Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, killer_instinct είπε

Έχω έναν ψηφιακό, τώρα δεν ξέρω αν αυτός είναι από τους smart. Λογικά είναι από αυτούς που παίρνουν SIM και συνδέονται με τον έξω κόσμο!

Αρα δεν ξερεις κατι.. Ηλεκτρονικος ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

'Έρχονται αυξησεις για το πρασινο τιμολογιο'

https://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/erchontai-ayxiseis-gia-to-prasino-timologio/

----

Εγω παντως πηγα ηδη στο μπλε. Ετσι κι αλλιως, το πηραμε αποφαση οτι το 'ξυλο' θα το φαμε. Τουλαχιστον να ειναι 'ελεγχομενο' και οχι...κυμαινομενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και πρόλαβα την αλλαγή νωρίς σε κίτρινο τιμολόγιο και την έκανα από πράσινο και μάλλον με κίτρινο θα πορευτώ στην ζωή μου, η μετάβαση στο πράσινο ή σε μπλέ σε περίπτωση ανάγκης πλέον πως γίνεται αφού τα αφαίρεσαν από το site? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mindreader είπε

το πηραμε αποφαση

Εσύ το πήρες απόφαση , οι άλλοι θα περιμένουμε να δούμε εάν αρχίσει να ανεβαίνει μέχρι τότε εμείς θα πληρώνουμε 0,126 και.εσυ 0.179

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε κιτρινο και καθε πρωτη του μηνα βλεπουμε που θα πηγαινουμε. Για Ιανουαριο το 4all ειναι το φθηνοτερο ακολουθει το πρασινο Γ1Ν. Τα 2 μπλε enter+online απεχουν αρκετα και δεν συμφερουν για αυτο το μηνα. 1 Φεβρουαριου βλεπουμε. Αν καποιον μηνα παει τιποτα 20-25 λεπτα η kw πηγαινουμε στο σταθερο μπλε και τελος γιατι σε δεσμευει 12 μηνες οποτε και παλι ειναι ρισκο εφοσον ξανα πεσει η τιμη της ρητρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν καποιον μηνα παει τιποτα 20-25 λεπτα η kw πηγαινουμε στο σταθερο μπλε

...το θέμα είναι ότι "αν κάποιο μήνα πάει 20-25 λεπτά η kw", ΠΡΩΤΑ θα πάει η τιμη των "μπλε" στα ~25-30 (για νέα συμβόλαια)...:P

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, mindreader said:

'Έρχονται αυξησεις για το πρασινο τιμολογιο'

https://www.aftodioikisi.gr/oikonomia/erchontai-ayxiseis-gia-to-prasino-timologio/

----

Εγω παντως πηγα ηδη στο μπλε. Ετσι κι αλλιως, το πηραμε αποφαση οτι το 'ξυλο' θα το φαμε. Τουλαχιστον να ειναι 'ελεγχομενο' και οχι...κυμαινομενο.

Ο λόγος που έρχονται η αυξήσεις είναι το επίδομα θέρμανσης που θα δοθεί για όσους έκαναν αίτηση και δεν πήραν επίδομα θέρμανσης πετρελαίου.

Επεξ/σία από baspav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, baspav είπε

Ο λόγος που έρχονται η αυξήσεις είναι το επίδομα θέρμανσης που θα δοθεί για όσους έκαναν αίτηση και δεν πήραν επίδομα θέρμανσης πετρελαίου.

τι σκεπτικό είναι αυτό?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Funny__boy said:

τι σκεπτικό είναι αυτό?? 

Το σκεπτικό του fuel pass και του market pass.

Το σκεπτικό του "εξοικονομώ" που ξαφνικά τα κλιματιστικά πήγαν στον Θεό.

Επεξ/σία από baspav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,για ενα ατομο που ειμαι πιο προγραμμα αξιζει?επισης ειμαι 4 χρονια watt n wolt και σκεφτομαι να φυγω,τον τελευταιο χρονο μ τα εχει κανει μανταρα και καθε μηνα πληρωνω εκκαθαριστικο 80-100 και μ φαινονται πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, filop είπε

καλησπερα σας,για ενα ατομο που ειμαι πιο προγραμμα αξιζει?επισης ειμαι 4 χρονια watt n wolt και σκεφτομαι να φυγω,τον τελευταιο χρονο μ τα εχει κανει μανταρα και καθε μηνα πληρωνω εκκαθαριστικο 80-100 και μ φαινονται πολλα

αξίζει απο την άποψη οτι επειδή δεν ασχολείσαι (παρεμπιπτόντως είσαι στην Προτέργια πλέον ) τουλάχιστον αν κάτσει κακό σενάριο δε θα πληρώνεις το ακριβότερο πρόγραμμα , απλά πιο ακριβά σε σχέση με τον ανταγωνισμό

τέλος αν θες σταθερό (προτείνω) , δες το δίπλα νήμα ξεκινώντας απο την καρφιτσωμένη ανάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, filop είπε

καλησπερα σας,για ενα ατομο που ειμαι πιο προγραμμα αξιζει?επισης ειμαι 4 χρονια watt n wolt και σκεφτομαι να φυγω,τον τελευταιο χρονο μ τα εχει κανει μανταρα και καθε μηνα πληρωνω εκκαθαριστικο 80-100 και μ φαινονται πολλα

Καλημέρα.. Μπορείς να πας στο πράσινο τιμολόγιο.. Η ανάλογα στο κίτρινο.. Φυσικά εξαρτάται τι καταναλώσει έχεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Funny__boy είπε

Aν και πρόλαβα την αλλαγή νωρίς σε κίτρινο τιμολόγιο και την έκανα από πράσινο και μάλλον με κίτρινο θα πορευτώ στην ζωή μου, η μετάβαση στο πράσινο ή σε μπλέ σε περίπτωση ανάγκης πλέον πως γίνεται αφού τα αφαίρεσαν από το site? 

Σε μπλε υπάρχει μέσα στην εφαρμογή σου για το πράσινο τηλεφωνικά η σε κατάστημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...