Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με κάλεσαν πριν λίγο από ΔΕΗ καθώς λήγει αύριο το σταθερό 2 ετών που είχα. 
Προμοτάρουν φουλ το 4all κίτρινο λέγοντας πως στο Γ1 πράσινο θα μπουν όσοι δεν επιλέξουν κάποιο άλλο (το έλεγε λες και είναι παρακατιανοί) και τόνισε 3 φορές οτι το 4all θα έχει 20% έκπτωση για τον Ιανουάριο. 
Την ίδια έκπτωση όμως έχει και το Γ1, κάτι το οποίο αμέλησε να αναφέρει. 

Στο δια ταύτα, έχω κατανάλωση 625 kWh στον εκκαθαριστικό (452 ημέρα και 173 νύχτα) και περίπου 150 kWh το μήνα (100 ημέρα και 50 νύχτα). Οπότε έκπτωση εξοικονόμησης δεν πρόκειται να πάρω ποτέ. 


Αυτή τη στιγμή με τους τιμοκαταλόγους που έχει αναρτήσει η ΔΕΗ για καταναλώσεις απο 1/1/24 βλέπω πως το 4all είναι φθηνότερο κατά 0,004€ (!) στις πρώτες 500 kWh ημέρας. Απο τη στιγμή που η ΔΕΗ θα ανακοινώνει τις τιμές και για πράσινο και για κίτρινο την 1η του μήνα, πάω 4all κίτρινο και βλέπουμε;

Διάβασα και την καρφιτσωμένη ανάρτηση και νομίζω πως θέλει ανανέωση καθώς κάνει λόγο για κίτρινο open το οποίο αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει στη σελίδα της ΔΕΗ. 

 

EDIT: Δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το green pass? Κάλεσα και το 800-900-1000 και μου είπαν πως είναι χαρακτηριστικό του προγράμματος και δεν απενεργοποιείται ούτε κατά την αίτηση, ούτε αργότερα. 

Επεξ/σία από mmike2503
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε ολους. Ημουνα και εγω απο τους τυχερους που προλαβα το online στα 0,09€  για 2 χρόνια. Γύρισα σε Γ1/Γ1Ν οικιακο πρν 15 μερες που τελειωνε το online. Τωρα βλεπω οτι μου αναγράφει οτι είμαι σε ''Ειδικό τιμολόγιο'' και εμφανιστηκαν τα 3 νεα (myHome4all,....) . Τι προτείνετε για καταναλώσεις εως 300Kw/μήνα...;

Καλές γιορτές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, demakhs said:

Το διάβασα παιδιά ξ σκέφτηκε πως πρέπει να το μοιραστώ μαζί σας για ν αρχίσουμε τα πανηγύρια όλοι μαζί!!!🤩🥳

"Η ΔΕΗ «τελειώνει» τον ανταγωνισμό της αγοράς προμήθειας ενέργειας με μία άκρως  επιθετική κίνηση να κατεβάσει το κόστος ανά KWh κατά 11 λεπτά".

Τα υπόλοιπα, συγκλονιστικά, στο spoiler!!!🤯🤯

  Reveal hidden contents

Η ΔΕΗ «τελειώνει» τον ανταγωνισμό της αγοράς προμήθειας ενέργειας με μία άκρως  επιθετική κίνηση να κατεβάσει το κόστος ανά KWh κατά 11 λεπτά.
Πρόκειται για μία αιφνιδιαστική κίνηση της διοίκησης του Γιώργου Στάσση καθώς δε διάστημα 4 ημερών άλλαξε έριξε την τιμή της KWh σε δύο χρωματιστά τιμολόγια τα οποία θα προσφέρονται στα εκατομμύρια των καταναλωτών από τις αρχές του 2024.
Η τιμή ανά KWh για το My Home OnLine υποχώρησε στα 0,175 ευρώ από 0,285 που ήταν η αρχική τιμή.
Η αλλαγή αποφασίστηκε από τη διοίκηση της ΔΕΗ η οποία ευνοεί τα εκατομμύρια των καταναλωτών που από την 1η Ιανουαρίου θα είναι στην πρίζα για την αναζήτηση  παρόχου ενέργειας.

 

Αν ισχυει αυτο, νομιζω οτι ερχεται και δενει με το ποστ που εκανα πιο πανω.

Οτι δεν θα θελησουν να μας γδαρουν και πολυ-αν και μπορουν, για να μη γινει ο κακος χαμος με απειρη κινητικοτητα προς καθε κατευθυνση...

Επιπλεον δε, δεν αποκλειω και υπογεια συμπαιγνια με την 'καλη' κυβερνηση, να δει ο λαουτζικος τα 'καλα' του ανταγωνισμου....βεβαια εδω παει αυτο που λενε 'να δεις τι σου χω για μετα'. Γιατι οτιδηποτε ειναι σε 'χρηματιστηριο', για να μην πω περι λιγιτη που ως βασιλικοτεροι του βασιλεως τα κλεισαμε πριν την ωρα τους, η επισφαλεια ειναι στο φουλ, και δεν υπαρχει περιπτωση να μην την φαμε...

  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, demakhs είπε

Η ΔΕΗ «τελειώνει» τον ανταγωνισμό της αγοράς προμήθειας ενέργειας με μία άκρως  επιθετική κίνηση να κατεβάσει το κόστος ανά KWh κατά 11 λεπτά.
Πρόκειται για μία αιφνιδιαστική κίνηση της διοίκησης του Γιώργου Στάσση καθώς δε διάστημα 4 ημερών άλλαξε έριξε την τιμή της KWh σε δύο χρωματιστά τιμολόγια τα οποία θα προσφέρονται στα εκατομμύρια των καταναλωτών από τις αρχές του 2024.
Η τιμή ανά KWh για το My Home OnLine υποχώρησε στα 0,175 ευρώ από 0,285 που ήταν η αρχική τιμή.
Η αλλαγή αποφασίστηκε από τη διοίκηση της ΔΕΗ η οποία ευνοεί τα εκατομμύρια των καταναλωτών που από την 1η Ιανουαρίου θα είναι στην πρίζα για την αναζήτηση  παρόχου ενέργειας.

Και εγω νομιζω οτι απο 1/1/24 θα γυρισω τις παροχες μου παλι στο online.

δεν αξιζει η ψυχικη μου ταλαιπωρια και η αισθηση τυχον κοροιδιας καθολη την διαρκεια του ετους, για να γλυτώσω ενδεχομενως καποια λεπτα του ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκινήθηκα βρε...παλιόπαιδα της ΔΕΗ.

Από την τιμή 0,285 ευρώ που ήταν η αρχική τιμή, κατέβασαν, για να ησυχάσουν επιτέλους ανακουφισμένοι, τα εκατομμύρια των καταναλωτών, την τιμή της kWh κατά 11 λεπτά, πιάνοντας πάτο, κυριολεκτικά, στα 0,175 ευρώ, τιμή διπλάσια από την μέχρι προ...ολίγου, τιμή της KWH.

Ψυχική ταλαιπωρία και αίσθηση τυχόν κοροϊδίας, είναι έννοιες ξένες για την διοίκηση της καλής μας της ΔΕΗς.

Αυτό μάλιστα, είναι νοιάξιμο!

Επεξ/σία από demakhs
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΗ ρίχνοντας την τιμή στα 0.175 ευρώ ανά κιλοβατόρα. Το ακόμη καλύτερο είναι ότι πρόκειται για ένα σταθερό πρόγραμμα χωρίς να επηρεάζεται από ρήτρες αναπροσαρμογής. 

Ορμηξτε παίδες.. ασύλληπτη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και συγγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί 

 

για 2 άτομα που χαλάνε περίπου 900 κιλοβατώρες το 4μηνο τι θα προτείνατε ;

να σημειώσω πως το ρολόι μπήκε πέρσι το Απρίλιο μιας και πριν το σπίτι ήταν ακατοίκητο, άρα μιλάμε για ηλεκτρικό ρολόι όχι το παλιό 

 

ευχαριστω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Καλησπέρα σε όλους και συγγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί 

 

για 2 άτομα που χαλάνε περίπου 900 κιλοβατώρες το 4μηνο τι θα προτείνατε ;

να σημειώσω πως το ρολόι μπήκε πέρσι το Απρίλιο μιας και πριν το σπίτι ήταν ακατοίκητο, άρα μιλάμε για ηλεκτρικό ρολόι όχι το παλιό 

 

ευχαριστω. 

Καλησπέρα. Να περιμένεις τις τιμές που θα ανακοινώνουν 1-1-2024.. Η αλλιώς κοιτάς  για πάροχο για  τις  επόμενες 15-20 μέρες.. Και μετά ξανά αλλάζεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήησω για την αλλαγή τιμολογιου (τωρα είμαι στο Γ1 οικιακο) μέσω mydei (μολις το έφτιαξα) πάω στις παροχές μου και επιλέγω εκεί που λέει επιλέξτε το προιόν που σας ταιριάζει το απέκτησε το; Ρωτάω για να μην μπλέκω με τηλέφωνα. Επίσης γνωρίζει κανείς επειδή ήδη έχω πάγια εντολή μεταφέρεται αυτόματα στο νέο τιμολόγιο που θα επιλέξω; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, evts είπε

Ευχαριστώ επιλέξει τέλος Νοεμβρίου το 4all. Αν θέλω να βαλω γ1 πως το βρίσκω; Μου εμφανίζει μόνο τα myhomeenter και myhomeonline.

και εμένα τα ίδια, έχω το 4all από μόλις βγήκε περίπου, αλλά τώρα μόνο online και enter μου δείχνει, όχι Γ1Ν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα και δεν βλέπω κάποια επιλογή για απενεργοποίηση του Green Pass. Ίσως από 01/01/2024 θα μας πάει όλους σε Γ1 και ίσως για αυτό δεν βλέπουμε το το Γ1?

Επεξ/σία από wendor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...