αλλο;; Σε email σου εχουν απαντησει; Εχεις στειλει;;

210 975 0011 

[email protected]

[email protected]

 

 

Γραπτώς έστειλα πρώτη φορά χτες, μετά και από τις συμβουλές του @korakios (🙏). Το [email protected] το έχουν καταργήσει. Έστειλα σε δυο διαφορετικές φόρμες και email…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

Γραπτώς έστειλα πρώτη φορά χτες, μετά και από τις συμβουλές του @korakios (🙏). Το [email protected] το έχουν καταργήσει. Έστειλα σε δυο διαφορετικές φόρμες και email…

Καλημέρα.. Υπομονή και θα δεις.. 

Μπορεί να σου απαντήσουν.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σίριαλ είχε συνέχεια!  Ήρθαν μόλις από ΔΕΔΔΗΕ και έκαναν καταμέτρηση. Οπότε θα πληρώσω μέχρι 19/01 την Ζενίθ φαντάζομαι ενώ είχα προνοήσει να φύγω από τις 1/1.

Και όλα αυτά λόγω της ανικανότητας του ΔΕΔΔΗΕ. Σωστά καταλαβαίνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, killer_instinct είπε

Και το σίριαλ είχε συνέχεια!  Ήρθαν μόλις από ΔΕΔΔΗΕ και έκαναν καταμέτρηση. Οπότε θα πληρώσω μέχρι 19/01 την Ζενίθ φαντάζομαι ενώ είχα προνοήσει να φύγω από τις 1/1.

Και όλα αυτά λόγω της ανικανότητας του ΔΕΔΔΗΕ. Σωστά καταλαβαίνω;

Αν δεν έχει αλλάξει ο αριθμός παροχής σου και είσαι ακόμα στη ZeniΘ, τότε ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αν δεν έχει αλλάξει ο αριθμός παροχής σου και είσαι ακόμα στη ZeniΘ, τότε ναι...

Προφανώς και δεν έχει αλλάξει, εγώ είχα δώσει μετρήσεις 1/1 για να πάω στην ΔΕΗ και ο ΔΕΔΔΗΕ έλαβε το αίτημα στις 4/1. Και δεν έκανε τίποτα τόσες μέρες και αντί να προχωρήσει την αλλαγή με τις μετρήσεις μου θα την κάνει με τις μετρήσεις της 19ης.

Υπάρχει κάπου προθεσμία για το πόσες μέρες πρέπει ο ΔΕΔΔΗΕ να σε αλλάξει; Ή το κάνει όποτε του καπνίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αααα αν έλαβε το αίτημα 4/1 και σε ενεργοποιήσει τώρα, τότε θα εκπροσωπείσαι από 4/1.

όχι αν έκανε επιτόπια

9 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Υπάρχει κάπου προθεσμία για το πόσες μέρες πρέπει ο ΔΕΔΔΗΕ να σε αλλάξει; Ή το κάνει όποτε του καπνίσει;

δυστυχώς δε βρήκα ποτέ κάτι για υποχρέωση του ΔΕΔΔΗΕ να ολοκληρώσει αίτημα , μόνο για πάροχο

@doomnx μιας και έχεις φρέσκο μάτι , όποτε βρεις χρόνο ρίξε καμιά ματιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Και το σίριαλ είχε συνέχεια!  Ήρθαν μόλις από ΔΕΔΔΗΕ και έκαναν καταμέτρηση. Οπότε θα πληρώσω μέχρι 19/01 την Ζενίθ φαντάζομαι ενώ είχα προνοήσει να φύγω από τις 1/1.

Και όλα αυτά λόγω της ανικανότητας του ΔΕΔΔΗΕ. Σωστά καταλαβαίνω;

Αυτό που σου είπα.. Μάλλον θα έρθουν για καταμέτρηση.. Μάλλον πιθανόν να άργησε να το στείλει η ΔΕΗ.. Αλλά αυτές τις 3-4  μέρες ο Δεδδηε είναι ΟFF.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...