Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω.

Καταμέτρηση από 13/11 εώς 16/1.

Από 13/11 εως 26/11 είχα Enter, μετά από 26/11 μέχρι 31.12 το Γ1Ν και από 1/1 πράσινο Γ1Ν.

Στο δίμηνο 891 κιλοβατώρες τη μέρα, 264 τη νύχτα. 1155 στο σύνολο ή 577.5 το μήνα.

Με το enter , καθαρή αξία ρεύματος θα ήμουν το πολύ 121Ε (όλες οι κιλοβατώρες σαν να ήταν μέρας).

Τώρα υπολογίζω και το πέναλτι για >500 το μήνα άρα κανένα 180άρι 200Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

Καλημέρα, έπειτα από e-contract στην ΔΕΗ, εκείνη με ενημέρωσε πως από τις 5/1 έχει μεταφέρει την αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ (Καλλιθέας υποθέτω γιατί εκεί υπάγομαι) και συνήθως διεκπεραιώνεται εντός 2 ημερών.

Από τότε (+6 εργάσιμες) δεν έχει αλλάξει το νούμερο στην ΥΔΕ, οπότε υποθέτω πως οι δεινόσαυροι είναι αρκετά απασχολημένοι.

Έχει νόημα να καλέσω ή θα περιμένω όπως και να έχει;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Μου αρέσει πως θα κάνουν και μηνιαίες μετρήσεις, εδώ δεν μπορούν να αλλάξουν μια καταχώριση στο σύστημα.

 

Καλημέρα.. Για πάρε ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε να ρωτήσεις.. 8004004000..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μιλάνε για αυξήσεις στο πράσινο τιμολόγιο για το Φλεβάρη…Έχουμε εικόνα,να προλάβουμε να αλλάξουμε μην τη φάμε;

Λινκ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

πως ξερει η ΔΕΗ πως να χρεωσει τις kwh σωστα ?

Θα τις χρεώσει αναλογικά.

58 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μιλάνε για αυξήσεις στο πράσινο τιμολόγιο για το Φλεβάρη…Έχουμε εικόνα,να προλάβουμε να αλλάξουμε μην τη φάμε;

Με βάση τις ΤΕΑ και τους συντελεστές του Ιανουαρίου δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο. Ωστόσο αν κόψουν τις εκπτώσεις τελευταία μέρα, μπορεί να εκτοξευθούν ναι. Σίγουρα είναι μόνο τα μπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μιλάνε για αυξήσεις στο πράσινο τιμολόγιο για το Φλεβάρη…Έχουμε εικόνα,να προλάβουμε να αλλάξουμε μην τη φάμε;

Πως θα γίνει αύξηση όταν η τιμή του αερίου πέφτει και τα futures δείχνουν τάση σταθερή και προς τα κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

 

39 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Πως θα γίνει αύξηση όταν η τιμή του αερίου πέφτει και τα futures δείχνουν τάση σταθερή και προς τα κάτω;

Κόβοντας την έκπτωση 🙃

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Κόβοντας την έκπτωση 🙃

Κοίτα παρόμοια τιμή αερίου ~44€ είχαμε Απρίλιο του 23. Δεκέμβριος έκλεισε με μέση τιμή ~46€. Θεωρώ ότι και τον Φεβρουάριο ίδιες τιμές με του Ιανουαρίου θα παίξουν (Μέση τιμή είμαστε περίπου στα 31€ μέχρι στιγμής) και μάλιστα λανσάροντας και το -20%. 

Θα δούμε, υπόθεση κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adok13 είπε

εγω εκανα μεταφορα 3 παροχεσ , η μια ολοκληρωθηκε σε 3 μερες και οι αλλεσ δυο εχει περασει 1 μιση εβδομαδα και μου λενε καπου εχει κολησει απο τον δεδδηε αλλα δεν ξερουν τον λογο

 

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Για πάρε ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε να ρωτήσεις.. 8004004000..

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως το αίτημά μου έπεσε μαζί με την δρομολόγησή μου για ένταξη στην τηλεμέτρηση και έχει μπλοκάρει! 🤦‍♂️

Είναι για τα πανηγύρια!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως το αίτημά μου έπεσε μαζί με την δρομολόγησή μου για ένταξη στην τηλεμέτρηση και έχει μπλοκάρει! 🤦‍♂️

Είναι για τα πανηγύρια!

myrae κατά πάροχου και διαχειριστή

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως το αίτημά μου έπεσε μαζί με την δρομολόγησή μου για ένταξη στην τηλεμέτρηση και έχει μπλοκάρει! 🤦‍♂️

Είναι για τα πανηγύρια!

Έχεις εσυ τέτοιο μετρητή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, plasTOST είπε

Πως θα γίνει αύξηση όταν η τιμή του αερίου πέφτει και τα futures δείχνουν τάση σταθερή και προς τα κάτω;

εδω πεφτει η βενζινα και αντι να κατεβαινει η βενζινη ανεβαινει,στο ρευμα θα κολησουν...

Επεξ/σία από nasoduko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Έχεις εσυ τέτοιο μετρητή; 

Έχω έναν ψηφιακό, τώρα δεν ξέρω αν αυτός είναι από τους smart. Λογικά είναι από αυτούς που παίρνουν SIM και συνδέονται με τον έξω κόσμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...