Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να πάω σε 4all (ή Γ1, και τα 2 έχουν εγγύηση, σωστά;) αλλά ακόμα δεν έχει βγει κανένας λογαριασμός Ήρωνα, λέτε να περιμένω (θα βγει σε 4/5 μέρες λογικά) να βγει για να μη μου κάνουν καμιά τρελίτσα και μου φάνε το 50ρικο ή να κάνω από τώρα αίτηση να βγει ο Εκκαθαριστικός να τελειώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Που μένεις ρε άνθρωπε και έχεις 1000 τον μήνα? Αθήνα είμαι με το σπίτι μόνιμα 22 και έχω κάψει 312 όλο τον Δεκέμβρη.

Εσύ βρες φτηνή κιλοβάτορα η πήγαινε volton με τις 500 free για ένα μήνα και φύγε μετά για την πιο φτηνή κιλοβάτορα.

Παίζουν ρόλο και τα μ2… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Καλη χρονια!

Το 4all ειναι κιτρινο αρα μπορει να αλλαξει τιμη τελος του μηνα; Ενω το πρασινο μενει σταθερο για τον μηνα;

Tην ιδια ακριβως απορια ειχα και εγω. Δεν λεγανε οτι το τιμολογιο στο πρασινο θα ανακοινωνεται στην αρχη του μηνα ενω ο τιμοκαταλογος για το κιτρινο προς τα τελη του μηνα? Κανονικα 1/1 σημερα δεν επρπε να γνωριζουμε μονο για το πρασινο τιμη? Πως και ανακοινωσαν 1/1 και το κιτρινο?

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Tην ιδια ακριβως απορια ειχα και εγω. Δεν λεγανε οτι το τιμολογιο στο πρασινο θα ανακοινωνεται στην αρχη του μηνα ενω ο τιμοκαταλογος για το κιτρινο προς τα τελη του μηνα? Κανονικα 1/1 σημερα δεν επρπε να γνωριζουμε μονο για το πρασινο τιμη? Πως και ανακοινωσαν 1/1 και το κιτρινο?

 

  

Στις 4/12/2023 στις 8:07 ΜΜ, korakios είπε

Τα πράσινα Γ1/ΓΝ1 (αλλά και για το κίτρινο 4all της ΔΕΗ μιας και έτσι-της-αρέσει-δε-μας πέφτει-και-λόγος) η τιμή βγαίνει απο το άθροισμα της αρχικής τιμής με τυχών έκπτωση συν τη ρήτρα αναπροσαρμογής που διαμορφώθηκε τους προηγουμένους 2 μήνες .

Οι τιμές Γ1/ΓΝ1/4All θα ανακοινώνονται κάθε 1η του μηνός και θα αφορούν τον τρέχων τότε μήνα

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίτρινο χρώμα

Είναι τα τιμολόγια, τα οποία είναι συνδεδεμένα με την τιμή της χονδρεμπορικής στο Χρηματιστήριο ενέργειας. Τα εν λόγω τιμολόγια διακρίνονται σε δύο βασικές κατηγορίες: α) με τιμολόγηση ex ante (εκ των προτέρων) και β) με τιμολόγηση ex post (εκ των υστέρων).

 

Η Δεη διαλεξε να κανει το δικο της ex ante

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μέχρι τις 900 kwh έχεις ενα ελάχιστο κέρδος και νομίζω απο τις 1200 και πάνω αξίζει το Γ1, αλλά και πάλι μιλάμε για 2 ετρώ διαφορά υπερ του Γ1.Και προφανώς όσο ανεβαίνεις σε κατανάλωση υπερτερει το Γ1 απο τις 1200+.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνω το 4all online και είμαι στην υπογραφή των όρων όπου δεν φαίνεται πουθενά η έκπτωση 20%. Έτσι ήταν και σε εσάς; Έλεος που δεν μπορούμε να το αποθηκεύσουμε να κάνουμε ένα search. Που φαίνεται το 20% ;;;;;

image.png.fa37ec9e7d3b977ae86e2022c348eb2e.png

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, madboy είπε

Την εχει κανονικά την έκπτωση. 

Πατα εκει που γραφει 

Ενημερώθηκα και Αποδέχομαι τον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο του Ιανουαρίου

Γνωριζεις για το green pass,αν το απενεργοποιεις μετα;

Επισης τα μιλια μπαινουν αμεσα;

Επισης,ασχετα αν λεει για 12 μηνες,φευγεις κανονικα τον Φλεβαρη εαν θες;

Επεξ/σία από Giannis80x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mindreader είπε

Αν κανω λαθος συλλογισμο, διορθωστε με:

Παντως, το ρισκο στο πρασινο, δεν φαινεται να ειναι και τοσο μεγαλο. Τι εννοω. Αν την 1η του επομενου μηνα, δεις οτι το πηγαν 50% σε σχεση με τον προηγουμενο, πας την επομενη μερα και κανεις αιτημα να μπεις στο σταθερο της δεη. Δεν θα προλαβεις να φας την 'μεγαλη αυξηση'. Προλαβαινεις να πας σταθερο. Εκτος και αν, το σταθερο, αλλαζει κι αυτο τιμη, καθε μηνα. Οποτε οταν θα το θελησεις, θα ειναι ηδη και αυτο ακριβοτερο.

Το σκεφτομαι λαθος;

Προφανώς και θα έχει αλλάξει τιμή και το σταθερό.

Για χαζούς τους έχεις;

Αν δεν άλλαζε θα είχαμε όλοι ακόμα 0,10/kwh και δεν θα χαλάγαμε φαιά ουσία στο να ψάχνουμε πως θα γλυτώσουμε τα κερατιάτικα ανάμεσα στα πολύχρωμα τιμολόγια.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Giannis80x said:

Γνωριζεις για το green pass,αν το απενεργοποιεις μετα;

Επισης τα μιλια μπαινουν αμεσα;

Επισης,ασχετα αν λεει για 12 μηνες,φευγεις κανονικα τον Φλεβαρη εαν θες;

Ναι μετα απο τον ενα μηνα.

Εχω την εντύπωση πως ναι.

Ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...