Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 minutes ago, Nnoutas said:

Το πρόγραμμα ισχύει μέχρι 12/24, δεν σημαίνει ότι και εσύ θα είσαι σε αυτό από 1/1/24. Διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση 

Έκανα την μετάβαση στο 4all τώρα πριν μερικές μέρες και έπειτα από την επιστολή που στάλθηκε. Όταν έστειλαν την επιστολή ήμουν στο Γ1 και έλεγε θα παραμείνω σε αυτό εκτός αν επιλέξω άλλο πρόγραμμα μέχρι 31/1.

Νομίζω σε αυτή τη περίπτωση δε θα με πάει αυτόματα πίσω στο Γ1.

Σε κάθε περίπτωση εγώ άλλο έλεγα και ρωτούσα αρχικά. Ότι δηλαδή αυτή τη στιγμή μέσω του mydei δεν υπάρχει επιλογή να πας στο Γ1 και προσπαθούσα να επιβεβαιώσω αν ήταν πάντα έτσι η όχι (επειδή νομίζω ότι μία παροχή την πήγα στο Γ1 από το open, πίσω στο Μάρτιο ).

Θεωρητικά από το Γ1 στο 4all και τούμπαλιν θα έπρεπε να μπορείς να πηγαίνοερχεσαι ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Ότι δηλαδή αυτή τη στιγμή μέσω του mydei δεν υπάρχει επιλογή να πας στο Γ1 κ

Δεν στην έβγαζε γιατί ήσουν στο γ1 τι να βγάλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους. ειμαι στο Γ1Ν οικιακο με καταναλωση στον εκκαθαρισιτκο 1440 kw. Μου δίνει επιλογες myhome4all, enter και online. ποιο θα με συμβουλεύατε να κανω, εχω μπερδευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας υποθέσουμε πως μένει κάποιος στο Γ1 κτλ. Αν πχ Μάρτιο αυξηθούν οι τιμές, μπορεί να πάει στο σταθερό με τις τωρινές τιμές ή θα αλλάξουν και αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, SAnathema είπε

ας υποθέσουμε πως μένει κάποιος στο Γ1 κτλ. Αν πχ Μάρτιο αυξηθούν οι τιμές, μπορεί να πάει στο σταθερό με τις τωρινές τιμές ή θα αλλάξουν και αυτές?

Υποθετικό το σενάριο. Δε μπορεί κάποιος να ξερει αν θα διατηρηθούν οι ισχύουσες τιμές των σταθερών στο μέλλον.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, maltezinos είπε

καλημερα σε ολους. ειμαι στο Γ1Ν οικιακο με καταναλωση στον εκκαθαρισιτκο 1440 kw. Μου δίνει επιλογες myhome4all, enter και online. ποιο θα με συμβουλεύατε να κανω, εχω μπερδευτει

την ιδια ερωτηση εχω και γω, στο Γ1Ν και εγω με καταναλωση 1200-1500kwh το 4μηνο, απο οσο εχω ψαξει λογικα μας βολευει το myhome οnline .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, messinia3 said:

Υποθετικό το σενάριο. Δε μπορεί κάποιος να ξερει αν θα διατηρηθούν οι ισχύουσες τιμές των σταθερών στο μέλλον.

Δεν μένουν οι τιμές σταθερές για κάποιους μήνες? Δλδ άλλο σταθερό αν κλείσεις τώρα, άλλο αν κλείσεις πχ το Μάρτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimostr said:

Δεν στην έβγαζε γιατί ήσουν στο γ1 τι να βγάλει 

Ήμουν στο Γ1. Ήρθε η επιστολή. Μπαίνω στο mydei και είχα 3 επιλογές (4all, enter, online). Διάλεξα το 4all. Όντας πλέον στο 4all έχω μόνο 2 επιλογές enter και online. Δεν υπάρχει η επιλογή για το Γ1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SAnathema είπε

Δεν μένουν οι τιμές σταθερές για κάποιους μήνες? Δλδ άλλο σταθερό αν κλείσεις τώρα, άλλο αν κλείσεις πχ το Μάρτη?

Οι τιμές μένουν σταθερές για όσους έχουν ήδη συμβόλαιο για τουλάχιστον 6 μήνες(στα σταθερά).αν κατάλαβα καλά όμως εσύ ρώτησες αν μπορείς να παραμείνεις στο Γ1 και το Μάρτιο π.χ. να αλλάξεις σε σταθερο.Αν η τιμή Μαρτίου είναι ίδια για νέες συνδέσεις τότε προφανώς.Αν έχει αλλάξει θα πας με τη νέα τιμή.

Αντίστοιχα Δεκέμβριο του 21 κάποιοι μπήκαμε σε σταθερό με αυξημένη τιμή και ένα χρόνο διάρκεια,ενώ άλλοι πρόλαβαν το 0,096 και δύο χρόνια διάρκεια. Προς τιμήν της η ΔΕΗ τα κράτησε μέχρι τέλους χωρίς αναπροσαρμογη.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MikeJ είπε

Ήμουν στο Γ1. Ήρθε η επιστολή. Μπαίνω στο mydei και είχα 3 επιλογές (4all, enter, online). Διάλεξα το 4all. Όντας πλέον στο 4all έχω μόνο 2 επιλογές enter και online. Δεν υπάρχει η επιλογή για το Γ1. 

Σβήσε το ιστορικό από,τον browser κανε κάνα refresh , αποσυνδέσου και κανε επανασύνδεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, messinia3 said:

Οι τιμές μένουν σταθερές για όσους έχουν ήδη συμβόλαιο για τουλάχιστον 6 μήνες(στα σταθερά).αν κατάλαβα καλά όμως εσύ ρώτησες αν μπορείς να παραμείνεις στο Γ1 και το Μάρτιο π.χ. να αλλάξεις σε σταθερο.Αν η τιμή Μαρτίου είναι ίδια για νέες συνδέσεις τότε προφανώς.Αν έχει αλλάξει θα πας με τη νέα τιμή.

Αντίστοιχα Δεκέμβριο του 21 κάποιοι μπήκαμε σε σταθερό με αυξημένη τιμή και ένα χρόνο διάρκεια,ενώ άλλοι πρόλαβαν το 0,096 και δύο χρόνια διάρκεια. Προς τιμήν της η ΔΕΗ τα κράτησε μέχρι τέλους χωρίς αναπροσαρμογη.

οπότε ουσιαστικά και σταθερό να βάλει κάποιος τώρα για 1 χρόνο, μπορεί η ΔΕΗ μετά τους έξι μήνες να πει τώρα πάω την κιλοβατώρα 50 λεπτά? Και για να φύγεις πλήρωσέ μου για να σπάσεις το συμβόλαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SAnathema είπε

οπότε ουσιαστικά και σταθερό να βάλει κάποιος τώρα για 1 χρόνο, μπορεί η ΔΕΗ μετά τους έξι μήνες να πει τώρα πάω την κιλοβατώρα 50 λεπτά? Και για να φύγεις πλήρωσέ μου για να σπάσεις το συμβόλαιο?

Αυτό ισχύει πάντα και για όλους , απλώς μεχρ8 τώρα η ΔΕΗ δεν το έχει κάνει και η απόδειξη είναι όλοι εμείς που είχαμε το online των 0,096 για 2 χρόνια και η ΔΕΗ δεν έκανε καμία τροποιηση για όλη την διάρκεια του συμβολαίου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SAnathema είπε

οπότε ουσιαστικά και σταθερό να βάλει κάποιος τώρα για 1 χρόνο, μπορεί η ΔΕΗ μετά τους έξι μήνες να πει τώρα πάω την κιλοβατώρα 50 λεπτά? Και για να φύγεις πλήρωσέ μου για να σπάσεις το συμβόλαιο?

Έχει το δικαίωμα να το αλλάξει αλλά πρώτον θα σε ενημερώσει πιο νωρίς δεύτερον θα μπορείς να φύγεις εφόσον δεν θέλεις να συνεχίζεις αζημιως και τρίτον συνήθως η ΔΕΗ δεν τον κάνει αυτό το κρατάει σταθερό μέχρι το 12μηνο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SAnathema είπε

οπότε ουσιαστικά και σταθερό να βάλει κάποιος τώρα για 1 χρόνο, μπορεί η ΔΕΗ μετά τους έξι μήνες να πει τώρα πάω την κιλοβατώρα 50 λεπτά? Και για να φύγεις πλήρωσέ μου για να σπάσεις το συμβόλαιο?

Θα μπορείς να φύγεις αζημιως και θα πρέπει να έχεις ειδοποιηθεί ατομικα 60 ημέρες πριν την οποία αλλαγή.(η οποια θα ειναι μετα τους 6 μηνες φυσικά)Στα προηγούμενα σταθερά η ΔΕΗ δεν έκανε καμία τροποποίηση μέχρι τη λήξη των συμβολαίων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...