Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, [email protected] είπε

Ναι, αν αλλάξουμε το ΤΕΑ Νοεμβρίου και βάλουμε ίδιο με του Δεκεμβρίου βγάζει σωστό αποτέλεσμα στα πράσινα... Αλλά χαλάει τα κίτρινα.

1 ώρα πριν, [email protected] είπε

Ναι αλλά αυτό ισχύει μόνο για τα πράσινα. Για το 4All δεν θα λάβει μηδενική τιμή το β 🤔

για το 4all θα βάλεις τότε βάλεις κανονικά διαφορετικές τιμές Μ-1 Μ-2 και κρατάς κάπου τιμή , δε θα αλλάξω το excel επειδή τα τζιμάνια αποφάσισαν για το β οτι είναι μηδέν για Ιανουάριο και επειδή η ΔΕΗ αποφάσισε να τιμολογεί το κίτρινο όπως τα πράσινα 😛

____________________________________

4 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Εδώ και ήμερες προσπαθώ στο παρακάτω λινκ αλλά με πετάει έξω λόγω συστημικού λάθους....και λέει να προσπαθήσω αργότερα.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Εχει καταφέρει κανείς να πάρει επιστροφή χρημάτων από διακοπή (αλλαγή παρόχου) τώρα τελευταία με αυτό τον τρόπο???

αν δε λειτουργεί άνοιξε αίτημα στο myrae

https://my.rae.gr/

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, [email protected] said:

Από το Φλεβάρη που το πράσινο δεν θα έχει β=0 θα ανέβει στα 800+ το σημείο εξίσωσης.

Εχουν βγει οι τιμες/φορμουλες/pdf για το Φλεβαρη στο σαιτ της ΔΕΗ?

Του Γεναρη ηξερα οτι εχουν αναρτηθει.

Edit: ειδα οτι απαντησες μεταγενεστερα τις εννοουσες.

Δεν σημαινει απαραιτητα κατι γιατι μπορει απλα να αυξησει λιγο την εκπτωση του Πρασινου ή να ριξει λιγο την εκπτωση του Κιτρινου ωστε να ερθουν παλι εκει να ταιριαξουν περιξ των 700.

Εκτιμω οτι επειδη το Κιτρινο ειναι το πραγματικα κυμαινομενο ενω το Πρασινο ειναι εφευρεση του Υπουργειου και καλα ως πιο ασφαλες για το μεσο καταναλωτη, ισως τελικα το Πρασινο μεσομακροπροθεσμα σε επιπεδο 12μηνου να το κρατησουν λιγο προνομιακοτερο για να δικαιολογηθει η αποφαση του Υπουργειου για ξεχωριστο τιμολογιο και το Κιτρινο ως το καθαρα Κυμαινομενο να εχει μεσα του την εννοια του μεγαλυτερου ρισκου της διακυμανσης της τιμης.

Επεξ/σία από Sebu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paylidis Είσαι μεγάλος μόρτης.
Πάλευα 1 εβδομάδα τηλέφωνα στη ΔΕΗ για να ενεργοποιήσω το myHomeOnline.
4-5 τηλέφωνα ήρεμα, αλλά μη βοηθητικά, στο 5ο μου είπαν ότι είναι τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν έλεγε να φτιαχτεί κιόλας.

Όντως φαίνεται να έχουν λησμονήσει την ύπαρξη του myHomeOpen, στο οποίο είχαν καταλήξει αυτόματα, όσοι είχαν πάρει τα παλιά σταθερά προγράμματα του 2020.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JpegXguy είπε

@paylidis Είσαι μεγάλος μόρτης.
Πάλευα 1 εβδομάδα τηλέφωνα στη ΔΕΗ για να ενεργοποιήσω το myHomeOnline.
4-5 τηλέφωνα ήρεμα, αλλά μη βοηθητικά, στο 5ο μου είπαν ότι είναι τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν έλεγε να φτιαχτεί κιόλας.

Όντως φαίνεται να έχουν λησμονήσει την ύπαρξη του myHomeOpen, στο οποίο είχαν καταλήξει αυτόματα, όσοι είχαν πάρει τα παλιά σταθερά προγράμματα του 2020.

και εγω μια εβδομαδα παλευα, ειχαν πει οτι θα το διορθώσουν εως τη δευτερα 11/12... απο οτι βλεπω δεν... χαιρομαι που επιασε και βοηθησα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
3 λεπτά πριν, insomaniac88 είπε

Παιδια αυτο τι σημαινει οτι εχω συμβολαιο μεχρι τοτε και ειναι κυμαινομενο ή θα μεταπεσω στο πρασινο 1/1/24?

dei.jpg

1/1/24 πας στο πράσινο αν δεν έχεις επιλέξει να μείνεις στο κίτρινο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κι εγώ ενεργοποίησα 8 του μήνα το online. Μου λέει ότι λήγει 8/12/24. Από 1/1/24 θα πρέπει να ξανά επιλέξω τι θέλω; Τι βλακείες είναι αυτές;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, insomaniac88 είπε

δεν ξερω αν εχει επιλεγει αυτο απο νοεμβριο γτ με δεσμευει 1 χρονο?Μπορω ας πουμε τωρα να κανω το σταθερο χωρις καποια ποινη?

 

Άλλο η διάρκεια άλλο η δέσμευση. Δες το καρφιτσωμενο. 

4 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Ρε παιδιά κι εγώ ενεργοποίησα 8 του μήνα το online. Μου λέει ότι λήγει 8/12/24. Από 1/1/24 θα πρέπει να ξανά επιλέξω τι θέλω; Τι βλακείες είναι αυτές;

Το online είναι σταθερό πρόγραμμα και έχει δέσμευση όση λέει. Δεν χρειάζεται να επιλέξεις κάτι άλλο. Αυτό πρέπει να το κάνουν όσοι είναι σε κυμαινομενα προγράμματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

ενεργοποίησα 8 του μήνα το online.

Πιστεύω να είχε αλλάξει η τιμή του πακετο6 και να μην ενεργοποιήσες με τα 0,28 αλλα με το 0,175 τουλάχιστον 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει κολλήσει η αλλαγή από Ηρων σε ΔΕΗ από τις 11/12 Δευτέρα στον δεδδηε. Λογικά από την νέα βδομάδα ότι γίνει. Τους πήρα χτες, μου λένε είναι συστημικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Εμένα έχει κολλήσει η αλλαγή από Ηρων σε ΔΕΗ από τις 11/12 Δευτέρα στον δεδδηε. Λογικά από την νέα βδομάδα ότι γίνει. Τους πήρα χτες, μου λένε είναι συστημικο. 

Ποιους πήρες , ΔΕΗ ?, Ηρων ?, Δεδδηε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimostr said:

Ποιους πήρες , ΔΕΗ ?, Ηρων ?, Δεδδηε ?

Ναι. Είναι στο να πατήσει ο υπάλληλος του τοπικού καταστήματος του δεδδηε το αποδοχή. Έτσι μου απάντησαν από τον δεδδηε. Ο ΗΡΩΝ δεν έχει να κάνει κάτι, η ΔΕΗ μου είπε ότι εχει αποδεχτεί την αίτηση και περιμένει τον δεδδηε. Άρα αναμονή για τον υπάλληλο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...