Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, takoulou είπε

Ναι αυτο θα γινει... Μαλλον απο Απριλιο Μαιο.. Θα εφαρμοστει..Θα ξεκινησει απο τις μεγαλες πολεις...

ετσι ειπε και δημοσιογραφος του αλφα,απο απριλιο..τωρα χωρις προσωπικο,ποιανου ετος δεν ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, washcloud είπε

Λογαριασμός 8μήνου;

 

56 λεπτά πριν, doomnx είπε

3.50÷30×247

τελικά πράγματι έχουν βγάλει τρεις λογαριασμούς έναντι, χωρίς να υπάρχει λόγος μια και τα ρολόγια είναι στην είσοδο της πολυκατοικίας

Το σπίτι είναι το πατρικό μου σε κεντρικό σημείο της πόλης στην Θεσσαλονίκη, πράγματι αφαιρούν το ποσό από 3 λογαριασμούς έναντι και καταλήγει να είναι τόσο μεγάλο το πάγιο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μέτρησαν νωρίτερα.

screenshot_20240106_212549.png

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

 

τελικά πράγματι έχουν βγάλει τρεις λογαριασμούς έναντι, χωρίς να υπάρχει λόγος μια και τα ρολόγια είναι στην είσοδο της πολυκατοικίας

Το σπίτι είναι το πατρικό μου σε κεντρικό σημείο της πόλης στην Θεσσαλονίκη, πράγματι αφαιρούν το ποσό από 3 λογαριασμούς έναντι και καταλήγει να είναι τόσο μεγάλο το πάγιο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μέτρησαν νωρίτερα.

screenshot_20240106_212549.png

Άνθρωποι είναι, μπορεί κάτι να έτυχε. Και περιμένετε να περάσουμε σε μηνιαία καταμέτρηση; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, verylife78 said:

πιστευεις ακομα αυτα που λενε? ο ΔΕΔΔΕΗ λεει οτι δεν εχει προσωπικο

 

11 hours ago, takoulou said:

Ναι αυτο θα γινει... Μαλλον απο Απριλιο Μαιο.. Θα εφαρμοστει..Θα ξεκινησει απο τις μεγαλες πολεις...

 

11 hours ago, motoboots said:

Μην ανησυχείτε. Αν το κάνουν πάλι εμείς θα πληρώσουμε παραπάνω. 

 

3 hours ago, doomnx said:

Άνθρωποι είναι, μπορεί κάτι να έτυχε. Και περιμένετε να περάσουμε σε μηνιαία καταμέτρηση; 😂

Θα τα δώσουν υπερεργολαβία και ο εργολάβος θα προσλάβει με φραγκοδίφραγκα ένα σωρό κόσμο από τους 500.000 που θα νομιμοποιήσουν.

Μην ανησυχείτε. Θα τον βρουν τον κόσμο μια χαρά.

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Άνθρωποι είναι, μπορεί κάτι να έτυχε. Και περιμένετε να περάσουμε σε μηνιαία καταμέτρηση; 😂

Υπάρχει εντολή απο ΡΑΕ  ότι απο 1-6-2024 θα πρέπει ο Δεδδηε να  κάνει καταμετρήσεις μηνιαίες γιατί το το έχουν και το ζητήσει και οι πάροχοι..Από ότι έχει ακουστεί θα αλλάξουν αρκετά στην καταμέτρηση.. Θα δοθούν παραπάνω χρήματα  και κίνητρα για να προσελκύσουν κόσμο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2024 στις 9:34 ΜΜ, mindreader είπε

Οτι να ναι; Λες για να λες; Λιγο συνοχη στη σκεψη; Εκτος αν μαλλον παρανοησες τι ειπα.

Λογικο ειναι, αν εχεις συμβολαιο ως πελατης και κλειδωμενη τιμη, οτι ναι, το κυμαινομενο, μπορει να καταληξει πολυ πιο ακριβο απο το σταθερο.

Εγω λεω, οτι αν οι τιμες για οποιονδηποτε λογο που δεν ειναι της παρουσης, αρχισουν να ανεβαινουν, θα ανεβει ΚΑΙ η τιμη του σταθερου, ΑΝ πας και κανεις συμβολαιο τοτε, δηλαδη ΜΕΣΟΥΣΗΣ της κρισης και την ΑΝΟΔΟΥ.

Ενω αν το εχεις κλεισει απο νωριτερα, ναι μεν χανεις, αλλα εισαι ταυτοχρονα και προστατευμενος απο σκαμπανεβασματα και κυριως απροβλεπτες αυξησεις, γιατι καλως-κακως, πηγες και 'μαντρωθηκες' απο μονος σε σταθερο και ταυτοχρονα 'κλειδωσες' τιμη.

Τι δεν ειναι κατανοητο απο αυτα που γραφω;

Αυτα εξηγω και εγω, αλλα καποιοι ονειρευονται οτι ανα πασα στιγμη, θα εχουν την ααααανεεεσσσηηηηη, να πανε οποτε θελουν στο σταθερο, με χαμηλη τιμη. Και λεω οτι αν παρουν ολα την ανηφορα, θα ειναι τυχερος οποιος απο νωριτερα μπηκε σε σταθερο. Παιρνουν κοσμο στο λαιμο τους. Να επωφεληθεις απο το πρασινο ή κιτρινο, αλλα το ρισκο ρισκο, και οχι, καβατζα οτι οποτε θελω παω στο μπλε, δυστυχως δεν βολευει, γιατι ναι θα πας, αλλα με τι τιμη θα πας, οταν ολα θα εχουν παρει τον ανηφορο. Για αυτο μιλησα για 'ρισκο' με το μπλε, ρισκο να πληρωνεις κατι παραπανω τωρα και αοριστως, αλλα να ξερεις οτι τουλαχιστον δεν θα φας τιποτε τεραστιο αν συμβει κανενα απροβλεπτο γεγονος.

Προσπάθησε να διαβάζεις με μεγαλύτερη προσοχή θα σε γλυτωσει από πολλες  γκάφες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη οπως ειπαν θα τοποθετηθουν εξυπνοι μετρητες σε ολα τα ρολογια, δεν νομιζω να μονιμοποιησουν υπαλληλους,την βγαζουν πιο φθηνα με εργολαβιες και υπαλληλους των 500 ευρω. οπως και να εχει καλο ειναι να γινει .εγω τωρα που μου ηρθε λαθος λογαριασμος πρωτη φορα καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι.να μην μπλεκεις με διαδικασιες που δεν χρειαζονται και γινονται μπερδεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

επειδη οπως ειπαν θα τοποθετηθουν εξυπνοι μετρητες σε ολα τα ρολογια, δεν νομιζω να μονιμοποιησουν υπαλληλους,την βγαζουν πιο φθηνα με εργολαβιες και υπαλληλους των 500 ευρω. οπως και να εχει καλο ειναι να γινει .εγω τωρα που μου ηρθε λαθος λογαριασμος πρωτη φορα καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι.να μην μπλεκεις με διαδικασιες που δεν χρειαζονται και γινονται μπερδεματα.

Αλήθεια, πόσο χρόνος πιστεύεις οτι απαιτείται για να αλλάξουν μερικά εκατομμύρια μετρητές στη σημερινή Ελλάδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι έξυπνοι μετρητές θέλουν ακόμα τουλάχιστον 2 χρόνια να ρολλαρουν. Σε πανελλαδικό επίπεδο θέλουν 8ετια +.

 

Σχετικά τώρα με μετρήσεις σε μηνιαία βάση απλά το αποκλείω. Υπάρχουν 8εκ μετρητές στο Ελλαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vagosman είπε

Οι έξυπνοι μετρητές θέλουν ακόμα τουλάχιστον 2 χρόνια να ρολλαρουν. Σε πανελλαδικό επίπεδο θέλουν 8ετια +.

 

Σχετικά τώρα με μετρήσεις σε μηνιαία βάση απλά το αποκλείω. Υπάρχουν 8εκ μετρητές στο Ελλαντα.

Είπαμε θα ξεκινήσει σιγά σιγά η καταμέτρηση μηνιαία.. Πιστεύω ότι θα βρεθεί κάποια άκρη για να γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι

Καλησπέρα, τα μίλια στην Aegean πότε μπαίνουν; Έχω κάνει την αίτηση από 1/1 μου ήρθε SMS/Email την προηγούμενο εβδομάδα και εκρεμμεί το +1 στο νούμερο της παραχής στην εφαρμογή ΥΔΕ.

Μήπως πρέπει να ολοκληρωθεί και το τελευταιο για να γίνει η πίστωση των μιλίων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Καλησπέρα, τα μίλια στην Aegean πότε μπαίνουν; Έχω κάνει την αίτηση από 1/1 μου ήρθε SMS/Email την προηγούμενο εβδομάδα και εκρεμμεί το +1 στο νούμερο της παραχής στην εφαρμογή ΥΔΕ.

Μήπως πρέπει να ολοκληρωθεί και το τελευταιο για να γίνει η πίστωση των μιλίων;

Καλησπέρα.. Τι αίτηση έχεις κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, killer_instinct είπε

Κίτρινο, μεταφορά από Ζενίθ.

Μήπως ακόμα δεν έχεις πάει.. Πάρε τηλέφωνο στον Δεδδηε 8004004000 να ρωτήσεις αν υπάρχει κάτι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...