Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Παιδιά, μια ερώτηση.
Αν επιλέξω το 4all και εγώ (ζήλεψα από εσάς), θα γίνει άμεσα η αλλαγή ή πρέπει να περιμένω;
 

Άμεσα γίνεται. έτσι το έκανα κι εγώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα επιλέξει το 4all το Σεπτέμβρη,  μου βγάζει ημερομηνία λήξης 09/2024, το Γενάρη θα με βάλουν υποχρεωτικά στο πράσινο?

Από το mydei δε μου δίνει δυνατότητα να το ξαναεπιλέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Weiss είπε

Είχα επιλέξει το 4all το Σεπτέμβρη,  μου βγάζει ημερομηνία λήξης 09/2024, το Γενάρη θα με βάλουν υποχρεωτικά στο πράσινο?

Από το mydei δε μου δίνει δυνατότητα να το ξαναεπιλέξω.

Στο κίτρινο που είναι το 4all θα σε πάνε όχι στο πράσινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.για μια ακόμα φορά χαμένος από την επιδότηση για ηλεκτρικό ρεύμα.

Σκεφτόμουν να κάνω το σταθερό αλλα λέει για τα κίτρινα και τα πορτοκαλί θέλει έξυπνο μετρητή μόνο.

Ισχύει;στο site λέει ναι,όταν πας να το επιλέξεις και βάζεις παροχή δεν σε κόβει.το έχει δει εμπεριστατωμένα κάνεις;

Προς το παρόν πήγα στο Γ1,μέχρι να μπει ο νέος μετρητής που έχω κάνει αίτηση.ακομα αναμένω,λένε κανένα δίμηνο.

Το μετρητή δεν τον έκανα για το πρόγραμμα,είναι άσχετο,καθώς δεν είχα πιλότο παλια

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στο 4all και θέλω να γυρίσω στο Γ1/Ν1 αλλά δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω από το Mydei

Edit:

Τελικά πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα μου το κάνουν τηλεφωνικά. μετά είδα ότι το νυχτερινό στο Γ1/Ν1 είναι λίγο πιο ακριβό οπότε για την σύνδεση με τους θερμοσυσσωρευτές δεν έκανα την αλλαγή. Έμεινα στο 4ALL

 

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

Είμαι στο 4all και θέλω να γυρίσω στο Γ1/Ν1 αλλά δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω από το Mydei

Δε σε αφήνει ναι μόνο στα μπλέ. Από απορία και μόνο, γιατί να πας στο πράσινο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Δε σε αφήνει ναι μόνο στα μπλέ. Από απορία και μόνο, γιατί να πας στο πράσινο ;

Δεν με συμφερει τελικά να τον γυρίσω, παραμένω στο 4all για αυτή την σύνδεση με τους θερμοσυσσωρευτές μια και το ημερήσιο δεν περνάει τις 500 κιλοβατώρες το μήνα και στο νυυχτερινό η τιμή είναι ελαφρά καλύτερηscreenshot_20231231_130920.png.e64b471f71c205b034395880d26bff26.pngscreenshot_20231224_110545.png.506d105e2cd6d5028cab8da57679db38.png

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταφέρει και μείνει χαμηλά η ρήτρα θα είμαστε καλύτερα από πριν σαν σύνολο στην τιμή της kw όσοι είμασταν και πριν στη ΔΕΗ. Για την ώρα κίτρινο και αν κάποια στιγμή δούμε ότι ανεβαίνει κατακόρυφα η ρήτρα επιστροφή σε σταθερό. Το 20% που δίνουν έκπτωση που δεν ξέρουμε από που προέρχεται ρίχνει την τιμή αρκετά χαμηλά και χωνεύει μεχρι ένα ποσοστό την ρήτρα. Για Ιανουάριο που όπως φαίνεται θα είναι αρκετά χαμηλά θα πληρώσουμε λιγότερα από ότι πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμενα και χρονια πολλα!

Εχω διαβασει κοντα τις τελευταιες 50 σελίδες..

Εχω 3 εξοχικες κατοικιες που δουλευουν σε βραχυχρονια μισθωση 4 μηνες την θερινη σεζόν μονο.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα στους αναλυτικους τιμοκαταλογους βλεπω το πρασινο πακετο πολυ πιο συμφέρον οσον αφορα την χρεωση κιλοβατώρας.

Υπάρχει κατι που δε καταλαβαινω ή δεν εχω προσέξει , γιατι κανένας δεν τονίζει πως το πράσινο ειναι το πιο οικονομικο.
Μηπως δεν ειναι και κανω καποιο λαθος αν το επιλεξω;

Να σας τονισω πως το καλοκαίρι που μας πέρασε ημουν στο πακετο MyHomeOpen με 17,6 χρέωση.

Στους εκκαθαριστικους λογαριασμους 17/5 με 22/9 που τοσο περιπου διαρκει η σεζόν μου ειχα καταναλωση περιπου 1500 κιλοβατωρες.

Περιμενω τις γνώμες σας λιγο πριν κλεισει το έτος να δω τι θα ενεργοποιησω

( Το ειχα ξανανεβασει αλλα κανενας δε με βοήθησε... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, valekgr είπε

Καλησπέρα και απο εμενα και χρονια πολλα!

Εχω διαβασει κοντα τις τελευταιες 50 σελίδες..

Εχω 3 εξοχικες κατοικιες που δουλευουν σε βραχυχρονια μισθωση 4 μηνες την θερινη σεζόν μονο.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα στους αναλυτικους τιμοκαταλογους βλεπω το πρασινο πακετο πολυ πιο συμφέρον οσον αφορα την χρεωση κιλοβατώρας.

Υπάρχει κατι που δε καταλαβαινω ή δεν εχω προσέξει , γιατι κανένας δεν τονίζει πως το πράσινο ειναι το πιο οικονομικο.
Μηπως δεν ειναι και κανω καποιο λαθος αν το επιλεξω;

Να σας τονισω πως το καλοκαίρι που μας πέρασε ημουν στο πακετο MyHomeOpen με 17,6 χρέωση.

Στους εκκαθαριστικους λογαριασμους 17/5 με 22/9 που τοσο περιπου διαρκει η σεζόν μου ειχα καταναλωση περιπου 1500 κιλοβατωρες.

Περιμενω τις γνώμες σας λιγο πριν κλεισει το έτος να δω τι θα ενεργοποιησω

( Το ειχα ξανανεβασει αλλα κανενας δε με βοήθησε... )

Κίτρινο μπες 4all και ανά πάσα στιγμή μπορείς να αλλάξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω κι' εγω μια λιγο χαζη ερωτηση, εκανα νεα συμβαση μεσω του myΔΕΗ (σημερα) αλλα μου δειχνει οτι ληγει στις 29 του χρονου και οχι στις 31 που θα επρεπε, τωρα θα μου πεις για δυο μερες κανεις ετσι, δεν ειναι οι δυο μερες οσο το ocd του πραγματος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, valekgr είπε

Καλησπέρα και απο εμενα και χρονια πολλα!

Εχω διαβασει κοντα τις τελευταιες 50 σελίδες..

Εχω 3 εξοχικες κατοικιες που δουλευουν σε βραχυχρονια μισθωση 4 μηνες την θερινη σεζόν μονο.

Με μια γρηγορη ματια που εριξα στους αναλυτικους τιμοκαταλογους βλεπω το πρασινο πακετο πολυ πιο συμφέρον οσον αφορα την χρεωση κιλοβατώρας.

Υπάρχει κατι που δε καταλαβαινω ή δεν εχω προσέξει , γιατι κανένας δεν τονίζει πως το πράσινο ειναι το πιο οικονομικο.
Μηπως δεν ειναι και κανω καποιο λαθος αν το επιλεξω;

Να σας τονισω πως το καλοκαίρι που μας πέρασε ημουν στο πακετο MyHomeOpen με 17,6 χρέωση.

Στους εκκαθαριστικους λογαριασμους 17/5 με 22/9 που τοσο περιπου διαρκει η σεζόν μου ειχα καταναλωση περιπου 1500 κιλοβατωρες.

Περιμενω τις γνώμες σας λιγο πριν κλεισει το έτος να δω τι θα ενεργοποιησω

( Το ειχα ξανανεβασει αλλα κανενας δε με βοήθησε... )

Στην περίπτωση σου τουλάχιστον για αυτόν τον μήνα το πράσινο Γ1 είναι το πιο συμφέρον.Πολυ μικρή διαφορά έχει και το 4all όπως έγραψε κάποιος άλλος χρειάζεται κάθε μήνα όμως παρακολούθηση των τιμών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά,το 4all είναι με 12μηνη σύμβαση σωστά;

Ξέρουμε πόση είναι η ρήτρα αποχώρησης αν και εφόσον η ρήτρα αναπροσαρμογής πάει ταβάνι;

Καλή Χρονιά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...