Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει η δεη ολη αυτη την χαρτουρα😋

    • Δήλωση Εισοδήματος (Ε1)
    • Δήλωση Στοιχείων Ακινήτων (Ε9)

    • Εκκαθαριστικό

    • Μισθωτήριο ΑΑΔΕ

    • Στοιχεία Μητρώου Φυσικού προσώπου ΑΑΔΕ

    • Βεβαίωση Απόδοσης ΑΦΜ

    • Λογαριασμό Τηλεφωνίας

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Θελει η δεη ολη αυτη την χαρτουρα😋

    • Δήλωση Εισοδήματος (Ε1)
    • Δήλωση Στοιχείων Ακινήτων (Ε9)

    • Εκκαθαριστικό

    • Μισθωτήριο ΑΑΔΕ

    • Στοιχεία Μητρώου Φυσικού προσώπου ΑΑΔΕ

    • Βεβαίωση Απόδοσης ΑΦΜ

    • Λογαριασμό Τηλεφωνίας

Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη αν κάνω σε λάθος μέρος την ερώτηση.  Σε αίτηση για νέα παροχή, ξέρει κανεις πόσο χρόνο περίπου χρειάζεται για να βάλει το ρολόι ο ΔΕΔΔΗΕ και αν ο μετρητής που θα μπει θα είναι σίγουρα απο τους νέους ψηφιακούς;

Επεξ/σία από Disrespect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Θελει η δεη ολη αυτη την χαρτουρα😋

    • Δήλωση Εισοδήματος (Ε1)
    • Δήλωση Στοιχείων Ακινήτων (Ε9)

    • Εκκαθαριστικό

    • Μισθωτήριο ΑΑΔΕ

    • Στοιχεία Μητρώου Φυσικού προσώπου ΑΑΔΕ

    • Βεβαίωση Απόδοσης ΑΦΜ

    • Λογαριασμό Τηλεφωνίας

Όχι. 
πριν λίγες μέρες ήρθα στην ΔΕΗ από την nrg και μόνο ταυτότητα σε pdf έστειλα το μισθωτήριο επειδή νοικιάζω και τον τελευταίο λογαριασμό της nrg. Τίποτα άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε

Αρα το προβλημα υπαρχει σε οσους ειχαμε 4all απο πριν που το καναμε προ 1/12 και προσπαθουμε να ξανα παμε σε 4all. Δεν παιζονται με τιποτα. Δηλαδη κανεις συμβολαιο 1 χρονο 4all σε γυρνανε σε Γ1 το οποιο ειναι πολυ χειροτερο και δεν σε αφηνουν να ξανα πας στο 4all. Μπαγλαμαδες οσο δεν παει. Αντε να δουμε. 

Νομίζω η λογική σου έχει βάση. 2 συνδέσεις που πήγα σε 4all στις 9 και 12/12 δεν γύρισε καμία σε Γ1 σήμερα. Παραμένουν κανονικά σε 4all στο mydei, και για τη μια βγήκε και λογαριασμός σήμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Τοτε γιατι τα αναφερει;, τεσπα τι θελει απο αυτα ξερεις

Σε αυτή τη σελίδα που διάβασες λέει ότι θέλει ένα έγγραφο επαλήθευσης ΑΦΜ , το πρώτο εαν βάλεις είσαι οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, doomnx είπε

Ε δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε. Δίνοντας μέτρηση στο ΔΕΔΔΗΕ 2 μήνες μετά τη δική του μέτρηση, ο πάροχος θα σου εκδώσει εκκαθαριστικό με βάση τις kWh που έδωσες στον ΔΕΔΔΗΕ και θα σπάσει αναλογικά την κατανάλωση σε 2 μήνες. Μετά από 2 μήνες που θα έρθει να ξαναμετρήσει ο ΔΕΔΔΗΕ θα ξαναβγεί εκκαθαριστικό με περίοδο εκκαθάρισης 2 μήνες αντί για 4.

Μην ορκίζεσαι ότι θα βγει εκκαθαριστικός λόγμος αν δώσεις μετρήσεις στον ΔΕΔΔΗΕ εντός της προθεσμίας που τάσσει ο ΔΕΔΔΗΕ. Το κάνω καιρό τώρα και πάντα ο λόγμος βγαίνει με ένδειξη ΕΝΑΝΤΙ. Και μάλιστα επίτηδες δεν δίνω μέτρηση μεσω του site της ΔΕΗ. Αποτέλεσμα : Βλέπω ακριβώς τις μετρήσεις που έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ, στον λογαριασμό της ΔΕΗ με ένδειξη ΕΝΑΝΤΙ και όχι με ένδειξη ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ. 

14 ώρες πριν, doomnx είπε

 

Επεξ/σία από aggelosn
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiaPepe είπε

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Εγώ είμαι τόσο άσχετη που τώρα έμαθα ότι μπορώ να δώσω ενδείξεις μετρητή σε ΔΕΔΔΗΕ. Τόσο καιρό έδινα κάθε μήνα στο myDei. Μπήκα ΔΕΔΔΗΕ να δώσω ένδειξη και δεν γράφει τπτ για περιθώριο ημερών (πχ από τόσο του μήνα μέχρι τόσο). Στον λογαριασμό της ΔΕΗ μου, γράφει επόμενη καταμέτρηση 11/4/24. Πότε πρέπει να περάσω ενδείξεις τελικά? Αυτό βγαίνει:

IMG_20240102_123231.jpg

αν βγαινει κάθε μηνα ο λογαριασμός πρεπει να τις περνάς κάθε μήνα. Αν βγαίνει κάθε 2μηνο, θα πρέπει να τις περνάς κάθε 2μηνο. Ουσιαστικά τις περνάς 7 μέρες πριν την έκδοση του λογαριασμου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα βγάζει "προέκυψε σφάλμα" στο MyDei οταν προσπαθώ να κάνω την αλλαγή απο Γ1 σε 4all. Εχω καθαρίσει cookies, εχω κανει logout-login, εχω δοκιμασει και την εφαρμογή απο κινητό, και το site απο υπολογιστή, τιποτα. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Μηπως εχει σχέση με το οτι κλικάρω το "δεν επιθυμώ τις επιπλεον υπηρεσίες"; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Disrespect είπε

Ακόμα βγάζει "προέκυψε σφάλμα" στο MyDei οταν προσπαθώ να κάνω την αλλαγή απο Γ1 σε 4all. Εχω καθαρίσει cookies, εχω κανει logout-login, εχω δοκιμασει και την εφαρμογή απο κινητό, και το site απο υπολογιστή, τιποτα. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Μηπως εχει σχέση με το οτι κλικάρω το "δεν επιθυμώ τις επιπλεον υπηρεσίες"; 

Πρέπει τουλάχιστον να κλικάρει το green pass τις υπόλοιπες υπηρεσίες όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KOSTASGP είπε

οι τιμες κιλοβατωρας 0,175€ και παγιο 3,5€ ειναι με ΦΠΑ ή προστιθεται ο ΦΠΑ ;

Χωρίς ΦΠΑ, χωρίς ΔΕΤΕ, χωρίς ρυθμιζόμενες χρεώσεις, χωρίς ΕΦΚ, χωρίς ΕΡΤ, χωρίς Δημοτικά Τέλη.

1 ώρα πριν, GiaPepe είπε

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Εγώ είμαι τόσο άσχετη που τώρα έμαθα ότι μπορώ να δώσω ενδείξεις μετρητή σε ΔΕΔΔΗΕ. Τόσο καιρό έδινα κάθε μήνα στο myDei. Μπήκα ΔΕΔΔΗΕ να δώσω ένδειξη και δεν γράφει τπτ για περιθώριο ημερών (πχ από τόσο του μήνα μέχρι τόσο). Στον λογαριασμό της ΔΕΗ μου, γράφει επόμενη καταμέτρηση 11/4/24. Πότε πρέπει να περάσω ενδείξεις τελικά? Αυτό βγαίνει:

IMG_20240102_123231.jpg

Βάλε την ένδειξη και θα σου πει πότε θα τα στείλει στον Πάροχο. Μέχρι τότε μπορείς να ξανανεβάσεις την ένδειξη. Η λογική λέει ότι γύρω στις 10/2 είναι η προθεσμία.

54 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Συγγνώμη αν κάνω σε λάθος μέρος την ερώτηση.  Σε αίτηση για νέα παροχή, ξέρει κανεις πόσο χρόνο περίπου χρειάζεται για να βάλει το ρολόι ο ΔΕΔΔΗΕ και αν ο μετρητής που θα μπει θα είναι σίγουρα απο τους νέους ψηφιακούς;

Από όσο ξέρουμε μόνο ψηφιακούς περνάνε σε νέα σύνδεση.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Αυτο τι ειναι; Πρωτη φορα το βλεπω σε λογαριασμο.

Πρώτη και τελευταία φορά που το βλέπεις. Είναι η επιδότηση ΤΕΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν και πως μπορω να βγαλω τον λογαριασμο Miles&Bonus απο ενα ebill account και να το προσθεσω σε αλλο? Δεν βλεπω καπου επιλογη για διαγραφη λογαριασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...