Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, εχεις κανεις θεμα με το Login του myΔΕΗ απο Browser? απο χθες προσπαθω να μπω και.. τιποτα μου βγαζει ολο Error 15! πηρα και τηλ.. μου λεει κανουν αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Estevan είπε

Καλημερα, εχεις κανεις θεμα με το Login του myΔΕΗ απο Browser? απο χθες προσπαθω να μπω και.. τιποτα μου βγαζει ολο Error 15! πηρα και τηλ.. μου λεει κανουν αναβαθμιση.

όχι μια χαρά μπήκα το πρωί από chrome...

Επεξ/σία από Insane84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενεργοποίησαν πρόγραμμα που δίνει μίλια στην aegean: πόσα μίλια πήρατε;

Εγώ αντί για 5000 που θα έπρεπε να δώσει για την ενεργοποίηση του προγράμματος όπως γράφει το site της ΔΕΗ πήρα 2500 που αντιστοιχούν σε ανανέωση. 

Επίσης κάτι που αναφέρθηκε πιο πριν απο κάποιον αλλά δεν μπορώ να βρω την ανάρτηση, και εγώ είχα ενεργό τον ηλεκτρονικό λογαριασμό απο το προηγούμενο πρόγραμμα και μόλις έκανα την αίτηση για να πάω στο 4all έκλεισα και ξανάνοιξα την επιλογή ηλεκτρονικού λογαριασμού και πιστώθηκαν 500 μίλια... θα δω αν το ξανακάνει. 

Βρήκα το παρακάτω στους όρους του green pass για το 4all που ενεργοποίησα εχθές... Οπότε καταλαβαίνω πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε απλά πρέπει να το κάνουμε 1 μήνα μετά την ενεργοποίηση του προγράμματος. Για άλλη μια φορά στα τηλεφωνικά κέντρα λένε ότι τους κατέβει. 

greenpass.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, ΠάρηςΓ said:

1. νομιζω πως υπαρχει επιλογη αλλα οπως σου ειπα λενε οτι θα γινουν μηνιαιοι οι λογαριασμοι αν ισχυσει ολοι.https://ypodomes.com/xekina-apo-to-2024-o-deddie-ti-miniaia-katametrisi-tis-katanalosis-ilektrikis-energeias/

Δυσκολο εως αδυνατο.

Ο ΔΕΔΔΗΕ δεν μπορει να παρακολουθησει τις ληγμενες ΥΔΕ που ειναι και θεωρητικα θεμα ασφαλειας και ειναι μια απαξ ανα οικια στην επικρατεια ανα 10 ετη.

Θα παρακολουθει, θα καταγραφει και θα επικαιροποιει μηνιαια τις χρεωσεις στα ρολογια και δη τα παλια χωρις τηλεματικη?

Μιλαμε για μερικες εκατομμυρια κατοικιες (οικιες, εξοχικα, χωρια κτλ) ανα την επικρατεια. Αντιλαμβανομαστε ολοι ποσο κοσμο χρειαζεται να γυριζει ανα οικια-ρολοι και να καταγραφει και μετα αυτα να δοθουν στους παροχους και αυτο να επαναλαμβανεται μηνιαια. Εδω 4μηνιαια και θεωρω πως ειναι αθλος οχι να γινει και μηνιαια.

Εκτος και αν η αυξηση στις χρεωσεις του ΔΕΔΔΗΕ ανα τυπο παροχης εγιναν με αυτο το σκεπτικο, να συγκεντρωθουν χρηματα ωστε να ανατεθει αυτο σε εργολαβους με προσωπικο καταμετρησεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ant_ είπε

Μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι τιμη διπλασια απο αυτην που διναμε μεχρι πριν λιγο καιρο  ειναι "τοσο χαμηλη"

 

Ειναι μαγοι

Μάλλον ξεχνάς...

ο λόγος που πριν χρόνια έφυγα από την δεή ήταν γιατί τα τελευταία χρόνια έκανε αυξήσεις ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΆ, ερχόταν αύγουστος και έλεγε + τόσο ποσό αναδρομική αύξηση από 1 ιανουαρίου...

φυσικά όλα αυτά για να τρώνε οι συνδικα-λησταράδες τους και οι διορισμοί τους...

ναι θα γυρίσω αν η τιμή της είναι αξιόλογη...

άλλα δεδομένα πια και ευρωπαϊκές αποφάσεις ιδιωτικοποιήσεων (κατά πόσο είναι καλό αυτό δεν ξέρω, τουλάχιστον δεν αποφασίζει πια ο κάθε φωτόπουλος...νομίζω...)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mmike2503 said:

Βρήκα το παρακάτω στους όρους του green pass για το 4all που ενεργοποίησα εχθές... Οπότε καταλαβαίνω πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε απλά πρέπει να το κάνουμε 1 μήνα μετά την ενεργοποίηση του προγράμματος. Για άλλη μια φορά στα τηλεφωνικά κέντρα λένε ότι τους κατέβει. 

greenpass.png

Το ερωτημα ειναι που υποβαλεις το αιτημα? Παλαιοτερα δεν το δεχοντουσαν ουτε με email, ουτε τηλεφωνικα ουτε τιποτα. Εχει λοιπες οδηγιες λχ υποβολη στο email ταδε ή ταχυδρομικα  στη διευθυνση ταδε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Insane84 είπε

Αγαπητέ, πάντα συγκρίνεις με τα τρέχοντα δεδομένα όχι με ότι ίσχυε πριν από 1-2 χρόνια. Η αλήθεια είναι ότι ελάχιστοι περίμεναν σταθερό 0,17 και κανένας 0,10. Και μετά από 2 χρόνια αν περιμένουμε σταθερό 0,40 και μας έρθει 0,28 θα θεωρήσουμε το τελευταίο καλό. Όλα είναι σχετικά που είχε πει μια ψυχή. Αν τώρα μας παίζουν, ναι πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο. Να μας έπαιζαν μόνο σε αυτό το θέμα καλά θα ήταν.

Spoiler

Το "δόγμα του ΣΟΚ" είναι αυτό. Το ζήτημα είναι πόσο επιρρεπής είσαι σε αυτό. 🙂

 

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sebu είπε

Το ερωτημα ειναι που υποβαλεις το αιτημα? Παλαιοτερα δεν το δεχοντουσαν ουτε με email, ουτε τηλεφωνικα ουτε τιποτα. Εχει λοιπες οδηγιες λχ υποβολη στο email ταδε ή ταχυδρομικα  στη διευθυνση ταδε?

οχι δεν έχει τίποτα τέτοιο, μόνο παρακάτω αναφέρει και αυτό:

greenpass 2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Estevan είπε

Καλημερα, εχεις κανεις θεμα με το Login του myΔΕΗ απο Browser? απο χθες προσπαθω να μπω και.. τιποτα μου βγαζει ολο Error 15! πηρα και τηλ.. μου λεει κανουν αναβαθμιση.

 

2 ώρες πριν, Insane84 είπε

όχι μια χαρά μπήκα το πρωί από chrome...

Κλείσε adguard ή ad blocker αν έχεις, είτε standalone είτε ως plugin στον browser σου και ξαναμπες, κάνοντας και κανένα refresh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, yazidis είπε

 

Κλείσε adguard ή ad blocker αν έχεις, είτε standalone είτε ως plugin στον browser σου και ξαναμπες, κάνοντας και κανένα refresh.

Το/α δοκιμασα, τα ιδια. Τελος παντων, ελπιζω οταν το χρειαστω να στρωσει.

Ευχαριστω οπως και να 'χει και τους δυο σας. 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ΠάρηςΓ said:

Δεν ειναι δυσκολο να δεις διαφορες. To online εχει πάγια και μηνιαιο λογαριασμο. Το αλλο οχι.

Το online ειναι ελαχιστα πιο φτηνο. Βεβαια λενε πως θα μετράνε καθε μηνα αρα πρακτικα θα ειναι μηνιαια ολα αν γινει αυτο

Δηλαδή θα περνάει κάθε μήνα υπάλληλος και θα πέρνει μετρήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω τι πρόγραμμα να επιλέξω μέχρι τέλος του έτους στο myDEH... Εχει καταλάβει κανείς τι διαφορά έχει το ΔΕΗ myHome Online  σε σχέση με το Enter? Βλέπω πως είναι λίγο πιο φτηνό το Online, αλλά υπάρχει κάποια παγίδα?
 

image.jpeg.11ca1b21fbf7c4fab079c53975519ad8.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...