Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, peet είπε

Καλημέρα Κοράκιε ,αν θέλεις μου εξηγείς ποιά είναι η απορία σου στα όσα γράφω Και βέβαια να  σε ευχαριστήσω ακόμη μια φορά για την συνεισφορά σου [οπως και άλλων παιδιών]

δεν κατάλαβα που είδες το 0,22 και γιατί έπλεξες άλλες χρεώσεις και έκανες σύγκριση με σταθερό

ο μέσος όρος Γ1 φαίνεται στο excel στο φύλλο ιστορικό τιμών

η τιμή του σταθερού είναι συγκεκριμένη

και κανόνας για σύγκριση , αφήνεις έξω λοιπές χρεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, g_kor06 είπε

Αυτή την στιγμή βρίσκεται στο Γ1 συμφέρει λόγω του ψηφιακού μετρητή

δεν έχει σχέση το πρόγραμμα με το μετρητή

42 λεπτά πριν, dimostr είπε

Έβαλε δηλαδή μετρητή με sim ?

ούτε αν έχει sim , έχει αναλυθεί σε άλλο νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, g_kor06 said:

Νομίζω πάνω από μήνα είχε κάνει αίτηση...

Έχω την εντύπωση ότι κάποια προγράμματα προτείνονται για έχοντες ψηφιακό μετρητή...

Οι πιο ειδικοί θα μας διαφωτίσουν..

Νομιζω μονο το πορτοκαλι ειναι για ψηφιακο μετρητη που θα χρεωνει και καλα ανα ωρα.

Εξ οσων γνωριζω ομως η ΔΕΗ δεν εχει ανακοινωσει πορτοκαλι τιμολογιο και επιπλεον και ο ΔΕΔΔΗΕ ακομα δεν νομιζω οτι εχει τη δυνατοτητα ωριαιας τηλεμετρησης. Στην καλυτερη για αρχη θα τραβαει απομακρυσμενα την καταναλωση σε μηνιαια βαση.

Οποτε μαλλον το πορτοκαλι και η χρησιμοτητα του ψηφιακου μετρητη μπαινει στον παγο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, korakios είπε

δεν κατάλαβα που είδες το 0,22 και γιατί έπλεξες άλλες χρεώσεις και έκανες σύγκριση με σταθερό

ο μέσος όρος Γ1 φαίνεται στο excel στο φύλλο ιστορικό τιμών

η τιμή του σταθερού είναι συγκεκριμένη

και κανόνας για σύγκριση , αφήνεις έξω λοιπές χρεώσεις

Κοράκιε, ευχαριστούμε...γενικά για ολη τη βοηθεια και τον αγώνα σου! 

Μια ερώτηση...γιατί τα σταθερά προγράμματα στο excel τα μετράς ανά έτος κι όχι ανά μήνα όπως τα κυμαινόμενα;

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως έχω κάνει αίτηση από τον Αύγουστο για αντικατάσταση τζαμιού στον αρχαίο μετρητή με τα ροδάκια που γυρνοβολάνε γιατί δεν φαίνεται τίποτε και ούτε φωνή ούτε ακρόαση...μόνο ότι έχει παρεληφθεί η αίτηση από το αρμόδιο τμήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kokos23 είπε

εγώ πάντως έχω κάνει αίτηση από τον Αύγουστο για αντικατάσταση τζαμιού στον αρχαίο μετρητή με τα ροδάκια που γυρνοβολάνε γιατί δεν φαίνεται τίποτε και ούτε φωνή ούτε ακρόαση...μόνο ότι έχει παρεληφθεί η αίτηση από το αρμόδιο τμήμα...

Καλημερα... Δυσκολο πολυ  να γινει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Δυσκολο πολυ  να γινει αυτο...

ναι ναι τρομερή δουλειά, είναι πολύ δύσκολο να φέρουν ένα νέο καπάκι και να το βάλουν, έξοδα (καπάκι, σφραγίδα), χρόνος (10-15 δευτερόλεπτα θα κάνουν να βγάλουν το ένα και να βάλουν το άλλο), 5-6 άτομα να κοιτάνε (ένας θα δουλεύει και 4 θα ελέγχουν) κλπ κλπ...

να μην μου πουν όμως μετά ότι δεν φαίνονται οι ενδείξεις...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ο ψηφιακος μετρητης αλλο ο τηλεμετρητης νομιζω ετσι μου τον ειπε η κοπελα στο τηλεφωνο οταν την ρωτησα για το πορτοκαλι τιμολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι καινούργιοι που έχω δει είναι και τηλεμετρητές (με SIM; Έχει ένδειξη mobile data signal στην οθόνη). Δεν ξέρω αν υπήρχε και παλιότερο μοντέλο ενδιάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, korakios είπε

δεν κατάλαβα που είδες το 0,22 και γιατί έπλεξες άλλες χρεώσεις και έκανες σύγκριση με σταθερό

ο μέσος όρος Γ1 φαίνεται στο excel στο φύλλο ιστορικό τιμών

η τιμή του σταθερού είναι συγκεκριμένη

και κανόνας για σύγκριση , αφήνεις έξω λοιπές χρεώσεις

Καλημέρα ,η δική μου οπτική [μπορεί λάθος] είναι τι πληρώνουμε για  κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος  στο ταμείο ,αφήνοντας εξω δημοτικά τέλη και ΕΡΤ .Και φυσικά αναφέρομαι στο λογαριασμό που έλαβα πριν μερικές μέρες .Το τι θα συμβεί στον επόμενο λογαριασμό ,προφανώς είναι άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, skritikos είπε

Όλοι οι καινούργιοι που έχω δει είναι και τηλεμετρητές (με SIM; Έχει ένδειξη mobile data signal στην οθόνη). Δεν ξέρω αν υπήρχε και παλιότερο μοντέλο ενδιάμεσα.

Μόνο οι τελευταίοι μετρητές παίρνουν κάρτα sim.. Οι παλαιότεροι μετρητές  ηλεκτρονικοί οχι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, peet είπε

Καλημέρα ,η δική μου οπτική [μπορεί λάθος] είναι τι πληρώνουμε για  κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος  στο ταμείο ,αφήνοντας εξω δημοτικά τέλη και ΕΡΤ .Και φυσικά αναφέρομαι στο λογαριασμό που έλαβα πριν μερικές μέρες .Το τι θα συμβεί στον επόμενο λογαριασμό ,προφανώς είναι άγνωστο

Σωστή η οπτική σου. Αρκεί να προσθέτεις ρυθμιζόμενες και ΦΠΑ και στο σταθερό και στο κυμαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Telumetar είπε

Κοράκιε, ευχαριστούμε...γενικά για ολη τη βοηθεια και τον αγώνα σου! 

Μια ερώτηση...γιατί τα σταθερά προγράμματα στο excel τα μετράς ανά έτος κι όχι ανά μήνα όπως τα κυμαινόμενα;

γιατί είναι εύκολο να δεις τη διαφορά μαζεμένη και τεχνικά δυνατό μιας και η τιμή των προγραμμάτων είναι σταθερή

αν θες να βάζεις κατανάλωση του μήνα απλά επέλεξε δίπλα που γράφει αντί ετήσια  ,μηνιαία (είναι μενού)

2 ώρες πριν, peet είπε

Καλημέρα ,η δική μου οπτική [μπορεί λάθος] είναι τι πληρώνουμε για  κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος  στο ταμείο ,αφήνοντας εξω δημοτικά τέλη και ΕΡΤ .Και φυσικά αναφέρομαι στο λογαριασμό που έλαβα πριν μερικές μέρες .Το τι θα συμβεί στον επόμενο λογαριασμό ,προφανώς είναι άγνωστο

απο τη στιγμή που οι ρυθμιζόμενες έχουν ΥΚΩ που έχει και κλίμακα, άρα δεν είναι ίδιες για όλους ,αλλά το κυριότερο δεν αναφέρονται στις τιμές των προγραμμάτων , περισσότερο μπερδεύει κάποιον παρά βοηθά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...