Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, spocky είπε

Γνωριζει κανεις αν και πως μπορω να βγαλω τον λογαριασμο Miles&Bonus απο ενα ebill account και να το προσθεσω σε αλλο? Δεν βλεπω καπου επιλογη για διαγραφη λογαριασμου

στο MyRewards έχει αλλαγή λογαριασμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 minutes ago, Disrespect said:

Ακόμα βγάζει "προέκυψε σφάλμα" στο MyDei οταν προσπαθώ να κάνω την αλλαγή απο Γ1 σε 4all. Εχω καθαρίσει cookies, εχω κανει logout-login, εχω δοκιμασει και την εφαρμογή απο κινητό, και το site απο υπολογιστή, τιποτα. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Μηπως εχει σχέση με το οτι κλικάρω το "δεν επιθυμώ τις επιπλεον υπηρεσίες"; 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.
Σε παροχή που ήταν στο 4all (από τον Ιούνιο), γύρισε χτες σε Γ1 και δεν μπορώ να την ξαναγυρίσω σε 4all..

Είναι συστημικό πρόβλημα.

Δυστηχώς μέχρι να το φτιάξουν, θα πρέπει να δοκιμάζουμε συνέχεια.
Είναι ο μόνος τρόπος για να διαπιστώσουμε ότι το έφτιαξαν.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, thanassis_33 said:

στο MyRewards έχει αλλαγή λογαριασμού

Ναι αλλα για να στο αλλαξει πρεπει να βαλεις αλλον. Εγω θελω να παρω τον λογαριασμο απο το ενα ebill το οποιο δεν θα εχει πλεον ενεργα accounts και να το βαλω σε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

αν βγαινει κάθε μηνα ο λογαριασμός πρεπει να τις περνάς κάθε μήνα. Αν βγαίνει κάθε 2μηνο, θα πρέπει να τις περνάς κάθε 2μηνο. Ουσιαστικά τις περνάς 7 μέρες πριν την έκδοση του λογαριασμου

 

44 λεπτά πριν, doomnx είπε

Βάλε την ένδειξη και θα σου πει πότε θα τα στείλει στον Πάροχο. Μέχρι τότε μπορείς να ξανανεβάσεις την ένδειξη. Η λογική λέει ότι γύρω στις 10/2 είναι η προθεσμία.

@sphinxgr

@doomnxσας ευχαριστώ πολύ και τους 2 παιδιά!!

Επεξ/σία από GiaPepe
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GiaPepe είπε

 

@sphinxgr

@doomnxσας ευχαριστώ πολύ και τους 2 παιδιά!!

Τελικά αν το κάνεις να μας πεις ποια ημερομηνία λέει ότι θα αποσταλεί η μέτρηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.
Σε παροχή που ήταν στο 4all (από τον Ιούνιο), γύρισε χτες σε Γ1 και δεν μπορώ να την ξαναγυρίσω σε 4all..

Είναι συστημικό πρόβλημα.

Δυστηχώς μέχρι να το φτιάξουν, θα πρέπει να δοκιμάζουμε συνέχεια.
Είναι ο μόνος τρόπος για να διαπιστώσουμε ότι το έφτιαξαν.

Εγώ παιδιά βαρέθηκα να περιμένω πότε θα το φτιάξουν, πήρα τηλ στο 8009001000 και μου έκαναν την αλλαγή από εκεί. Μου είπε θα φανεί αύριο…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, doomnx είπε

Τελικά αν το κάνεις να μας πεις ποια ημερομηνία λέει ότι θα αποσταλεί η μέτρηση 

Εγω σε ένα που έκανα ήρθε sms…… Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΣΑΣ , ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΔΔΗΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 07/02//2024 

εδωσα μέτρηση γιατί ειμαι ηρων και έχω κάνει αίτηση για ΔΕΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Disrespect είπε

Συγγνώμη αν κάνω σε λάθος μέρος την ερώτηση.  Σε αίτηση για νέα παροχή, ξέρει κανεις πόσο χρόνο περίπου χρειάζεται για να βάλει το ρολόι ο ΔΕΔΔΗΕ και αν ο μετρητής που θα μπει θα είναι σίγουρα απο τους νέους ψηφιακούς;

Καλησπέρα.. Από 25-35 εργάσιμες μέρες.. Τόσο περίπου.. Ανάλογα και την περιοχή του Δεδδηε.. Ναι θα μπει ηλεκτρονικός μετρητής.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Από 25-35 εργάσιμες μέρες.. Τόσο περίπου.. Ανάλογα και την περιοχή του Δεδδηε.. Ναι θα μπει ηλεκτρονικός μετρητής.. 

Banshee

The Terminal List

The Punisher

Gangs of London

Taken

Justified

Bosch

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το πιο ουσιαστικό δεν το γράφεις, όταν έδινες εσύ ενδείξεις στον ΔΕΔΔΗΕ τι σήμανση είχε ο λογαριασμός που ακολουθούσε?

3 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Και το επόμενο δίμηνο, τι γινόταν?

1 ώρα πριν, aggelosn είπε

Μην ορκίζεσαι ότι θα βγει εκκαθαριστικός λόγμος αν δώσεις μετρήσεις στον ΔΕΔΔΗΕ εντός της προθεσμίας που τάσσει ο ΔΕΔΔΗΕ.

Είπαμε κανονικά εκκαθαριστικός βγαίνει όταν δίνουμε εμείς. Δεν χρειάζεται να είσαι καθηγητής ή ερευνητής στη NASA για να το γνωρίζεις αυτό. Αλλά μήπως πρόκειται για καμιά ειδική περίπτωση όπως του φίλου από πάνω. Όλα να τα περιμένουμε από αυτό το μπάχαλο.

Πίσω στο καυτό ερώτημα των ημερών, και σε εμένα ακόμη σφάλμα βγάζει. Αλλά δεν με προβληματίζει και να μείνω στο πράσινο, οι διαφορές με το κίτρινο είναι πρακτικά αμελητέες. Σκέφτομαι μήπως αξίζουν τα μπλε. Αυτή τη στιγμή η ΤΕΑ είναι κοντά στα άνω και κάτω όρια των 85 έως 100 €/MWh οπότε η ρήτρα (aka "διακύμανση") δεν επηρεάζει ιδιαίτερα. Για κάτσε να πάει στα 200€ όπως παλιά, θα βγει 30c/kWh στα κυμαινόμενα και θα τρέχουμε.

Απ' ό,τι είδα έχει άλλους συντελεστές μηχανισμού διακύμανσης για το πράσινο και άλλους για το κίτρινο. Αυτοί δεν θα αλλάζουν όποτε τους γουστάρει, ε; Επίσης, είναι σίγουρο ότι στα κυμαινόμενα η χρέωση θα γίνεται κλιμακωτά για τις > 500KWh/μήνα; Την έκπτωση του 20% υποθέτω την έδωσαν επειδή μηδένισαν το β τώρα που είναι αρχή και δεν θα την ξαναδούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Philippe said:

Είπαμε κανονικά εκκαθαριστικός βγαίνει όταν δίνουμε εμείς. Δεν χρειάζεται να είσαι καθηγητής ή ερευνητής στη NASA για να το γνωρίζεις αυτό. Αλλά μήπως πρόκειται για καμιά ειδική περίπτωση όπως του φίλου από πάνω. Όλα να τα περιμένουμε από αυτό το μπάχαλο.

Άρα και εσύ ισχυρίζεσαι αυτό που δεν μπορεί να κατανοήσει αυτός που... "δεν είναι κανένας τυχαίος" :)

Επίσης και να πρόκειται για καμιά "ειδική περίπτωση", που αμφιβάλλω, δεν αλλάζει το τι ισχύει κατά κανόνα.

Το εξαντλήσαμε, πάμε παρακάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που κάποιος αλλάξει από το 4All σε Γ1 και μετά γυρίσει πάλι σε 4All, πρέπει να γίνει πάλι η διαδικασία απενεργοποίησης του Green Pass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, ev_trantos said:

Σε περίπτωση που κάποιος αλλάξει από το 4All σε Γ1 και μετά γυρίσει πάλι σε 4All, πρέπει να γίνει πάλι η διαδικασία απενεργοποίησης του Green Pass;

Μάλλον ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Philippe είπε

Πίσω στο καυτό ερώτημα των ημερών, και σε εμένα ακόμη σφάλμα βγάζει. Αλλά δεν με προβληματίζει και να μείνω στο πράσινο, οι διαφορές με το κίτρινο είναι πρακτικά αμελητέες. Σκέφτομαι μήπως αξίζουν τα μπλε. Αυτή τη στιγμή η ΤΕΑ είναι κοντά στα άνω και κάτω όρια των 85 έως 100 €/MWh οπότε η ρήτρα (aka "διακύμανση") δεν επηρεάζει ιδιαίτερα. Για κάτσε να πάει στα 200€ όπως παλιά, θα βγει 30c/kWh στα κυμαινόμενα και θα τρέχουμε.

Απ' ό,τι είδα έχει άλλους συντελεστές μηχανισμού διακύμανσης για το πράσινο και άλλους για το κίτρινο. Αυτοί δεν θα αλλάζουν όποτε τους γουστάρει, ε; Επίσης, είναι σίγουρο ότι στα κυμαινόμενα η χρέωση θα γίνεται κλιμακωτά για τις > 500KWh/μήνα; Την έκπτωση του 20% υποθέτω την έδωσαν επειδή μηδένισαν το β τώρα που είναι αρχή και δεν θα την ξαναδούμε.

Κάνε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά στους αναλυτικούς τιμοκαταλόγους των προγραμμάτων. Αυτά που ρωτάς τα είχαμε απαντήσει πριν καν μάθουμε την ΤΕΑ Δεκεμβρίου.

Η βασική τιμή προμήθειας μπορεί να αλλάζει κάθε 6 μήνες, οι συντελεστές κάθε 3 και η έκπτωση κάθε μήνα. Είναι σίγουρο ότι στο 4All χρεώνονται ακριβότερα μόνο οι επιπλέον kWh μετά τις 500, ενώ στο Γ1 όλες περνάνε στην ακριβότερη κλίμακα. Την έκπτωση των 20% την είχαν ανακοινώσει εδώ και 1 μήνα, όταν ακόμα δεν είχαν σκοπό να μηδενίσουν το β.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μια διευκρίνηση καθώς δεν βγάζω άκρη απο το σιτε της ΔΕΗ.

Το κίτρινο λέει οτι έχει 12 μήνες συμβόλαιο αλλα δεν έχει δέσμευση. Το πράσινο δεν έχει καμία δέσμευση. Τι ισχύει τελικά;

Επίσης δεν βρίσκω κανένα λόγο να πάει κάποιος στο πράσινο αντί του κίντρινου. Η διαφορά τους είναι οτι στο κίτρινο η τιμή ανακοινώνεται στο τέλος του μήνα ενό στο πράσινο αρχές του μήνα. Κατα τα άλλα το κίτρινο είναι φθηνότερο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...