Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζοντας όλες τις σελίδες Δεκεμβρίου του νήματος & για κατανάλωση μικρότερη των 500kwh, ενεργοποίησα το 4all (από Γ1). Ενεργοποιήθηκε "αναγκαστικά" (check box) η υπηρεσία green pass, την οποία (διάβασα στους όρους) έχω δικαίωμα να απενεργοποιήσω μετά από 1 μήνα. Ενεργοποίησα (manual) την εξόφληση μέσω πάγιας εντολής (δεν με "ανάγκασε" η διαδικασία. Επιστρέφετε το ποσό εγγύησης ή είναι άσχετο;). Σύνδεσα λογαριασμό miles & bonus. Έπραξα σωστά όλα όσα έπρεπε ή μου διαφεύγει κάτι; (Καλή Χρόνιά, χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις, σε όλους μας!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Θέλω να βρω τον τελευταίο λαγαριασμό του εξοχικού μου, αλλά είναι στο όνομα του πατέρα της γιαγιάς μου, που φυσικά είναι νεκρός. Έχω τα στοιχεία του από ένα παλιότερο λογαριασμό, αλλά δεν έχω αριθμό ταυτότητας για εγγραφή στην εφαρμογή της ΔΕΗ. Να βάλω την ταυτότητα της γιαγιάς μου; Να κάνω κάτι άλλο; Έχω πάρει τηλέφωνο, αλλά είχε ένα πρόβλημα η εφαρμογή στον υπάλληλο και έτσι περιμένω να με πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιησα και γω το κιτρινο για το γεναρη ωστοσο εχω 2 ερωτησεις

 

1. μπορω να το διακοψω τελος γεναρη σωστα; χωρις καποιο penalty. επειδη μου βγαζει οτι το προιον ληγει σε 1 χρονο απο τωρα

2. τα μιλια για τη aegean πως τα παιρνω; εχω συνδεσει το λογαριασμο μου ηδη
 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/12/2023 at 10:20, baspav said:

Εμένα μου είπαν ότι μπορώ να το καταργήσω με αίτηση στο site τους. Αναμένω απάντηση.

Τελικά κατάφερες να απενεργοποιήσεις το Green Pass;

 

On 02/11/2023 at 17:57, Xvipes said:

Με βάσει το ερώτημα που έκανα μέσω τηλεφώνου για να διακόψεις το Green Pass πας:

1) https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/
2) Τέρμα κάτω πατάς το Χρειάζεστε βοήθεια; 
image.png.62e5fad3959f1af1d206531d8ebcc5df.png

3) Στην φόρμα που ανοίγει επιλέγεις το Διευκρινίσεις χρεώσεων πιστώσεων

4) Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σαν συνοδευτικό μήνυμα γράφεις
"Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass"

Μέσω τηλεφώνου δεν μπορούν να αιτηθούν εκ μέρους σου την διακοπή.

Επίσης πάλι με βάσει την απάντηση που έλαβα από αυτούς όταν έκανα την αίτηση διακοπής green pass, με τον παραπάνω τρόπο, μου είπαν:

Quote

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε η ημερομηνία ενεργοποίησης του myHome4all και κατ'επέκταση του GreenPass είναι 13/10/2023 και ισχύει για τέσσερις μήνες.

Παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε με νέο αίτημα για την απενεργοποίηση του λίγες ημέρες πριν το πέρας του διαστήματος αυτού."

Offtopic:

  Hide contents

Και πες μου τώρα εσύ πως θα το κάνει αυτό ένας παππούς/γιαγιά μόνος του...
Σε φάση βρήκανε τρόπο να κλέβουν 12 ευρώ το χρόνο και να λες και ευχαριστώ γιατί έχεις green pass, κάτι που κατ' εμέ θα έπρεπε να το κάνει εξ αρχής η ίδια η ΔΕΗ και όχι να στο χρεώνει σαν υπηρεσία 🙄

 

 

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Nate είπε

Καλησπέρα. Θέλω να βρω τον τελευταίο λαγαριασμό του εξοχικού μου, αλλά είναι στο όνομα του πατέρα της γιαγιάς μου, που φυσικά είναι νεκρός. Έχω τα στοιχεία του από ένα παλιότερο λογαριασμό, αλλά δεν έχω αριθμό ταυτότητας για εγγραφή στην εφαρμογή της ΔΕΗ. Να βάλω την ταυτότητα της γιαγιάς μου; Να κάνω κάτι άλλο; Έχω πάρει τηλέφωνο, αλλά είχε ένα πρόβλημα η εφαρμογή στον υπάλληλο και έτσι περιμένω να με πάρουν.

Καλησπέρα.. Θα σου ζητήσουν τα στοιχεία.. Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα σου ζητήσουν τα στοιχεία.. Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις.. 

Έκανα τώρα αίτηση για επικαιροποίηση στοιχείων, αν δεν πετύχει θα πάρω από κάποιο κατάστημα τον τελευταίο λογαριασμό και θα πάω Προτέργια, μου είπαν δεν έχουν θέμα με την ονομασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nate είπε

Έκανα τώρα αίτηση για επικαιροποίηση στοιχείων, αν δεν πετύχει θα πάρω από κάποιο κατάστημα τον τελευταίο λογαριασμό και θα πάω Προτέργια, μου είπαν δεν έχουν θέμα με την ονομασία.

Μήπως χρειάζεται να γίνει και η αλλαγή του ονόματος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μήπως χρειάζεται να γίνει και η αλλαγή του ονόματος.. 

Δεν ξέρω, τελικά τώρα έκανα ηλεκτρονικά με Ε9 αίτηση στην Ήρων, θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αν τον πιστέψουμε, το συμπέρασμα είναι οτι κανείς, ανεξαρτήτως κατανάλωσης, δεν υπάρχει λόγος προς το παρόν να πάει σε άλλο πρόγραμμα, γιατι το Γ1 βγαίνει σε όλες τις κλίμακες φτηνότερο.

Επεξ/σία από Disrespect
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει σίγουρος τρόπος όπου να μπορεί να καταργηθεί άμεσα το green pass θα πάω στο κίτρινο τελικά αλλά από αρχές του χρόνου.

Αν κάποιος έχει καταργήσει το green pass σίγουρα κι εύκολα να μας πει τον τρόπο για να μην χρειαστεί να γίνει επίσκεψη στο κατάστημα και να καταργηθεί με φωνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αν υπάρχει σίγουρος τρόπος όπου να μπορεί να καταργηθεί άμεσα το green pass θα πάω στο κίτρινο τελικά αλλά από αρχές του χρόνου.

Αν κάποιος έχει καταργήσει το green pass σίγουρα κι εύκολα να μας πει τον τρόπο για να μην χρειαστεί να γίνει επίσκεψη στο κατάστημα και να καταργηθεί με φωνές.

Μα πώς να γίνει άμεσα, αφού αναγράφεται στους όρους ότι αίτηση για κατάργηση μπορεί να γίνει μόνο μετά την παραμονή ενός μήνα στο πρόγραμμα;

image.png.99f2841ca66d92d18f6ae34c7a7fae34.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, StephenStrange είπε

Θα έχει απαντηθεί λογικά αλλά η διαφορά του πράσινου με το κίτρινο ποια είναι?

 

Το κίτρινο είναι ένα από τα βασικά χρώματα ενώ το πράσινο προκύπτει από τη μίξη κίτρινου με μπλε  

Spoiler

πλάκα κάνω, μη βαράτε :D 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, HERTHAN said:

Ούτε που έχω ασχοληθεί ποτέ και δεν έχω ιδέα.Δεν θα κάτσω κιόλας να το παλέψω μαζί τους για να το κόψω. 

Είχα σκοπό να πάω στο 4all γιατί με συμφέρει σε σχέση με το Γ1Ν έστω και για λίγο αλλά δεν θα κάτσω να μπλεξω με green pass.Γι'αυτο και ρώτησα σε προηγούμενο post αν φύγω π.χ. τον Φεβρουάριο και παω πάλι σε Γ1Ν το green pass διακόπτεται αυτομάτως η με ακολουθεί στο Γ1Ν και πρέπει πάλι εγω να το κανω διακοπή?

Για τα όρια που έγραψες πρίν εννοείς οτι πάνω από 1000 συμφέρει το Γ1Ν έτσι? Θυμάμαι ήταν πάνω απο 900 πριν 3-4 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

Anyway μπορεί να ξυπνήσω το πρωί και να πάω 4all ποτέ δεν ξέρεις.Εδω ετοίμασα χαρτιά για το corp της we. και τελευταία στιγμή έστειλα για υο blue.😄

Εγω που ειχα καποιο παλαιοτερο προγραμμα (νομιζω Enter) το 2022 και μου ειχαν φορεσει το Green Pass, οταν Μαρτη 2023 που εληξε το Enter πηγα Γ1 το Green Pass εμεινε φορεμενο, δεν βρηκα τροπο να το αφαιρεσω. Θελω να δω απο 1/1/2024 που η επιστολη λεει οτι θα παω σε Πρασινο Γ1/Γ1Ν αν θα παραμεινει το Green Pass. Δεν αναφερει κατι η επιστολη.

Τωρα ο λογαριασμος ακομα εχει ως προγραμμα Γ1/Γ1Ν Green Pass

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...