Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Insane84 είπε

Αγαπητέ ούτε ατακαδόρο θεωρώ τον εαυτό μου ούτε με ενδιαφέρει αν θα δικαιωθώ, προσπαθώ να καταλάβω γιατί είπες αυτό που είπες και τι αξία θα μας δώσει. Καλή σου μέρα.

Γιατί όσο περνάνε οι μέρες, οι πάροχοι ρίχνουν τις τιμές στα σταθερά τους. Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να τρέξει να κλείσει σταθερό με 0,18.

Edit: Με προλάβαν άλλοι 🙂

Επεξ/σία από Nnoutas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να είμαστε βέβαια δίκαιοι, όπως ρίχνουν τις τιμές, έτσι μπορεί και να τις ανεβάσουν, αν αλλάξουν τα δεδομένα. Οπότε, ρίσκο είναι σε κάθε περίπτωση. Απλώς βλέπεις πως πάνε τα πράγματα κι υποθέτεις ότι θα συνεχίσουν έτσι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Για να είμαστε βέβαια δίκαιοι, όπως ρίχνουν τις τιμές, έτσι μπορεί και να τις ανεβάσουν, αν αλλάξουν τα δεδομένα. Οπότε, ρίσκο είναι σε κάθε περίπτωση. Απλώς βλέπεις πως πάνε τα πράγματα κι υποθέτεις ότι θα συνεχίσουν έτσι.

Καμία αντίρρηση όμως επειδή στην Ελλάδα ο μεγάλος παίχτης είναι η ΔΕΗ και όταν βλέπεις ότι ρίχνει την τιμή του σταθερού αυτό κάτι λέει ,η διεθνή αγορά ενέργειας πετρέλαιο φυσικό αέριο αυτή τη στιγμή είναι σε αποκλιμάκωση παρόλο που οι χώρες του ΟΠΕΚ είχαν μειώσει την παραγωγή για να κρατήσουν την τιμή φάγανε παπά ,υπομονή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο που δέχθηκα από εκπρόσωπο της ΔΕΗ (mediatel) σχετικά με το να με ενημερώσουν για τις αλλαγές από 1/1 και να αναζητήσουμε από κοινού ποιο πρόγραμμα με συμφέρει ώστε να το κάνουμε από σήμερα. Σαφώς και δεν επέλεξα κανένα πρόγραμμα από τώρα(παραμένω στο 4all) και θα περιμένω τουλάχιστον 13-14 ημέρες να δούμε που πάει το πράγμα.... 

Θα γράψω ότι πιο σημαντικό ειπώθηκε από την υπάλληλο:

1) για όποιον κάνει τώρα ένα από τα μπλε (enter/online) οι τιμές θα ισχύουν και για μετά την 1/1 και για 12 μήνες που είναι η διάρκεια του προγράμματος(χωρίς να ξέρει να απαντήσει εάν μετά το 6μηνο μπορεί η ΔΕΗ να αλλάξει το πρόγραμμα αφού σε ενημερώσει) 

2) ανεπίσημα, χωρίς να μπορεί να το εγγυηθεί υπάρχει η ενημέρωση(στους υπαλλήλους) ότι το κίτρινο 4all από 1/1 θα είναι οικονομικότερο από το Γ1Ν

Αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι σκέφτεστε να κλείσετε σταθερό τιμολόγιο κάντε λίγο υπομονή και αναλογιστείτε ειδικά για την ΔΕΗ όταν εν μέσω καταστροφής εμφάνισε τα online enter των 0,096 πριν από δυο χρόνια , υπομονή 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Όσοι σκέφτεστε να κλείσετε σταθερό τιμολόγιο κάντε λίγο υπομονή και αναλογιστείτε ειδικά για την ΔΕΗ όταν εν μέσω καταστροφής εμφάνισε τα online enter των 0,096 πριν από δυο χρόνια , υπομονή 

Εγω μια φορα το εκλεισα στα .175 γιατι πιο πιθανο ειναι να το ανεβασουν παρα να το ριξουν, στην ελλάδα ειμαστε... αλλα γνωμες κ αποψεις ειναι αυτες! Οποιος αντεχει παρινει το ρισκο του...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dimostr είπε

Όσοι σκέφτεστε να κλείσετε σταθερό τιμολόγιο κάντε λίγο υπομονή και αναλογιστείτε ειδικά για την ΔΕΗ όταν εν μέσω καταστροφής εμφάνισε τα online enter των 0,096 πριν από δυο χρόνια , υπομονή 

Άρα εσύ θα έδινες deadline μέχρι της 29-30 του μήνα μήπως και πέσει το σταθερό;
Η να τζογάρουμε με νέο έτος;

Εσύ προσωπικά τι θα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ondairos είπε

Άρα εσύ θα έδινες deadline μέχρι της 29-30 του μήνα μήπως και πέσει το σταθερό;
Η να τζογάρουμε με νέο έτος;

Εσύ προσωπικά τι θα κάνεις;

Εγώ ήμουν ΔΕΗ online των 0,096 τώρα είμαι Ήρων και θα αλλάξω πάροχο αφού δω τιμες από 1/1,υπόψιν ότι έχω θέρμανση αποκλειστικά με κλιματισμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, armenistis1980 είπε

2) ανεπίσημα, χωρίς να μπορεί να το εγγυηθεί υπάρχει η ενημέρωση(στους υπαλλήλους) ότι το κίτρινο 4all από 1/1 θα είναι οικονομικότερο από το Γ1Ν

Ισχύει, αλλά μέχρι τις 800 kWh μηνιαίως περίπου. Μετά βγαίνει φθηνότερο το πράσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimostr είπε

Όσοι σκέφτεστε να κλείσετε σταθερό τιμολόγιο κάντε λίγο υπομονή και αναλογιστείτε ειδικά για την ΔΕΗ όταν εν μέσω καταστροφής εμφάνισε τα online enter των 0,096 πριν από δυο χρόνια , υπομονή 

Μη μπερδεύεσαι, ακριβώς πριν 2 χρόνια ήταν που τα εξαφάνισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, [email protected] said:

Ισχύει, αλλά μέχρι τις 800 kWh μηνιαίως περίπου. Μετά βγαίνει φθηνότερο το πράσινο.

Με τις τρεχουσες τιμες για Γεναρη (χωρις ρητρα) στις 700 κιλοβατωρες ημερας ειναι ισα βαρκα ισα νερα. Πανω απο 700 κερδιζει το Γ1Ν. Κατω απο τις 600 και ειδικα τις 500 με διαφορα το 4all. Μεταξυ 600-700 η διαφορα ειναι μικρη.

 

1 minute ago, AristidisZ said:

Μη μπερδεύεσαι, ακριβώς πριν 2 χρόνια ήταν που τα εξαφάνισε...

Ακριβως....το 0,096 ισχυε μεχρι Νοεμβρη 2021 αν θυμαμαι καλα και μεχρι τοτε εδινε 24μηνα κλειστα σταθερα.

Φλεβαρη 2022 ξεσπασε ο πολεμος Ουκρανια και αρχισε να δινει μονο 12μηνα κλειστα σταθερα και το πηγε 0,11 στο οποιο ειχα κλεισει για ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Μη μπερδεύεσαι, ακριβώς πριν 2 χρόνια ήταν που τα εξαφάνισε...

 

6 λεπτά πριν, Sebu είπε

Ακριβως....το 0,096 ισχυε μεχρι Νοεμβρη 2021 αν θυμαμαι καλα και μεχρι τοτε εδινε 24μηνα κλειστα σταθερα.

Μήπως θυμάστε ποτε τα ξεκίνησε (εμφάνισε που λέω εγω ) γιατί πότε τα σταμάτησε βλέπω τα θυμάστε όλοι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimostr είπε

Μήπως θυμάστε ποτε τα ξεκίνησε (εμφάνισε που λέω εγω ) γιατί πότε τα σταμάτησε βλέπω τα θυμάστε όλοι 

Νομίζω καλοκαίρι (ή φθινόπωρο) του 2020, που έδινε και 100€ δώρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Νομίζω καλοκαίρι (ή φθινόπωρο) του 2020, που έδινε και 100€ δώρο 

Ωραία , οποτε κάνω το δυο τρία χρόνια , οποτε πάμε πάλι , όσοι βιάζεστε να κλείσετε σταθερά τιμολόγια κάντε υπομονή γιατί οι τ8μες πέφτουν 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...