Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, madboy είπε

Προφανώς η τιμή αυτή δεν είναι μόνο για τους υπάρχοντες πελάτες της Δεη, αλλά καθολική. Σίγουρα τους ξέφυγε. Ενημερωσε τους να δουμε τι θα απαντήσουν.

Πήρα τηλέφωνο και η τηλεφωνήτρια μου έλεγε βλακείες ότι επειδή η έκπτωση είναι για ένα μήνα μόνο δε γίνεται να φαίνεται στο συμβόλαιο που είναι για 12. Και τις λέω γιατί δε βάζετε τον τιμοκατάλογο που έχετε εδώ μου λέει δε μπαίνει τιμοκατάλογος στο συμβόλαιο, ότι νάναι. Μου λέει θα δείτε την έκπτωση στο πρώτο λογαριασμό και τις λέω αν δεν την δω πως θα την διεκδικήσω αφού δεν θα είναι στο συμβόλαιο και δεν ήξερε τι να πει.

Επίσης μου είπε ότι αν κάνω από το τηλέφωνο την διαδικασία θα χρεωθώ εγγύηση 100 ευρώ.

Προς το παρόν το αφήνω και το ξανά προσπαθώ αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, eliascm21 said:

Εσείς που κάνατε αίτηση για 4all στο συμβόλαιο φαινόταν ο σωστός τιμοκατάλογος με την έκπτωση;

ναι, και το έλεγε ξεκάθαρα ότι είναι τιμές Ιανουαρίου 2024.

Επειδή έχει συζητηθεί, μετατροπή έκανα, όχι αίτηση απο την αρχή.

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Εσείς που κάνατε αίτηση για 4all στο συμβόλαιο φαινόταν ο σωστός τιμοκατάλογος με την έκπτωση;

Εγω επειδη ημουν ηδη δεη δεν ηρθε καποιο συμβολαιο.

Αλλα στους ορους για τον ιανουαριο ανεγραφε την τελικη τιμη με την εκπτωση.

Πριν 5 λεπτα το εκανα και ηδη αλλαξε στην εφαρμογη απο πρασινο σε κιτρινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Με τα μίλια στην Aegean έχω τις παρακάτω ερωτήσεις, για όποιον γνωρίζει:

  • Ήμουν παλιά πελάτης της ΔΕΗ (προ 06.06.2023), οπότε κατ' επέκταση έχω ενεργοποιήσει το mydei. Τα μίλια για το first login φαντάζομαι πως δεν τα δικαιούμαι;
  • Αν κάνω αίτηση για το κίτρινο και φύγω σε κανά μήνα για σταθερό (γιατί ομολογώ πως κουράστηκα, με κατάφεραν να υποκύψω...), τα μίλια τα τραβάνε πίσω;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, madboy είπε

Αρα μέχρι τις 900 kwh έχεις ενα ελάχιστο κέρδος και νομίζω απο τις 1200 και πάνω αξίζει το Γ1, αλλά και πάλι μιλάμε για 2 ετρώ διαφορά υπερ του Γ1.Και προφανώς όσο ανεβαίνεις σε κατανάλωση υπερτερει το Γ1 απο τις 1200+.

 

Για  καταναλωση 4μηνου μιλας η για μηνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, mindreader είπε

Αρα ουσιαστικα, παιρνεις ρίσκο (να πληρωνεις πχ επι μηνες ακριβοτερη kwh απο τα αλλα προγραμματα), και στο σταθερο! Και αν δεν πας να πληρωσεις κατι ακριβοτερο απο την αρχη, οταν θα θελησεις να πας, θα ειναι μαλλον ακομη πιο αυξημενο!

 

Δεν το ξερεις σιγουρα οτι θα ειναι ειναι επι Χ μηνες ακριβοτερο, μπορει να βγει το ιδιο, μπορει να βγει λιγο φθηνοτερο μπορει και πολυ φθηνοτερο αναλογα πως θα εξελιχθει η κατασταση μεσα στο ετος.. Στα κυμαινομενα της δεη για τον Γεναρη η τιμη κιλοβατωρας ειναι στα ~0,13 cents και αυτο με  εκτπωση 20% που θα ισχυει μονο για τον Γεναρη, χωρις την εκπτωση η τιμη αυτοματα θα φλερταρεε  με την τιμη του σημερινου σταθερου.

Γενικα οτι και να επιλεξεις παιρνεις ρισκο γιατι κανεις δεν ξερει πως θα ελεξιχθει η φαση, το ρισκο δεν αφορα το μπλε μονο αφορα και ολα τα υπολοιπα.Εγω θεωρησα οτι το ρισκο στο μπλε ειναι μικροτερο γιατι δεν νομιζω να δουμε τιμες κιλοβαταρας κατω απο τα 0,13 που ειναι σημερα το κυμαινομενο, πιο πιθανο ειναι να παει παραπανω  γιατι σε αυτη την χωρα η ιστορια συνηθως δειχνει οτι οτι παιρνει αυξηση δεν ξανα πεφτει.Οποτε το ρισκο που πηρα με το σταθερο ειναι στην χειροτερη να πληρωσω καποιους μηνες 0,03-0,04 ακριβοτερα την κιλοβατωρα που στα ~260-280 kw καταναλωση που εχω ειναι ουτε καν 10 ευρω διαφορα τον μηνα συμπεριλαμβανομενου και του 3.5 ευρω παγιου του σταθερου εναντι του 5ευρω στο κυμενομενο, αλλα μου εξασφαλιζει οτι καθε μηνα δεν θα ειμαι με την αγχος να φαω την κρυαδα να πληρωσω την κιλαβατωρα 30 και 40cents γιατι πολυ απλα κανεις δεν μπορει να το αποκλεισει και απο οτι φαινεται κανεις δεν τους ελεγχει και ολας.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά σε όλους. 

Θα ήθελα μια διευκρίνηση. Βάλαμε αντλία θερμότητας οπότε τους χειμερινούς μήνες έχουμε συνολική κατανάλωση γύρω στις 1000kwh το μήνα. Είμαστε στο πράσινο τιμολόγιο αλλά κάποιος μας είπε ότι στο πράσινο τιμολόγιο όταν ξεπερνάς τις 500 kwh, χρεώνεσαι όλες τις kwh με την ακριβότερη τιμή ενώ εάν πάμε στο κίτρινο 4all μόνο οι έξτρα kwh πάνω από τις 500  θα χρεώνονται με την αυξημένη τιμή. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;  Για τους μήνες που λειτουργεί η αντλία μας συμφέρει να πάμε στο κίτρινο;  Ευχαριστώ πολύ και Καλή Χρονιά σε όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kork είπε

Καλή Χρονιά σε όλους. 

Θα ήθελα μια διευκρίνηση. Βάλαμε αντλία θερμότητας οπότε τους χειμερινούς μήνες έχουμε συνολική κατανάλωση γύρω στις 1000kwh το μήνα. Είμαστε στο πράσινο τιμολόγιο αλλά κάποιος μας είπε ότι στο πράσινο τιμολόγιο όταν ξεπερνάς τις 500 kwh, χρεώνεσαι όλες τις kwh με την ακριβότερη τιμή ενώ εάν πάμε στο κίτρινο 4all μόνο οι έξτρα kwh πάνω από τις 500  θα χρεώνονται με την αυξημένη τιμή. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;  Για τους μήνες που λειτουργεί η αντλία μας συμφέρει να πάμε στο κίτρινο;  Ευχαριστώ πολύ και Καλή Χρονιά σε όλους. 

Καλησπέρα... Πρώτα έχεις νυχτερινό τιμολόγιο; Γιατί έχει διαφορά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, killer_instinct said:

Καλησπέρα,

Με τα μίλια στην Aegean έχω τις παρακάτω ερωτήσεις, για όποιον γνωρίζει

  • Αν κάνω αίτηση για το κίτρινο και φύγω σε κανά μήνα για σταθερό (γιατί ομολογώ πως κουράστηκα, με κατάφεραν να υποκύψω...), τα μίλια τα τραβάνε πίσω;

Ευχαριστώ!

Από F.A.Q dei gr

 

Αν αποκτήσω κάποιο πρόγραμμα ή υπηρεσία ΔΕΗ και συγκεντρώσω μίλια αλλά την ακυρώσω σύντομα, θα μου αφαιρεθούν τα μίλια που συγκέντρωσα;

Τα μίλια που συγκεντρώνετε μετά την απόκτηση ενός προγράμματος ή μιας υπηρεσίας της ΔΕΗ δεν χάνονται. Ωστόσο, για τις επόμενες 365 μέρες, δεν θα είναι δυνατό να συγκεντρώσετε μίλια εξαργύρωσης σε περίπτωση που αποκτήσετε ξανά τα συγκεκριμένα προϊόντα ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, popopo είπε

Από F.A.Q dei gr

 

Αν αποκτήσω κάποιο πρόγραμμα ή υπηρεσία ΔΕΗ και συγκεντρώσω μίλια αλλά την ακυρώσω σύντομα, θα μου αφαιρεθούν τα μίλια που συγκέντρωσα;

Τα μίλια που συγκεντρώνετε μετά την απόκτηση ενός προγράμματος ή μιας υπηρεσίας της ΔΕΗ δεν χάνονται. Ωστόσο, για τις επόμενες 365 μέρες, δεν θα είναι δυνατό να συγκεντρώσετε μίλια εξαργύρωσης σε περίπτωση που αποκτήσετε ξανά τα συγκεκριμένα προϊόντα ΔΕΗ.

επίσης κάποιο μέλος ανέφερε οτι απαραίτητα πρέπει να έχεις κάνει μια πτήση τουλάχιστον μια φορά για να κάνεις εξαργύρωση , δεν ξέρω αν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...