Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Συνήθως τους μεταφέρει στο μη εμπορικά διαθέσιμο MyHome Open.

που απο εκεί πάνε πράσινο αυτόματα

3 λεπτά πριν, motoboots είπε

Έχω την αίσθηση ότι το ποσοστό της έκπτωσης θα είναι ο μοχλός, ώστε να διατηρηθεί η τελική τιμή στα σημερινά επίπεδα, αν δεν έχουμε τίποτα σοβαρές παρενέργειες στη αγορά. 

νομοθετικά απαγορεύεται η έκπτωση να έχει σχέση με τη χοντρική , απο την άλλη τους δώσαν το ελεύθερο ανα μήνα να την αλλάζουν ...🤪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, sosias είπε

ότι να'ναι το άρθρο ,ας δουν το 4all αν θέλουν να ασχοληθούν με κάτι σοβαρό για ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

ότι να'ναι το άρθρο ,ας δουν το 4all αν θέλουν να ασχοληθούν με κάτι σοβαρό για ΔΕΗ

Εγω τελικά πήγα στο 4all για τώρα. Η έκπτωση 20% είναι μόνο για Ιανουάριο και απο τί εξαρτάτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, agentsmith84 είπε

Εγω τελικά πήγα στο 4all για τώρα. Η έκπτωση 20% είναι μόνο για Ιανουάριο και απο τί εξαρτάτε;

Από την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσει η εταιρεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, agentsmith84 είπε

Εγω τελικά πήγα στο 4all για τώρα. Η έκπτωση 20% είναι μόνο για Ιανουάριο και απο τί εξαρτάτε;

Με το κόψιμο των επιδοτήσεων από 1/1/24 και την κατάσταση "της αγοράς" (χονδρική και τιμές "εναλλακτικών"), η ΔΕΗ έδειξε ότι, αρχικά τουλάχιστον, θέλει να έχει "την χαμηλότερη τιμή" (χωρίς "δώρα" έστω), άρα να "παγιώσει" το πελάτολόγιό της. Τώρα ανάλογα πώς πάει αυτό (το πελατολόγιο), αλλά και τί θα γίνει με τιμές χονδρικής, θα κινηθεί. Μέχρι τούδε έχει δείξει μια σχετική "σταθερότητα" στις όποιες τιμολογιακές τιμές κάνει σε βάθος χρόνου, συνεπώς - θεωρώ εγώ - ΠΙΘΑΝΩΣ θα συνεχίσει με την συγκεκριμένη έκπτωση...Ως πότε, θα δείξει....

Ούτως ή άλλως όμως θα το ξέρεις κάθε μήνα, οπότε "δεν καταλαβαίνω γιατί ρωτάς" (από τη στιγμή που δε δεσμεύεσαι και αν αλλάξει κάτι τον Φλεβάρη από μεριάς ΔΕΗ, απλά θα πας αλλού - ΑΝ θα σε συμφέρει περισσότερο το "αλλού"....). ΓΕΝΙΚΑ από 1/1/24 θα πρέπει να έχουμε (τουλάχιστον ανά μήνα) "τον νου μας" πάντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/deddie-vazi-fotia-sta-teli-chrisis-i-miniea-metrisi-tis-katanalosis-revmatos/

Φαίνεται ότι η μηνιαία καταμέτρηση θα επιφέρει και νέα αύξηση στα τέλη υπέρ ΔΕΔΔΗΕ στους λογαριασμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Weiss said:

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/deddie-vazi-fotia-sta-teli-chrisis-i-miniea-metrisi-tis-katanalosis-revmatos/

Φαίνεται ότι η μηνιαία καταμέτρηση θα επιφέρει και νέα αύξηση στα τέλη υπέρ ΔΕΔΔΗΕ στους λογαριασμούς. 

Ο λογαριασμος, θα παραμεινει διμηνιαιος για οσους το επιθυμουν ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Weiss είπε

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/deddie-vazi-fotia-sta-teli-chrisis-i-miniea-metrisi-tis-katanalosis-revmatos/

Φαίνεται ότι η μηνιαία καταμέτρηση θα επιφέρει και νέα αύξηση στα τέλη υπέρ ΔΕΔΔΗΕ στους λογαριασμούς. 

Eδω βαλανε μηνιαιο παγιο στο νυχτερινο 5€, ε ας βαλουν και κανα 10ρι ακομα για τα παληκαρια που θα τρεχουν καθε μηνα για καταμετρηση. Λεφτα υπαρχουν 😄

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dasos2024 είπε

Eδω βαλανε μηνιαιο παγιο στο νυχτερινο 5€, ε ας βαλουν και κανα 10ρι ακομα για τα παληκαρια που θα τρεχουν καθε μηνα για καταμετρηση. Λεφτα υπαρχουν 😄

 

 

δεν νομίζω πως υπάρχει πια μηνιαίο πάγιο στο νυχτερινό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mindreader είπε

Ο λογαριασμος, θα παραμεινει διμηνιαιος για οσους το επιθυμουν ετσι;

Ο έντυπος που στέλνουν σπιτι σε όσους το απαιτούν υποθέτω πως ναι, γιατί θα ήταν παράλογο να διπλασιάσουν και τα έξοδα για το χαρτί, μαζί με την περιβάλλοντικη επιβάρυνση. Απλά δεν θα υπάρχουν πια έναντι. Θα είναι όλοι εκκαθαριστικοί.

Πάντως είναι απαράδεκτο να μας επιβαρύνουν με αυξημένα πάγια για τους μισθούς του προσωπικού που θα κάνει τις μετρήσεις. Ας κόψουν το κεφάλι τους να αντικαταστήσουν όλους τους μετρητες με ψηφιακούς. Δεν είναι δυνατόν ΟΛΑ τα βάρη από την ανικανότητα και τις ηλιθιες ιδέες κάποιων σε αυτη την κωλοχωρα να τα πληρώνει ο ήδη γονατισμενος από τους φόρους, την ακρίβεια και την αισχροκερδεια πολίτης.

Επεξ/σία από Disrespect
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

δεν νομίζω πως υπάρχει πια μηνιαίο πάγιο στο νυχτερινό

pagio-n.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...