Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Το κίτρινο είναι σα το πράσινο σωστά; Δε έχει δέσμευση 

γιατί στο σάιτ μου βγάζει ότι λήγει του χρόνου 

Δεν είναι δέσμευση είναι διάρκεια το ένα έτος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DjTony είπε

πάει το online από τα 0,179 που είναι τώρα στα 0,120,

Έχεις συμβόλαιο με online που είναι αυτή τη στιγμή  0,12 ? Όχι , θα μείνει εκεί στα 0,179 , για να αλλάξει θα φανεί σαν σπάσιμο συμβολαίου και έχει ρήτρα αποχώρησης 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dimostr είπε

Έχεις συμβόλαιο με online που είναι αυτή τη στιγμή  0,12 ? Όχι , θα μείνει εκεί στα 0,179 , για να αλλάξει θα φανεί σαν σπάσιμο συμβολαίου και έχει ρήτρα αποχώρησης 

Μην το δένεις κόμπο. Θεωρητικά αν βγάλει νέο online με χαμηλότερη τιμή, μπορεί και να τους αφήσουν να μεταβούν στο νέο από τη στιγμή που επαναδεσμεύεσαι από την αρχή για 12 μήνες. Πρακτικά η ΔΕΗ το έχει κάνει αυτό και με το αέριο που όταν σπάγανε τα σταθερά πριν λίγους μήνες σε κυμαινόμενα δεν χρέωσαν ρήτρα σπασίματος συμβολαίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, yazidis είπε

Μην το δένεις κόμπο. Θεωρητικά αν βγάλει νέο online με χαμηλότερη τιμή, μπορεί και να τους αφήσουν να μεταβούν στο νέο από τη στιγμή που επαναδεσμεύεσαι από την αρχή για 12 μήνες. Πρακτικά η ΔΕΗ το έχει κάνει αυτό και με το αέριο που όταν σπάγανε τα σταθερά πριν λίγους μήνες σε κυμαινόμενα δεν χρέωσαν ρήτρα σπασίματος συμβολαίου.

Μακάρι να είναι έτσι να πέσει αρκετά να πάμε όλοι εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HERTHAN said:

Μέσω της φόρμας επικοινωνίας το είχες κάνει κι εσύ?

Μέσω της φόρμας επικοινωνίας ναι και μετά μου έστειλαν email ότι το αίτημα μου θα προωθηθεί μπλα μπλα μπλα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nasoduko είπε

εγω παντως αισθάνομαι οτι η δεη θα κατεβασει και αλλο την τιμη του μπλε,δεν νομιζω να αφησουν να φυγουν ετσι οι πελατες,την πηγε στα 18 κατεβασαν και οι αλλοι,και στο τελος θα κανει το μπαμ οπως πριν απο δυο χρονια...

Και εγω έχω την αίσθηση πως μέσα στον Γενάρη θα ανακοινώσει μπλε στα 0.14 και θα δώσει την δυνατότητα στους πελάτες της που έκλεισαν με 0.18 να μεταπηδήσουν χωρίς ρήτρα αποχώρησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, yazidis είπε

Μην το δένεις κόμπο. Θεωρητικά αν βγάλει νέο online με χαμηλότερη τιμή, μπορεί και να τους αφήσουν να μεταβούν στο νέο από τη στιγμή που επαναδεσμεύεσαι από την αρχή για 12 μήνες. Πρακτικά η ΔΕΗ το έχει κάνει αυτό και με το αέριο που όταν σπάγανε τα σταθερά πριν λίγους μήνες σε κυμαινόμενα δεν χρέωσαν ρήτρα σπασίματος συμβολαίου.

Ναι, αν γίνει, θα πληρώσεις ρήτρα αποχώρησης από το πρόγραμμα με τα 0.17 και θα μπεις για άλλους 12 μήνες στο πρόγραμμα με τα 0.12. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, yazidis said:

Πρακτικά η ΔΕΗ το έχει κάνει αυτό και με το αέριο που όταν σπάγανε τα σταθερά πριν λίγους μήνες σε κυμαινόμενα δεν χρέωσαν ρήτρα σπασίματος συμβολαίου.

Τις τελευταίες μέρες για το αέριο έχουμε ακούσει 10 διαφορετικά πράγματα από εκπροσώπους της ΔΕΗ... τι θα κάτσει στο λογαριασμό είναι λοταρία. Και μιλάμε για αλλαγή προγράμματος, ενώ αυτό που συζητάτε είναι διαφορετικό... δηλαδή νέα σύμβαση στο ίδιο πρόγραμμα με άλλη τιμή. Συστεμικά αυτό δε γίνεται.

Μόνο ένας συμφορουμήτης είχε καταφέρει να το κάνει στο αέριο και να πάει απ'το control με 0.125 στο control me 0.05... κι αυτό επειδή έπεσε σ'έναν χακερά σε τοπικό κατάστημα όπου καταχώρησε καταγγελία σύμβασης (δηλαδή διακοπή παροχής) και στα καπάκια έκανε νέα σύμβαση.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τις τελευταίες μέρες για το αέριο έχουμε ακούσει 10 διαφορετικά πράγματα από εκπροσώπους της ΔΕΗ... τι θα κάτσει στο λογαριασμό είναι λοταρία. Και μιλάμε για αλλαγή προγράμματος, ενώ αυτό που συζητάτε είναι διαφορετικό... δηλαδή νέα σύμβαση στο ίδιο πρόγραμμα με άλλη τιμή. Συστεμικά αυτό δε γίνεται.

Μόνο ένας συμφορουμήτης είχε καταφέρει να το κάνει στο αέριο και να πάει απ'το control με 0.125 στο control me 0.05... κι αυτό επειδή έπεσε σ'έναν χακερά σε τοπικό κατάστημα όπου καταχώρησε καταγγελία σύμβασης (δηλαδή διακοπή παροχής) και στα καπάκια έκανε νέα σύμβαση.

θυμάσαι αν έκοψε την πάγια κανείς στο online (επίτηδες ή κατα λάθος) και τι παίχτηκε στην αυτόματη μεταφορά του Γ1 ? (αν έβαλαν ρήτρα αποχώρησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκα κουλούρια. Ανεβαίνει η ΤΤF λόγω πειρατικών επιθέσεων στην Ερυθρά θάλασσα και πρόβλεψης για παγετώνα στην βόρεια Ευρώπη. 

Σε άλλα νέα, η αγορά επόμενης μέρας στην Ελλάδα σταθερά η ακριβότερη, την ίδια στιγμή που αλλού έχει τρελή πτώση. 

https://www.ienergeia.gr/ilektrismos/29145/anisyxia-gia-tis-times-se-kitrino-kai-prasino-timologio-ton-ianouario

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Σε άλλα νέα, η αγορά επόμενης μέρας στην Ελλάδα σταθερά η ακριβότερη, την ίδια στιγμή που αλλού έχει τρελή πτώση. 

 

Δώσε μας ένα λινκ να το δούμε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Μακάρι να γίνει όλοι αυτό θέλουμε αλλά το βλέπω δύσκολο να γυρίσουμε στα επίπεδα προ διετίας.Μακαρι να γίνει ομως.

 0.15 να γινει μπορει ομως ...

 

3 ώρες πριν, ventic139 είπε

απο κιτρινο μπορουμε να παμε στο μπλε αν πχ γεναρη κατεβουν και αλλο οι τιμες;

εννοειται οτι μπορεις να αλαξεις σε ολα,απλα το να φυγεις απο το μπλε εχει ρητρα αποχωρησης,οσο αφορα για τα παιδια της εξυπηρέτησης ειναι οπως σε ολες τις δουλειες ,αλλοι εχουν νυχτα,αλλοι προσπαθουν να πιασουν τον χρονο στοχο,και αλλοι ξερουν και προσπαθουν να βοηθησουν,δουλευα δυομιση χρονια σε εξυπηρετηση πελατων σε τηλεφωνο,και παντα εκνευριζομουν που επαιρναν πελατες που τους ειχαν πληροφορησει λαθος...

1 ώρα πριν, Disrespect είπε

Και εγω έχω την αίσθηση πως μέσα στον Γενάρη θα ανακοινώσει μπλε στα 0.14 και θα δώσει την δυνατότητα στους πελάτες της που έκλεισαν με 0.18 να μεταπηδήσουν χωρίς ρήτρα αποχώρησης. 

δεν νομιζω να το κανει αυτο αυτοι που κλεισανε με 0.18 δεν νομιζω να πανε χωρίς ρητρα,και δεν μπορεις να φυγεις γιατι εχεις ηδη ρητρα..

Επεξ/σία από nasoduko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Το θεμα ειναι να γινει 0,10 να σηκωσουμε την κουπα.

μην εχεις ονειρα χαχχαχα,περισσοτερο παιζει να παρει ο παοκ πρωταθλημα κυπελο και κοφερενς,εγω που παιρνω για πληροφόρηση στην εξυπηρετηση τους προειδοποιω οτι εχω δουλεψει ρευμα τηλεφωνο εξυπηρετηση οποτε μην μου πουνε οτι νανε , 

 

καθε μερα καθομαι διαβαζω το νημα και αισθανομαι οτι εχω παιξει στοιχημα ισοπαλια ημιχρονο και περιμενω να τελειωσει 

Επεξ/σία από nasoduko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Δεν παω 4all είμαι Παναθηναϊκός.😝

Στα όρια είμαι.Συμφέρει λίγο περισσότερο το 4all αλλά θα κάτσω στο Γ1Ν για Ιανουάριο.

δεν ξερω τι καταναλωση ποσταρες αλλα δνε εχουν και μεγαλη διαφορα,στηριξε την ομαδα σου😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...