Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, KAPAKOSTAS said:

οτι προγραμμα κ να εχεις κανει απο 1/1/24 ακυρωνεται αυτοματα κ σε πεταει στο πρασινο

Μα σύμφωνα με το recommended post του @korakios αυτό ισχύει μόνο για τα μη σταθερά τιμολόγια και τα δικά μου είναι σταθερά, το λέει και στον λογαριασμό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Μα σύμφωνα με το recommended post του @korakios αυτό ισχύει μόνο για τα μη σταθερά τιμολόγια και τα δικά μου είναι σταθερά, το λέει και στον λογαριασμό.

Σε σταθερά δεν ισχύει η αυτόματη μεταφορά στο πράσινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Μα σύμφωνα με το recommended post του @korakios αυτό ισχύει μόνο για τα μη σταθερά τιμολόγια και τα δικά μου είναι σταθερά, το λέει και στον λογαριασμό.

ειλικρινα τωρα εχεις εμπιστοσυνη σε αυτο που σου ειπαν , αν μεταβληθει τραγικα  η τιμη θα το βαφτισουν ρητρα αναπροσαρμογης η κατι αλλο και θα δεις πως μεταβαλλεται η τελικη τιμη

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, KAPAKOSTAS said:

ειλικρινα τωρα εχεις εμπιστοσυνη σε αυτο που σου ειπαν , αν μεταβληθει τραγικα  η τιμη θα το βαφτισουν ρητρα αναπροσαρμογης η κατι αλλο και θα δεις πως μεταβαλλεται η τελικη τιμη

Μπορούν να το κάνουν αλλά η ΔΕΗ δε το έχει κάνει ποτέ αυτό. Έχω και εγώ μια παροχή στο παλιό online, που λόγω λάθους της ΔΕΗ το άλλαξαν σε Γ1 και όταν ξαναέβαλαν το online η ημερομηνία λήξης πήγε από 11/22 σε 4/24, και το παρακολουθώ μη μου στείλουν καμιά τροποποίηση όρων. Βέβαια τον Απρίλιο λήγει η σύμβαση οπότε άντεξε ήδη πάρα πολύ. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, adok13 είπε

μπηκα να δω το γ1 της δεη τις τιμες για τον ιανουαριο και γραφει τελικη τιμη με εκπτωση 20% 0.128 . τι ειναι αυτη η εκπτωση;

volton.png

Δεν εχουμε ιδεα για την ωρα. Λογικα για οποιο λογο μπαινει μπαινει για να μην εκτοξευτει η τιμη μετα την προσθηκη της ρητρας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, peet είπε

Εκκαθαριστικος 4μήνου  με Γ1[587 kwh] -Ν1 [183kwh ] ,βγάζει Μ.Ο    0.22 την kwh μαζι με όλα .Το σταθερό κάπου εκεί θα βγεί ,αφου προστεθούν οι διάφορες χρεώσεις π.χ ΦΠΑ

Καλημέρα Κοράκιε ,αν θέλεις μου εξηγείς ποιά είναι η απορία σου στα όσα γράφω Και βέβαια να  σε ευχαριστήσω ακόμη μια φορά για την συνεισφορά σου [οπως και άλλων παιδιών]

Επεξ/σία από peet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, adok13 είπε

μπηκα να δω το γ1 της δεη τις τιμες για τον ιανουαριο και γραφει τελικη τιμη με εκπτωση 20% 0.128 . τι ειναι αυτη η εκπτωση;

volton.png

Είναι η έκπτωση στην τιμή προμήθειας που μπορούν να ορίζουν ελεύθερα κάθε μήνα οι πάροχοι. Κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα είναι εκεί και τον επόμενο μήνα. Στην ουσία τους δίνει ένα παράθυρο να παίζουν με την τιμή, μιας και υποτίθεται ότι δεν μπορούν να αλλάξουν την Βασική Τιμή Προμήθειας για ένα εξάμηνο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 Σε φίλο έβαλε ο ΔΕΔΔΗΕ σήμερα νέο ψηφιακό μετρητή ( με νυχτερινό)

Αυτή την στιγμή βρίσκεται στο Γ1 συμφέρει λόγω του ψηφιακού μετρητή να πάει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα πλην του Γ1Ν ;; 

Μέσος όρος κιλοβατορων το τετράμηνο είναι περίπου 1200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

λόγω του ψηφιακού μετρητή να πάει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα

Υπάρχει κάποια συσχέτιση προγράμματος με τον μετρητή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, g_kor06 said:

 Σε φίλο έβαλε ο ΔΕΔΔΗΕ σήμερα νέο ψηφιακό μετρητή ( με νυχτερινό)

Ξέρουμε πόσο καιρό έκαναν να τον βάλουν; Εγώ έχω κάνει αίτηση από αρχές Νοέμβριου για νυχτερινό και ακόμα περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Ξέρουμε πόσο καιρό έκαναν να τον βάλουν; Εγώ έχω κάνει αίτηση από αρχές Νοέμβριου για νυχτερινό και ακόμα περιμένω

Νομίζω πάνω από μήνα είχε κάνει αίτηση...

9 λεπτά πριν, dimostr είπε

Υπάρχει κάποια συσχέτιση προγράμματος με τον μετρητή ?

Έχω την εντύπωση ότι κάποια προγράμματα προτείνονται για έχοντες ψηφιακό μετρητή...

Οι πιο ειδικοί θα μας διαφωτίσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Νομίζω πάνω από μήνα είχε κάνει αίτηση...

Έχω την εντύπωση ότι κάποια προγράμματα προτείνονται για έχοντες ψηφιακό μετρητή...

Οι πιο ειδικοί θα μας διαφωτίσουν..

Έβαλε δηλαδή μετρητή με sim ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...