Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Sebu είπε

Μιλαμε παντα και μονο για ημερησιες. Οι αλλαγες κλιμακιων αφορουν παντα και μονο τις ημερησιες.

Οι νυχτερινες ειναι ενας θεος/πιστα μονες τους.

Φτου μου δυσκολεύει την επιλογή αυτό είμαι οριακά στις 500+- στις ημερήσιες ανάλογα την χρήση στα κλιματιστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Φτου μου δυσκολεύει την επιλογή αυτό είμαι οριακά στις 500+- στις ημερήσιες ανάλογα την χρήση στα κλιματιστικά 

βάλε στο excel 450 και μετά 550 και βλέπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Φτου μου δυσκολεύει την επιλογή αυτό είμαι οριακά στις 500+- στις ημερήσιες ανάλογα την χρήση στα κλιματιστικά 

Βάζε μισή ώρα λιγότερο την ημέρα το κλιματιστικό και είσαι σίγουρα μέχρι 500 τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα βλέπω με την ρήτρα τόσο χαμηλά η kw θα έρθει πολύ φθηνότερα από ότι δίναμε πριν στη ΔΕΗ με 4all και open. Τουλάχιστον για Ιανουάριο που είναι χαμηλά. 15 λεπτά έβγαινε στο all με μια αναλογία 3/1 kw μέρας νύχτας και τώρα θα βγαίνει λίγο πιο κάτω. Άρα για την ώρα δεν συμφέρουν τα σταθερά Online enter. Μένει να το δούμε και στους λογαριασμούς βέβαια. Για μεχρι 500kw το τετράμηνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν όταν σκέφτεστε την κλίμακα 500+- πρέπει να έχετε στο νου σας ότι αυτό δεν αναφέρετε σε ένα μήνα αποκλειστικά αλλα σε διάστημα 120 ημερών και η κλίμακα είναι <2000 η >2000 οποτε όταν έχετε σε ένα μήνα 550 και τους υπόλοιπους τρεις κάτω από 500 με αποτέλεσμα να μην περνάτε τις 2000 kWh τότε η κλίμακα χρέωσης υπολογίζεται με το κλιμάκιο των <500 , όταν λοιπόν ερχόμαστε να σκεφτούμε ποιο πρόγραμμα θελουμε λέμε εαν στο τετράμηνο έχω 2001 kWh για το Γ1 θα γίνει εκκαθάριση με τιμές του κλιμακίου των >500 για όλες τις kWh , ενώ για το 4all η χρέωση για το κλιμάκιο των >500 θα γίνει μόνο γιαυτην την 1 kWh που υπερβαίνει το,όριο 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έτσι όπως τα βλέπω με την ρήτρα τόσο χαμηλά η kw θα έρθει πολύ φθηνότερα από ότι δίναμε πριν στη ΔΕΗ με 4all και open. Τουλάχιστον για Ιανουάριο που είναι χαμηλά. 15 λεπτά έβγαινε στο all με μια αναλογία 3/1 kw μέρας νύχτας και τώρα θα βγαίνει λίγο πιο κάτω. Άρα για την ώρα δεν συμφέρουν τα σταθερά Online enter. Μένει να το δούμε και στους λογαριασμούς βέβαια. Για μεχρι 500kw το τετράμηνο. 

500 kw ανα μήνα είναι όχι τετράμηνο, σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, tempo είπε

@doomnx που το βρίσκουμε το excel σου;

Την τελευταία μορφή του εδώ: TMPSend - Download: Oikiaka_Timologia_Reumatos_2024.231230v2.xlsx

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ritualistic είπε

Κ επισης δε μπορω να βρω την επιλογη να ενεργοποιησω το πρασινο τιμολογιο πουθενα… Ξερει κανεις γιατι ?

Θα πέσουν όλοι αυτόματα στο πράσινο σε 2 μέρες (όσοι δεν είναι σε σταθερό τιμολόγιο). Μετά θα είναι διαθέσιμο και ως επιλογή.

49 λεπτά πριν, dimostr είπε

Καταρχήν όταν σκέφτεστε την κλίμακα 500+- πρέπει να έχετε στο νου σας ότι αυτό δεν αναφέρετε σε ένα μήνα αποκλειστικά αλλα σε διάστημα 120 ημερών και η κλίμακα είναι <2000 η >2000 οποτε όταν έχετε σε ένα μήνα 550 και τους υπόλοιπους τρεις κάτω από 500 με αποτέλεσμα να μην περνάτε τις 2000 kWh τότε η κλίμακα χρέωσης υπολογίζεται με το κλιμάκιο των <500 , όταν λοιπόν ερχόμαστε να σκεφτούμε ποιο πρόγραμμα θελουμε λέμε εαν στο τετράμηνο έχω 2001 kWh για το Γ1 θα γίνει εκκαθάριση με τιμές του κλιμακίου των >500 για όλες τις kWh , ενώ για το 4all η χρέωση για το κλιμάκιο των >500 θα γίνει μόνο γιαυτην την 1 kWh που υπερβαίνει το,όριο 

Αυτό ισχύει μόνο όταν δεν καταχωρείς ποτέ μετρήσεις. Έχεις την επιλογή να παίρνεις μόνο εκκαθαριστικούς ανά δίμηνο, καταχωρώντας την ένδειξη στο app του ΔΕΔΔΗΕ τρεις φορές το χρόνο.

40 λεπτά πριν, darkman είπε

Και οταν λεει 500 ημερας και νυχτας το λεει αθροιστικά πχ 400 μερας και 101 Νυχτας μας κανουν 501 το περασες :(  

500 ημέρας και νύχτας συνδυάζονται μόνο στην πίστωση της κρατικής επιδότησης. Στις υπόλοιπες περιπτώσεις οι κλίμακες διαχωρίζονται...

3 λεπτά πριν, Mikalaras είπε

@HERTHAN θα έχεις παρέα σίγουρα, κι εγώ στο Γ1Ν θα μείνω, έχω αλλεργία στο green pass. 😋

Προτιμάς να χρεώνεσαι γύρω στα 5 ευρώ κάθε μήνα παραπάνω αντί να σου κλέβει 1 ευρώ ξέρω γω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, doomnx είπε

Αυτό ισχύει μόνο όταν δεν καταχωρείς ποτέ μετρήσεις. Έχεις την επιλογή να παίρνεις μόνο εκκαθαριστικούς ανά δίμηνο, καταχωρώντας την ένδειξη στο app του ΔΕΔΔΗΕ τρεις φορές το χρόνο.

Πες μου πόσοι , ακόμα και από δω μέσα , που υποτίθεται ότι τα ψάχνουμε αυτά το κανουν και μετά κανε αναγωγή στα εκατομμύρια των μετρητών και βγάλε ποσοστό  που είσαι και καλός στα εξελακια 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, doomnx είπε

Την τελευταία μορφή του εδώ: TMPSend - Download: Oikiaka_Timologia_Reumatos_2024.231230v2.xlsx

doomnx πες μου στα κίτρινα έχεις μόνο το simply generous? βάλε και το simply guarantee home 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...