Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Οποτε χρονικη δεσμευση εχει μονο το σταθερο (μπλε) απ οτι καταλαβαινω. κιτρινο και πρασινο μπαινοβγαινεις οποτε θελεις.

Σωστά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπήκα στην εφαρμογή. Με είχαν πάει αυτόματα από το 4all στο Γ1Ν. Η αλλαγή έγινε κατευθείαν και επανήλθα(για τον Ιανουάριο τουλάχιστον) στο 4all.

Kαλη χρόνια σε όλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Μπήκα στην εφαρμογή. Με είχαν πάει αυτόματα από το 4all στο Γ1Ν. Η αλλαγή έγινε κατευθείαν και επανήλθα(για τον Ιανουάριο τουλάχιστον) στο 4all.

Kαλη χρόνια σε όλους!!

Εγω μπηκα να ενεργοποιησω το κιτρινο και τελικα μπηκα στο μπλε🤣

Ετσι και αλλιως εαν δεν υπηρχε η εκπτωση που θα ισχυει μονο τον Ιανουριο κιτρινο και πρασινο θα εφταναν πολυ κοντα στα τωρινα 0,175 του σταθερου. Τουλαχιστον τωρα για ενα χρονο ξερω που θα ειμαι και τι θα πληρωνω και δεν θα ειμαι με το αγχος καθε μηνα που θα παει η τιμη κιλοβατωρας. Ακομα και να την πατησω καλυτερα να κλαιω 10-15 ευρω τον μηνα(με καταναλωσεις 260-280kw που εχω καπου εκει νομιζω ειναι η διαφορα) παρα να γινει κανενα μπαμ παλι και να τρεχουμε.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ωραίο είναι ότι μπαίνω τώρα από τον λογαριασμό των δικών μου να τους πάω και αυτούς στο 4all αλλά στο τέλος κολλάει και βγάζει μήνυμα σφάλματος και προσπαθείστε ξανά.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα κι εγώ σήμερα για να αλλάξω 2 παροχές που μετεπεσαν σε Γ1 πίσω σε MyHome4All. Μου έχει σπάσει τα νεύρα, κολλάει στο τελευταίο βήμα και βγάζει μήνυμα ότι η ενεργοποίηση απέτυχε. Δοκίμασα από το iPhone, τίποτα, δοκίμασα από τον Mac με τρεις διαφορετικούς browser τίποτα, έκανα clear cookies, refresh, logout login τίποτα λέμε! Έχει μουλαρώσει…κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

edit:μόλις με πρόλαβε ο φίλος πιο πάνω ! Μάλλον γενικό το θέμα…

Επεξ/σία από spyridop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σταθερο μπλε της δεη, ειναι για 1 ετος;

Τιμη kwh για το προκαθορισμενο χρονικο διαστημα;

Αραγε μετα εχει αυτοματη ανανεωση αν δεν κανεις καποια ενεργεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην υπογραφή όρων συμβολαίου, η DEH στο pdf ακόμα εμφανίζει τις τιμές Δεκεμβρίου. Όχι ότι έχει καμία σημασία, αλλά φαίνεται η τσαπατσουλιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανω λαθος συλλογισμο, διορθωστε με:

Παντως, το ρισκο στο πρασινο, δεν φαινεται να ειναι και τοσο μεγαλο. Τι εννοω. Αν την 1η του επομενου μηνα, δεις οτι το πηγαν 50% σε σχεση με τον προηγουμενο, πας την επομενη μερα και κανεις αιτημα να μπεις στο σταθερο της δεη. Δεν θα προλαβεις να φας την 'μεγαλη αυξηση'. Προλαβαινεις να πας σταθερο. Εκτος και αν, το σταθερο, αλλαζει κι αυτο τιμη, καθε μηνα. Οποτε οταν θα το θελησεις, θα ειναι ηδη και αυτο ακριβοτερο.

Το σκεφτομαι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, mindreader said:

Αν κανω λαθος συλλογισμο, διορθωστε με:

Παντως, το ρισκο στο πρασινο, δεν φαινεται να ειναι και τοσο μεγαλο. Τι εννοω. Αν την 1η του επομενου μηνα, δεις οτι το πηγαν 50% σε σχεση με τον προηγουμενο, πας την επομενη μερα και κανεις αιτημα να μπεις στο σταθερο της δεη. Δεν θα προλαβεις να φας την 'μεγαλη αυξηση'. Προλαβαινεις να πας σταθερο. Εκτος και αν, το σταθερο, αλλαζει κι αυτο τιμη, καθε μηνα. Οποτε οταν θα το θελησεις, θα ειναι ηδη και αυτο ακριβοτερο.

Το σκεφτομαι λαθος;

Ναι το σκεφτεσαι λαθος γιατι η τιμη του σταθερου μπορει και αυτη να αλλαξει προς τα πανω οποιαδηποτε στιγμη. Δεν παντρευτηκε το 0,176 η ΔΕΗ. Το 0,176 το "παντρευονται" οσοι εχουν ηδη αγορασει το προιον. Οι υπολοιποι θα το παρουν στην τιμη που θα ισχυει τη στιγμη που θα επιλεξουν να κανουν συμβολαιο στο μπλε. Μπορει να ειναι παραπανω μπορει να ειναι παρακατω.

Μπορει το Φλεβαρη το Πρασινο να ακριβυνει +50% αλλα το σταθερο να παει στο 0,30.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, adok13 είπε

αμα παμε δεη απο ιδιωτικο πληρωνουμε εγγυηση?

...δεν βγάζει νόημα αυτό, αλλά να ΥΠΟΘΕΣΩ εννοείς ότι είσαι σε "ιδιώτη πάροχο" και θεωρώντας την ΔΕΗ κρατική, ενώ εδώ και ΧΡΟΝΙΑ δεν είναι πια (...απλώς έχει ένα μέρος της το κράτος - το μεγαλύτερο, αν και πολύ λιγότερο από 50% - και γενικά ακόμη διατηρεί έναν "δημόσιο χαρακτήρα", ας πούμε), αναρωτιέσαι εάν πληρώνεις εγγύηση...; Η απάντηση είναι,,,"ίσως". Εξαρτάται από διάφορα εάν θα πληρώσεις εγγύηση και ποιανού ύψους, αλλάζοντας πάροχο. Γενικά για παράδειγμα αν βάλεις "πάγια εντολή εξόφλησης (μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας", δεν πληρώνεις, ή έστω σου επιστρέφεται στον 1ο λογαριασμό). Με άλλα λόγια, όταν μιλήσεις με εκπρόσωπο, πες τί ΘΕΛΕΙΣ και θα σου πει τί δυνατότητες υπάρχουν και δια ποίας οδού... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορία. Πώς διαχωρίζονται οι kwh που θα τιμολογηθούν με το πρόγραμμά μας έως 31/12 και οι υπόλοιπες στο πρόγραμμα που θα επιλέξει ο καθένας από 1/1, εφόσον ο δικός μου π.χ. λογαριασμός εκδίδεται κάθε 15;

Επεξ/σία από popopo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...