Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον έχει απαντηθεί πιο παλιά, αλλά στο excel, οι τιμές στη στήλη Τελική με ΦΠΑ είναι χωρίς τις Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις;

18 minutes ago, korakios said:

καλό είναι να μη δίνετε το σύνδεσμο κατευθείαν γιατί παρόλο που έχω φάτσα κάρτα οτι δεν ισχύουν οι τιμές και εξαρτάται απο τι βάζετε για χοντρική , πολλοί απλά κοιτάνε τιμές

Μετά από τόσα χρόνια και αμέτρητες αναρτήσεις και συζητήσεις, υπάρχουν ακόμα πολλοί που λειτουργούν εντελώς μηχανικά;
Μου φαίνεται αδιανόητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Μάλλον έχει απαντηθεί πιο παλιά, αλλά στο excel, οι τιμές στη στήλη Τελική με ΦΠΑ είναι χωρίς τις Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις;

Μετά από τόσα χρόνια και αμέτρητες αναρτήσεις και συζητήσεις, υπάρχουν ακόμα πολλοί που λειτουργούν εντελώς μηχανικά;
Μου φαίνεται αδιανόητο.

αν βάλω "?" στις τιμές χοντρικής και πετάξει error στις τιμές θα πέσουν πολλά ερωτήματα 😂

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανεις αν η ρητρα ενεργοποιείτε και με χαμηλές καταναλώσεις; Αν πχ εχεις απο καποιο όριο και κατω;

Σκεφτομαι το σταθερό για το σπιτι στο χωριο που δεν πατάει κανεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

τι έχουνε κάνει τα αλάνια ? ανώτερα μαθηματικά και αυτοί επί 2 χρεώσαν , μάλλον την ίδια εταιρία έχουν με τον άλλο πάροχο για τη μηχανογράφηση 😛

Μήπως μας ξεφεύγει κάτι με τις χρεώσεις; Περίεργο που το βλέπουμε και στη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, thanosAIAS said:

Ξέρει κανεις αν η ρητρα ενεργοποιείτε και με χαμηλές καταναλώσεις; Αν πχ εχεις απο καποιο όριο και κατω;

Σκεφτομαι το σταθερό για το σπιτι στο χωριο που δεν πατάει κανεις.

H Ρητρα υπαρχει στα κυμαινομενα προγραμματα απο τη στιγμη που καταναλωνεις ρευμα.

Το ερωτημα δεν ειναι πως θα αποφυγεις τη ρητρα (εκτος και αν εχεις 0 κιλοβατωρες) αλλα σε ποιο προγραμμα/παροχο θα εχεις τη μικροτερη χρεωση κιλοβατωρας ανα μηνα, στην οποια τιμη κιλοβατωρας περιλαμβανεται και η ρητρα.

Μονο αν πας σε σταθερο προγραμμα (λχ Μπλε ΔΕΗ) θα εχεις προκαθορισμενες τιμες στις οποιες θεωρητικα εχει ηδη προενσωματωσει ο παροχος και το κοστος-μεταβολες κοστους καυσιμου/ενεργειας απο το χρηματιστηριο ενεργειας στην σταθερη τιμη που δινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Ξέρει κανεις αν η ρητρα ενεργοποιείτε και με χαμηλές καταναλώσεις; Αν πχ εχεις απο καποιο όριο και κατω;

Σκεφτομαι το σταθερό για το σπιτι στο χωριο που δεν πατάει κανεις.

Ρε φιλε θα μας κουφανεις τελειως εσυ...αν μιλαμε για σπιτι στο χωριο που δεν παταει κανενας τι σε νοιαζει αν θα εχει ρητρα δηλαδη θα καψεις 50-100kwh το χρονο και θα τις πληρωσεις στην χειροτερη με ρητρα και ψαχνεσαι για σταθερο προγραμμα?

Δεν αξιζει καν να μπεις στον κοπο να βαλεις το οτιδηποτε...

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Σωστό είναι το δικό μου; για ρίξτε μια ματιά 

Screenshot_2023-12-13-19-37-17-450_com.google.android.apps.docs.jpg

εχμμμ , έχεις μαγαζί και δεν μπορείς να κάνεις τις πράξεις ? δεν στη λέω , πραγματικά απορία το έχω, δεν έχεις αριθμομηχανή ?????

 

με μετατροπη φωτό σε κείμενο και αφαίρεση μονάδων και κάνοντας το x σε *

και μετά προσθήκη = στο τέλος βγαίνει

(25*256/365*1,460)+2178*0,01900)+ (25*219/365*7,292)+(1863*0,01415)=

αυτό το κάνεις αναζήτηση στο google και συο βγάζει το αποτέλεσμα

σωστό είναι , απλά σου έγραψα για τους επόμενους λογαριασμούς να ξέρεις πως θα το κάνεις αν και πιο απλό μου φαίνεται είναι να χειρίζεσαι αριθμομηχανή ....

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

εχμμμ , έχεις μαγαζί και δεν μπορείς να κάνεις τις πράξεις ? δεν στη λέω , πραγματικά απορία το έχω, δεν έχεις αριθμομηχανή ?????

 

με μετατροπη φωτό σε κείμενο και αφαίρεση μονάδων και κάνοντας το x σε *

και μετά προσθήκη = στο τέλος βγαίνει

(25*256/365*1,460)+2178*0,01900)+ (25*219/365*7,292)+(1863*0,01415)=

αυτό το κάνεις αναζήτηση στο google και συο βγάζει το αποτέλεσμα

σωστό είναι , απλά σου έγραψα για τους επόμενους λογαριασμούς να ξέρεις πως θα το κάνεις αν και πιο απλό μου φαίνεται είναι να χειρίζεσαι αριθμομηχανή ....

Καλά μην βαράς δεν είναι ακριβώς δικό μου του πεθερού😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή συνέβη και σε φίλους, είναι πολύς ο κόσμος που μπερδεύεται και κολλάει, γιατί δεν γνωρίζει ότι αυτό το σύμβολο "/", συμβολίζει τη διαίρεση. 🤷

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, st@kas είπε

Επανέρχομαι μετά την αίτηση αμφισβήτησης λογαριασμού στην ΔΕΗ για τα 23€ ρήτρας αποχώρησης.

Μου έστειλαν email με τον εκτατό λογαριασμό έχοντας κάνει αφαίρεση το παραπάνω ποσό. 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_20231213-1428022.jpg.d8cde041c6eecabeae4147c950a85ad5.jpg

korakie για ακόμη μια φορά σε ευχαριστούμε. 

Επειδή αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο ζήτημα, ποια διαδικασία ακολούθησες για την αμφισβήτηση? Προχώρησες μέσω myrae?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Ρε φιλε θα μας κουφανεις τελειως εσυ...αν μιλαμε για σπιτι στο χωριο που δεν παταει κανενας τι σε νοιαζει αν θα εχει ρητρα δηλαδη θα καψεις 50-100kwh το χρονο και θα τις πληρωσεις στην χειροτερη με ρητρα και ψαχνεσαι για σταθερο προγραμμα?

Δεν αξιζει καν να μπεις στον κοπο να βαλεις το οτιδηποτε...

Το άκουσα σε δελτίο ειδησεων, δεν ξερω κατα ποσο ισχύει, γι'αυτο και ρωτάω. Ελεγε μάλιστα οτι γι'αυτό το λόγο, το σταθερό είναι καλύτερο για εξοχικα σε χωρια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...