Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όταν θα μπεις να κανεις ενεργοποίηση συμβολαίου θα σε ρωτήσει σε κάποια φάση ……να ενεργοποιηθούν οι πρόσθετες υπηρεσίες ……….εχει επιλογή -ναι - όχι 

Όχι όμως για το green pass

στο πασάρει ωραία και αναγκαστικά 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, HERTHAN είπε

 

Στέλνεις απλά μήνυμα να σου το καταργήσουν και τέλος?

Σου έρχεται κάποια άλλη ειδοποίηση οτι καταργήθηκε η απλά το βλέπεις στον επόμενο λογαριασμό που θα έρθει?

 

Ναι απο την φόρμα

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-revma/

επιλογή -> "Χρειάζεστε βοήθεια"

 

Αν θυμάμαι καλά (γιατί ήταν παροχή του γιού μου και τα mail πήγαιναν στο δικό του)  η μόνη απάντηση (πιθανόν αυτοματοποιημένη) που έστειλαν ήταν η επιβεβαίωση οτι έλαβαν το αίτημα και το προωθούν προς επίλυση.... και το είδε κάποια στιγμή στο ebill οτι καταργήθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, doomnx είπε

Τελικά κάποιος με ενεργοποιημένο το GreenPass να μας πει αν υπάρχει κουμπάκι «απενεργοποίηση» στο https://mydei.dei.gr/el/add-ons/greenpass/ ?

Καλή χρονιά!

Είμαι στο 4all όπως φαίνεται,

screenshot_20231229_221103.png.c768488147c8c18fb7555a3f270be68f.png

το Green pass έχει κουμπί ενεργοποίηση αλλά δεν θέλω να το πατήσω

screenshot_20231229_221036.png.d9a76ff8370bdc5445ccf328e850d99c.pngγιατί στους όρους λέει ότι είναι ετήσιο πρόγραμμα.

Έτσι έστειλα το παρακάτω μήνυμα με την φόρμα επικοινωνίαςscreenshot_20231229_220824.png.d9870f313af084fee83e47421fb4edf4.png

καλή Χρονιά σε όλους

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δε έχω καταλάβει κάτι. Το κίτρινο δε είναι για όσους έχουν έξυπνους μετρητές ; Ή συμφέρει πιο πολύ αυτούς που το έχουν ;

9 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

Είμαι στο 4all όπως φαίνεται,

screenshot_20231229_221103.png.c768488147c8c18fb7555a3f270be68f.png

το Green pass έχει κουμπί ενεργοποίηση αλλά δεν θέλω να το πατήσω

screenshot_20231229_221036.png.d9a76ff8370bdc5445ccf328e850d99c.pngγιατί στους όρους λέει ότι είναι ετήσιο πρόγραμμα.

Έτσι έστειλα το παρακάτω μήνυμα με την φόρμα επικοινωνίαςscreenshot_20231229_220824.png.d9870f313af084fee83e47421fb4edf4.png

καλή Χρονιά σε όλους

Είναι ήδη ενεργοποιημένο όπως και εμένα σε 3 μήνες το ακυρωνουμε

 

καλη χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι πρεπει να κανουμε και να επιλεξουμε; Θα μου εξηγησει κανεις; Ειδα κατι στην τηλεοραση… 

τωρα ειμαι

Στοιχεία λογαριασμού

Τιμολόγιο
myHome4All Ν Green Pass

 

και ενα δευτερο

Στοιχεία λογαριασμού

Τιμολόγιο
myHome Open Ν

 

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όταν θα μπεις να κανεις ενεργοποίηση συμβολαίου θα σε ρωτήσει σε κάποια φάση ……να ενεργοποιηθούν οι πρόσθετες υπηρεσίες ……….εχει επιλογή -ναι - όχι 

Οι πρόσθετες υπηρεσίες αφορούν μονο το green pass στην προκειμένη περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Τελικά δε έχω καταλάβει κάτι. Το κίτρινο δε είναι για όσους έχουν έξυπνους μετρητές ; Ή συμφέρει πιο πολύ αυτούς που το έχουν ;

...αδερφέ, πολύ το ψειρίζεις, χωρίς λόγο: ΠΡΑΚΤΙΚΑ δεν αλλάζει ΤΙΠΟΤΑ ούτε με τα κωλοχρώματα που βάλανε, ούτε με τους "έξυπνους" μετρητές και τους ηλίθιους "δημοσιογράφους" που έχουν κάνει "ανάστα ο Κύριος" τον κόσμο εδώ και πάνω από μήνα, χωρίς λόγο....

1) οι μετρητές δεν έχουν σχέση με τα (οικιακά) προγράμματα των παρόχων. Για την ώρα έστω. Στο μέλλον, θα δείξει. Μην ασχολείσαι.

2) όπως υπήρχαν ως τώρα, έτσι από μεθαύριο θα έχει και σταθερά, και κυμαινόμενα προγράμματα. Διαλέγεις τί θωρείς ό,τι σ' αρέσει/σε συμφέρει (σταθερό ή κυμαινόμενο) και γενικά κρατάς μια επαφή με το θέμα "ρεύμα" μια φορά το μήνα μπας και υπάρξουν συνταρακτικές αλλαγές (=αυξήσεις στα κυμαινόμενα).

3) Διάβασε (ΜΕΛΕΤΑ) την καρφιτσωμένη ανάρτηση στην αρχή της σελίδας, ρίξε και μια ματιά στο γνωστό εξέλ για να συγκρίνεις τιμές (για Γενάρη) μεταξύ παρόχων (και για την ακρίβεια προγραμμάτων), κάνε την επιλογή σου και άραξε, καθώς ΔΕΝ υπάρχουν ουσιαστικά πράγματα να κάνεις σχετικά...

4)...και αν θες "τουρισμό", παρακολούθα τί "δώρα" δίνουν και κάνε σχετικές διαδικασίες (αν ψήνεσαι).

Και τέλος. Η ουσία είναι τέλος οι επιδοτήσεις, και για την ώρα οι τιμές χονδρικής είναι χαμηλές. Αυτά....

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, doomnx είπε

ELPEDISON θα βρω χειρότερα αλλά θα είναι φθηνότερα (μάλλον) 😅

Ναι μοιράζουν 100αρικα εκεί.

36 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Όχι όμως για το green pass

στο πασάρει ωραία και αναγκαστικά 🤣

Ποιες ειναι οι πρόσθετες υπηρεσίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, DjTony said:

Αν μια στο εκατομμύριο πάει το online από τα 0,179 που είναι τώρα στα 0,120, λέμε τώρα ΑΝ, όσοι έκλεισαν στα 0,179 τι κάνουν; τι δυνατότητα αλλαγής θα υπάρξει; 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει αυτό.

εγω πιστευω θα αλλαξει ενα λεπτο προς τα κατω. αν δεν της βγει θα το ανεβασει 1 λεπτο μετα το 6μηνο που δεν θα φυγει κανενας για ενα λεπτο και θα ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, teot είπε

Aπο την φόρμα

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-revma/

επιλογή -> "Χρειάζεστε βοήθεια"

@HERTHAN

Παίδες το excell που το βρίσκουμε?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Παίδες το excell που το βρίσκουμε?

εξαρτάται ποιο λες , έχει και ο @doomnx ένα

έχω και εγώ στην καρφιτσωμένη ανάρτηση με τους εναλλακτικούς

 

Για Ιανουάριο με ΤΕΑ ~102

0,1361    0,1113 βγαίνει το ΓΝ1* περίπου (περιλαμβάνεται ρήτρα 0,0081)

0,1199    0,0995 βγαίνει το 4all περίπου (περιλαμβάνεται ρήτρα αρνητική -0,0016)

για πρώτη κλίμακα (<2000kw/τετράμηνο)

*το ΓΝ1 δεν επηρεάζεται απο την πτώση ΤΕΑ Δεκ σε σχέση με Νοε , μιας και ορίστηκε στα πράσινα η διαφορά ,για τον Ιανουάριο ,μηδενική

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Έχω φωτοβολταϊκό net-metering με μπαταρία και τηλεμετρούμενο μετρητή (με πρόσβαση στην πύλη μετρητικών δεδομένων του ΔΕΔΔΗΕ για απομακρυσμένη παρακολούθηση της κατανάλωση/παραγωγής ανά ώρα κλπ.)

Θέλω να βάλω πορτοκαλί τιμολόγιο (που αλλάζει η χρέωση κατά τη διάρκεια της ημέρας).

Υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόγραμμα; Γιατί δεν έχω δει να βγάζει κάποια εταιρία.

Πώς θα μπορέσω να βάλω πορτοκαλί (δυναμικό-συνδεδεμένο με smart μετρητή) πρόγραμμα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...