Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

τελικα το μπλε ποιον συμφερει ? αν υπαρχει συμφερον για καποιον πλεον.

2 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Αυτούς που έχουν σχετικά μεγάλη κατανάλωση.

Κανένας δεν συμφέρει, ούτε καν αυτούς που έχουν μεγάλη κατανάλωση. Μόνο αυτούς που βαριούνται να κοιτάνε κάθε μήνα τις τιμές χονδρικής.

1 ώρα πριν, xraxra είπε

Υπάρχει καποια ιδέα στο τι μπορεί να συμβαίνει? 

Έχετε πολλούς κοινόχρηστους χώρους και ο δήμος σας είναι από τους ακριβούς, με αποτέλεσμα τα δημοτικά τέλη να είναι αυξημένα. Δεν υπάρχει περίπτωση σε νέα οικοδομή να γίνεται ρευματοκλοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Δεν θελω να αλλαξω παροχο. ΔΕΗ μονο

Μπλε αν θες να ξέρεις τι θα πληρώσεις, αλλιώς 4All Kinder έκπληξη κάθε μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
45 λεπτά πριν, Philippe είπε

Έχετε πολλούς κοινόχρηστους χώρους και ο δήμος σας είναι από τους ακριβούς, με αποτέλεσμα τα δημοτικά τέλη να είναι αυξημένα. Δεν υπάρχει περίπτωση σε νέα οικοδομή να γίνεται ρευματοκλοπή.

Γενικά ισχύει, ,,, αλλά ποτέ δεν ξέρεις κι όλας (Ελλάντα γαρ...). Όχι τίποτ' άλλο, αλλά το ποσό σε σχέση με τον αρ. διαμερισμάτων είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ - δεν δικιολογείται ελέω "αυξημένων τελών"......Νομίζω δηλαδή, συγκρινόμενο κατ' αναλογία με περίπτωση που γνωρίζω. Δίνουν σχεδόν τα διπλάσια από όσο "θα έπρεπε"....Εκτός κι αν παίζει κάτι που μας διαφεύγει, όπως πχ ανεξόφλητος προηγούμενος, ή έχει γίνει πολλή κατανάλωση λόγω μηχανημάτων που δούλευαν "για την οικοδομή" - νεόχτιστο γαρ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, doomnx είπε

Τελικά όσοι είναι στο 4All θα τη βγάλουν τζάμπα τον Ιανουάριο, αρκεί να μην έχουν ενεργοποιήσει την πάγια εντολή.

Άλλη μια απόδειξη ότι ο Αι Βασίλης υπάρχει, γκρινιάρηδες 🎅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια επειδη στην παροχη της αδερφης μου επιλεξαμε το 4all για τον Γεναρη το οποιο εδινε το Green Pass δωρο επειδη δεν το θελει καθολου πρπει να κανω κατι εξτρα η αν δεν πατησω εκει που δινει ενα κωδικο/κουπονι για εξαργυρωση δεν θα ενεργοποιηθει ποτε και ειναι οκ?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Παιδια επειδη στην παροχη της αδερφης μου επιλεξαμε το 4all για τον Γεναρη το οποιο εδινε το Green Pass δωρο επειδη δεν το θελουν καθολου πρπει να κανω κατι εξτρα η αν δεν πατησω εκει που δινει ενα κωδικο/κουπονι για εξαργυρωση δεν θα ενεργοποιηθει ποτε και ειναι οκ?

Σε ένα μήνα πάρε τηλέφωνο να το απενεγοποιήσουν ή κάνε τη διαδικασία μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60110484

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, doomnx είπε

Σε ένα μήνα πάρε τηλέφωνο να το απενεγοποιήσουν ή κάνε τη διαδικασία μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60110484

Αυτη την στιγμη εαν παω στις παροχες μου και κατεβω προς τα κατω στο πεδιο του Green pass μου εχει ενα κωδικο green city (αποτελειται απο 3 γραμματα και 8 ψηφια) και  λεει να τον εξαργυρωσω  για να ενεργοποιησω το green pass για 12 μηνες δωρεαν. Επειδη δεν εχουμε πατησει εξαργυρωση αυτου του κωδικου ηλπιζα μηπως δεν εχει ενεργοποιηθει καθολου αυτη η υπηρεσια και γλιτωσω την διαδικασια επικοινωνιας ειτε μεσω φορμας ειτε τηλεφωνικα. Πως μπορω να διαπιστωσω με σιγουρια εαν ειναι εναργοποιημενο το green pass στην παροχη η οχι? Φαινεται καπου στο My dei?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Elpedison μου προτείνουν το smart λόγω έξυπνου μετρητή. Το αντίστοιχο κίτρινο της ΔΕΗ ποιο είναι και τι διακιαολογητικά χρειάζομαι να στείλω για να κάνω μετάβαση στη ΔΕΗ?

Επεξ/σία από jeanthira7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αυτη την στιγμη εαν παω στις παροχες μου και κατεβω προς τα κατω στο πεδιο του Green pass που εχει ενα κωδικο green city (αποτελειται απο 3 γραμματα και 8 ψηφια) και  λεει να τον εξαργυρωσω  για να ενεργοποιησω το green pass για 12 μηνες δωρεαν. Επειδη δεν εχουμε πατησει εξαργυρωση αυττου του κωδικου ηλπιζα μηπως δεν εχει ενεργοποιηθει καθολου αυτη η υπηρεσια και γλιτωσω την διαδικασια επικοινωνιας ειτε μεσω φορμας ειτε τηλεφωνικα. Πως μπορω να διαπιστωσω με σιγουρια εαν ειναι εναργοποιημενο το green pass στην παροχη η οχι? Φαινεται καπου στο My dei?

Ναι στην επισκόπηση των παροχών γράφει τις ενεργές υπηρεσίες, καθώς κ στις λεπτομέρειες της παροχης. Δεν έχει σχέση το Green City.

2 λεπτά πριν, jeanthira7 είπε

Elpedison μου προτείνουν το smart λόγω έξυπνου μετρητή. Το αντίστοιχο κίτρινο της ΔΕΗ ποιο είναι και τι διακιαολογητικά χρειάζομαι να στείλω για να κάνω μετάβαση στη ΔΕΗ?

Κλαίω 😂

Το Smart δεν έχει σχέση με έξυπνους μετρητές. Είναι απλά κυμαινόμενο που βασίζεται στην ΤΕΑ και τιμολογείται μετά το πέρας του μηνός κατανάλωσης. 

Το αντίστοιχο της ΔΕΗ είναι το myHome Open αλλά δεν προσφέρεται online.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...