Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, madboy είπε

Την εχει κανονικά την έκπτωση. 

Πατα εκει που γραφει 

Ενημερώθηκα και Αποδέχομαι τον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο του Ιανουαρίου

Στους όρους σύμβασης (συμβόλαιο) δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Από που το πήρες; Τελικά τι υπογράφουμε μετράει.

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, eliascm21 said:

Στους όρους σύμβασης (συμβόλαιο) δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Από που το πήρες; Τελικά τι υπογράφουμε μετράει.

Στην αποδοχή των όρων στο δευτερο βήμα. Πρέπει να επιλέξεις τα 3 κουτάκια για να προχωρήσεις. Η δευτερη επιλογή έχει τον σωστό τιμοκατάλογο.

Προέρχεσαι απο άλλο πάροχο; Γιατί αν έχεις λογαριασμό στην Δεη και μπείς στην παροχή σου, σου δίνει την επιλογή για το 4All και για τα δυο σταθερά μπλέ της Δεη.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madboy είπε

Στην αποδοχή των όρων στο δευτερο βήμα. Πρέπει να επιλέξεις τα 3 κουτάκια για να προχωρήσεις. Η δευτερη επιλογή έχει τον σωστό τιμοκατάλογο.

Προέρχεσαι απο άλλο πάροχο; Γιατί αν έχεις λογαριασμό στην Δεη και μπείς στην παροχή σου, σου δίνει την επιλογή για το 4All και για τα δυο σταθερά μπλέ της Δεη.

Όχι έρχομαι από άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα καλή χρονιά. Είμαι ήδη πελάτης δεη με κοτ β. Από τα δύο σταθερά της ΔΕΗ πιο συμφέρει καλύτερα? Νομίζω είναι τα ίδια.. Έχω ήδη πάγια εντολή. Δεν μπορώ να βρω κάποια διαφορά γιατί με την έκπτωση 2%, έρχονται οι ίδιες οι χρεώσεις. Θα πρέπει να δώσω εγγύηση κάπου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Καλη χρονια σε ολους! Επειδη ειμαι στο πρασινο Γ1 και βλεπω το κιτρινο (4all) συμφερει καλυτερα για τον Γεναρη, εαν μπω στο κιτρινο τωρα στο mydey και πχ τον αλλο μηνα θελω να παω ξανα πρασινο εχω καποια δεσμευση η αλλαζω οποτε θελω?

αλλαζεις κανονικα χωρις κανένα πρόβλημα.. Μονο στο σταθερο το μπλε δεν μπορεις και εισαι δεσμευμενος για 12 μηνες εκτος βεβαια καποιος που ειναι στο Μπλε μπορει να φυγει οποτε θελει αλλα με πεναλτι 100€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madboy είπε

Σε αυτή την περίπτωση αν δεν σου εμφανίζει τις σωστές τιμές, κάνε την διαδικασία μεσω τηλεφώνου.

Μάλλον αυτό θα κάνω. Έφτασα στο τελευταίο βήμα που μπορείς να κατεβάσεις το συμβόλαιο και έχει τον τιμοκατάλογο χωρίς την έκπτωση. Και πουθενά στο συμβόλαιο δεν αναφέρετε η έκπτωση. Κοροϊδία σκέτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, HERTHAN said:

Εκλεισε και το 4all που λειτουργει σαν πρασινο με πρασινο μηνυμα και με το πρασινο(green) pass.

Oλα πρασινα με λιγα λογια κι ας λεγονται κιτρινα.:P

image.png.ce427b30e9a1561d0c349d07be789aeb.png

κάτι άλλα πρόσθετα fixit κλπ μπορείς να τα απενεργοποιήσεις κατά την διαδικασία της αλλαγής, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, eliascm21 said:

Μάλλον αυτό θα κάνω. Έφτασα στο τελευταίο βήμα που μπορείς να κατεβάσεις το συμβόλαιο και έχει τον τιμοκατάλογο χωρίς την έκπτωση. Και πουθενά στο συμβόλαιο δεν αναφέρετε η έκπτωση. Κοροϊδία σκέτη.

Προφανώς η τιμή αυτή δεν είναι μόνο για τους υπάρχοντες πελάτες της Δεη, αλλά καθολική. Σίγουρα τους ξέφυγε. Ενημερωσε τους να δουμε τι θα απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Όχι έρχομαι από άλλον.

Μου λυθηκε και η απορια, γιατι ειδα Selfie, εγγραφα κτλπ και λεω τι στο καλο απο 'κει που ηταν δυο κλικ να αλλαζουμε προγραμμα θα θελουν και αυτα τωρα! (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εκλεισε και το 4all που λειτουργει σαν πρασινο με πρασινο μηνυμα και με το πρασινο(green) pass.

Oλα πρασινα με λιγα λογια κι ας λεγονται κιτρινα.:P

image.png.ce427b30e9a1561d0c349d07be789aeb.png

Σε εμένα ακόμα δείχνει σφάλμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 8:28 ΠΜ, stathisgs800 είπε

 Ελεεινή η δεή έχε χάρη που δε θέλω να πάω στους ιδιώτες για λόγους συνείδησης αλλιώς.....

 

O tempora  o mores !  "Ιδιωτης" ειναι και η ΔΕΗ , μην το σκεπτεσαι καθολου .

Πιο πατριωτικα και μαζι με τον λαουτζικο πορευεται πχ ο "Μυτιληναιος" ως ομιλος επιχειρησεων ,

παρα η παλια κρατικη ΔΕΗ που επι "Σταση"  ακουσον - ακουσον αγορασε τον "Κωτσο" σε "υποπτα"

υψηλη τιμη . Παραμενοντας στην ΔΕΗ υποστηριζεις τα golden boys και καποιους συνδικαλιστες παλαιας κοπης.

Υπ οψιν  :  Αλλο  ΔΕΔΔΗΕ , ΑΔΜΗΕ  και  αλλο το σκετο  ΔΕΗ , πανε χρονια που εχουν χωρισει τα τσανακια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tempo είπε

κάτι άλλα πρόσθετα fixit κλπ μπορείς να τα απενεργοποιήσεις κατά την διαδικασία της αλλαγής, έτσι;

Ναι εχει ενα κουτακι που το τσεκαρεις για να μην συμπεριληφθουν.

10 λεπτά πριν, Weiss είπε

Σε εμένα ακόμα δείχνει σφάλμα

Τους εστειλα ενα mail και τους λεω τελευταια ευκαιρια η μου το ανοιγετε να κανω την αιτηση για το 4all η φευγω......και το ανοιξαν στο λεπτο.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Pwpwpw said:

Nαι το σκεφτεσαι λαθος. Αν πανε 50% πανω τα κυμαινομενα θα υπαρξει μεγαλη αυξηση και στα σταθερα. Το ιδιο ειχε γινει και πριν 2 χρονια, οταν εγιναν οι ραγδαιες αυξησεις εκτοξευτηκαν και οι τιμες των σταθερων προγραμματων, τυχεροι ηταν οσοι ειχαν κλειδωσει σταθερο προγραμμα πριν τις ραγδαιες αυξησεις και απολαμβαναν τιμη κιλοβατωρας σταθερα στα 0,10 την στιγμη που ο υπολοιπος κοσμος πληρωνε τα μαλλια της κεφαλης του με τις ρητρες αναπροσαρμογης.

Αρα ουσιαστικα, παιρνεις ρίσκο (να πληρωνεις πχ επι μηνες ακριβοτερη kwh απο τα αλλα προγραμματα), και στο σταθερο! Και αν δεν πας να πληρωσεις κατι ακριβοτερο απο την αρχη, οταν θα θελησεις να πας, θα ειναι μαλλον ακομη πιο αυξημενο!

Κοινος παρονομαστης, το ειχα πει εδω και καιρο: οι αυξησεις. Γενικως ολοι να πληρωνουμε περισσοτερα. Τα υπολοιπα ειναι παραμυθια για το λαουτζικο.

Το να πληρωσει καποιος κανα δυο μηνες φτηνοτερα, δε μου λεει απολυτως τιποτε. Σαν να πιασεις ενα μικροποσο στο λοττο μια φορα, και να θεωρεις τον εαυτο σου κερδισμενο, οταν εχεις ηδη δωσει ενα καρο λεφτα προηγουμενως.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...