Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, dasos2024 είπε

pagio-n.png

όπως είπε και ο παραπάνω το πάγιο είναι 5 ευρώ είτε έχεις νυχτερινό είτε όχι.

Είναι αλήθεια ότι παλιότερα υπήρχε πάγιο για το νυχτερινό που όμως έχει καταργηθεί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά έχω σκαλώσει, οι καταναλώσεις που βρήκα απο το mydeh είναι αυτές. Στο σπίτι μένουμε μόνο 2-3 μήνες το καλοκαίρι. Ποιο πρόγραμμα συμφέρει?

image.png.ff0eb63605efd599be1270deaebfee28.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Ρε παιδιά έχω σκαλώσει, οι καταναλώσεις που βρήκα απο το mydeh είναι αυτές. Στο σπίτι μένουμε μόνο 2-3 μήνες το καλοκαίρι. Ποιο πρόγραμμα συμφέρει?

image.png.ff0eb63605efd599be1270deaebfee28.png

Από ΔΕΗ το μπλε γιατί έχει χαμηλότερο πάγιο. Αν και θα σε συνέφερε να φύγεις να πάρεις κανένα δώρο από άλλο προμηθευτή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί,γνωρίζει κανείς αν μεταφέρεται το κοινωνικό τιμολόγιο στα σταθερά,μπλε τιμολόγια;μίλησα με την εξυπηρέτηση της ΔΕΗ και η κοπέλα ενώ μου είπε ναι,δε ξέρω κατά πόσο είναι έτσι γιατί ότι κι αν τη ρωτούσα μου ζητούσε χρόνο για να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, korakios είπε

που απο εκεί πάνε πράσινο αυτόματα

Μια φορά έγινε αυτό, στην 1η Ιανουαρίου. Τώρα όσοι πέφτουν στο Open θα μένουν εκεί.

1 λεπτό πριν, misterman είπε

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί,γνωρίζει κανείς αν μεταφέρεται το κοινωνικό τιμολόγιο στα σταθερά,μπλε τιμολόγια;μίλησα με την εξυπηρέτηση της ΔΕΗ και η κοπέλα ενώ μου είπε ναι,δε ξέρω κατά πόσο είναι έτσι γιατί ότι κι αν τη ρωτούσα μου ζητούσε χρόνο για να απαντήσει.

Ναι ισχύει και στο μπλε η έκπτωση. Σε όλα βασικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Και κατι τελευταίο,γνωρίζεις τη διαφορά των myhome online και myhome enter πέρα προφανώς από την τιμή της κιλοβατώρας και του παγίου;γιατί κι αυτό το ρώτησα και μου είπε ότι είναι σε όλα ίδια πέρα από τις τιμές.Ειναι δυνατόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, misterman είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Και κατι τελευταίο,γνωρίζεις τη διαφορά των myhome online και myhome enter πέρα προφανώς από την τιμή της κιλοβατώρας και του παγίου;γιατί κι αυτό το ρώτησα και μου είπε ότι είναι σε όλα ίδια πέρα από τις τιμές.Ειναι δυνατόν;

To Online έχει αποκλειστικά ηλεκτρονικό μηνιαίο λογαριασμό και απαιτεί πάγια εντολή για την πληρωμή του. Γιαυτό είναι 0,004 € φθηνότερο.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Εσύ απο αυτό καταλαβες οτι το πάγιο του νυχτερινού ειναι 5 ευρώ ;;;;;

Oποιοσδηποτε διαβασει τη φραση "Το νυχτερινο τιμολογιο διαμορφωνεται στα 11,155 σεντς ανα κιλοβατωρα και το παγιο ειναι 5 ευρω το μηνα" αυτο θα καταλαβει Πολυ χαιρομαι αν τελικα δεν ισχυει.

1 ώρα πριν, lefta_yparxoun είπε

όπως είπε και ο παραπάνω το πάγιο είναι 5 ευρώ είτε έχεις νυχτερινό είτε όχι.

Είναι αλήθεια ότι παλιότερα υπήρχε πάγιο για το νυχτερινό που όμως έχει καταργηθεί

Μεχρι περυσι ηταν στο τετραμηνο 2,2€ το νυχτερινο και 1,7€ το ημερησιο. Μετα το καναν 14€ συνολο. Αρα τωρα 20.

Παντως επιμενω οτι πρεπει να δωσουμε κατι παραπανω για τα παληκαρια που θα κανουν πλεον μηνιαιες μετρησεις. Αλλωστε οπως λες κι εσυ στο nick σου, λεφτα υπαρχουν 😀

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω η ΔΕΗ προσπαθεί να χρεώσει την πάγια μόνο την τελευταία μέρα πριν λήξει ο λογαριασμός...

Αν αποτύχει η ενλόγω συναλλαγή για κάποιο λόγο:

α) Πότε θα ξαναπροσπαθήσει η ΔΕΗ να χρεώσει την πάγια εντολή (πχ κάθε ημέρα);
β) Θα θεωρηθεί πλέον ότι τον πλήρωσα ληξιπρόθεσμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, JpegXguy said:

Βλέπω η ΔΕΗ προσπαθεί να χρεώσει την πάγια μόνο την τελευταία μέρα πριν λήξει ο λογαριασμός...

Αν αποτύχει η ενλόγω συναλλαγή για κάποιο λόγο:

α) Πότε θα ξαναπροσπαθήσει η ΔΕΗ να χρεώσει την πάγια εντολή (πχ κάθε ημέρα);
β) Θα θεωρηθεί πλέον ότι τον πλήρωσα ληξιπρόθεσμο;

α) Ποτέ, η επόμενη φορά που θα προσπαθήσει ξανά πληρωμή θα είναι στην ημερομηνία λήξης του επόμενου λογαριασμού.
β) Αν δεν τον πληρώσεις καθόλου τότε θα θεωρηθεί απλήρωτος.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Τον έχω πληρώσει ήδη χειροκίνητα. Κάτι είχα ψυλλιαστεί ότι θα έχει χάλια σύστημα η ΔΕΗ. Μόνο 1 φορά προσπαθούν στο τέλος, πολύ ριψοκίνδυνο.

Εντωμεταξύ με αναγκάζει για να έχω λίγο μειωμένη τιμή (myHomeOnline αντί για Enter), να πάω σε πάγια, και πρακτικά αντί να τα παίρνει κατευθείαν, όπως θα της τα έβαζα εγώ, θα τα παίρνει τη μέρα λήξης του λογαριασμού λολ

Επίσης γνωρίζω ότι αν τον πληρώσω 3 φορές χειροκίνητα θα μου κοπεί το πρόγραμμα οπότε ελπίζω να μην ξαναγίνει αυτό που έγινε σήμερα.
(Ουσιαστικά  μου μπλόκαρε τη συναλλαγή της πάγιας, η Revolut, νόμισε πως ήταν απάτη)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, JpegXguy είπε

(Ουσιαστικά  μου μπλόκαρε τη συναλλαγή της πάγιας, η Revolut, νόμισε πως ήταν απάτη)

Oh mon dieu! Τι ντεκαντάνς! Στη ΔΕΗ με Revolut; Στην ΔΕΗ στηρίζουμε τα παραδοσιακά τα ορθόδοξα, μόνο Εθνική Τράπεζα. 😂

1 ώρα πριν, dasos2024 είπε

Oποιοσδηποτε διαβασει τη φραση "Το νυχτερινο τιμολογιο διαμορφωνεται στα 11,155 σεντς ανα κιλοβατωρα και το παγιο ειναι 5 ευρω το μηνα" αυτο θα καταλαβει Πολυ χαιρομαι αν τελικα δεν ισχυει.

Αρκεί να ρίξεις μια ματιά στον αναλυτικό τιμοκατάλογο του Γ1 που έχει αναρτημένο η ΔΕΗ. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Χθες ενεργοποιήθηκα στην ELPEDISON και σήμερα βλέπω και τον τελικό λογαριασμό της ΔΕΗ με ημερομηνία 11/1/2024 αλλά χωρίς το PDF διαθέσιμο ακόμα. Λήγει σε 20 μέρες λέει.

Επεξ/σία από doomnx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, JpegXguy said:

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Τον έχω πληρώσει ήδη χειροκίνητα. Κάτι είχα ψυλλιαστεί ότι θα έχει χάλια σύστημα η ΔΕΗ. Μόνο 1 φορά προσπαθούν στο τέλος, πολύ ριψοκίνδυνο.

Μια χαρά είναι το σύστημα της ΔΕΗ, δεν προβλέπεται πάνω από μία προσπάθεια, όπου αλλού έχω βάλει αυτόματη εξόφληση μέσω κάρτας (πχ vodafone) το ίδιο ισχύει, δεν ξαναπροσπαθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, JpegXguy είπε

πρακτικά αντί να τα παίρνει κατευθείαν, όπως θα της τα έβαζα εγώ, θα τα παίρνει τη μέρα λήξης του λογαριασμού λολ

Έτσι δουλεύει η πάγια παντού. Άσχετα ποτέ θα κάνεις την κατάθεση, το ποσό θα τραβηχθεί την ημερομηνία που έχει συμφωνηθεί, που είναι η τελευταία μέρα εξόφλησης σύμφωνα με την ειδοποίηση στον μηνιαίο λογαριασμό του παρόχου ή άλλη αν αναφερόμαστε σε μηνιαία δόση πιστωτικής ή δανείου ή δόσης σε εμπορικό κατάστημα.

Εμείς απλά φροντίζουμε να υπάρχει διαθέσιμο το ποσό στον λογαριασμό κατά την ημερομηνία αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...