Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ε αφου το ειπε η κοπελα.:P

Το αναφερα γιατι ο καθενας στο τηλ. λεει το μακρυ και το κοντο του και υπαρχει τερμα παραπληροφορηση..

Εγω προσωπικα ουτως η αλλως θα παω σε κυμαινομενο πακετο και απο εκει και περα βλεπωντας και κανοντας.

Αν ειναι τοσο τραγικοι εκει στην Δεη και δεν ξερουν που πανε τα 4 δεν φταιμε εμεις...και εχει γουστο να εχουν κανει λαθος στους ορους εκει να δεις γελιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Πηρα πριν λιγο τηλεφωνο στην Δεη για να ρωτησω καποια πραγματα γιατι ειχα καποιες αποριες...

Ρωτησα λοιπον την κοπελα επειδη εχω KOT αν παω σε σταθερο προγραμμα το ΚΟΤ θα ισχυει και μου απαντησε οχι δεν θα ισχυει.Μου ειπε σε κανενα σταθερο προγραμμα δεν θα ισχυει οποιαδηποτε ειδους επιδοτηση.

Το αφηνω αυτο εδω οσοι ειστε με ΚΟΤ μην την πατησετε...προσωπικα θα ρισκαρω με το Γ1 οικιακο και βλεπουμε..Το ειχα γραψει και πιο πισω οτι στην συγκριση πακετων τα σταθερα δεν αναφερουν πουθενα για το ΚΟΤ.

εγω τις 11 σημερα υο πρωι που μιλησα μου ειπανε οτι υσχιει  οπως και το περασμα των κιλοβατωρων😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω κάτι, αυτή η ρήτρα αναπροσαρμογής παίζει να ισχύει το 2024; Να ξαναγίνει δηλαδή χαμός με τους λογαριασμούς; Στην Δεη αναφέρει μόνο ''Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής έως 31.12.2023'' μετά τι γίνεται ;
Είμαι στο MyHomeOpen με 3.000kwh/χρόνο(περίπου) και θα με πάει στο Γ1/Γ1Ν και δεν μπορώ να βγάλω άκρη ;

αν έχει αναφερθεί κάπου πείτε μου που να ψάξω, να διαβάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετά τις 31-12-2023, ρήτρα αναπροσαρμογής, μόνο που δε θα λέγεται πια ρήτρα αναπροσαρμογής αλλά μηχανισμός διακύμανσης.  Οπότε ναι, ετοιμαστείτε για "εκπλήξεις" :D 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, idefixius είπε

Mετά τις 31-12-2023, ρήτρα αναπροσαρμογής, μόνο που δε θα λέγεται πια ρήτρα αναπροσαρμογής αλλά μηχανισμός διακύμανσης.  Οπότε ναι, ετοιμαστείτε για "εκπλήξεις" :D 

α ναι το είδα αυτό  εκεί στο χαρτί της Δεη που κάνει κάτι εξισώσεις, που πρέπει να είσαι επιστήμονας για να καταλάβεις. όποτε αυτό το μηχανισμό διακύμανση δεν παίζει να το αποφύγουμε; στην δεη ή σε κάποιον άλλο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σκοπό να φύγω απο ΔΕΗ η αλλαγή προγράμματος κάθε μήνα κτλ οπότε με κατανάλωση 300kwh μέγιστο το μήνα σωστά σκέφτομαι να πάω σε  Myhomeonline ή  στο Εnter ;
Και υπάρχει κάπου γιατι απο το πίνακα των προγραμμάτων δεν κατάλαβα που να γράφει πόσο χρεώνεται η kwh σε ΚΟΤ-Α και KOT-B ;

Eυχαριστώ και καλή δύναμη και απόλαυση με τα χρώματα του νέου έτους....
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kaykis27 είπε

αν έχει αναφερθεί κάπου πείτε μου που να ψάξω, να διαβάσω

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60075679

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dreaming123 είπε

Και υπάρχει κάπου γιατι απο το πίνακα των προγραμμάτων δεν κατάλαβα που να γράφει πόσο χρεώνεται η kwh σε ΚΟΤ-Α και KOT-B ;

το ίδιο χρεώνεται , δεν αλλάζει κάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaykis27 είπε

α ναι το είδα αυτό  εκεί στο χαρτί της Δεη που κάνει κάτι εξισώσεις, που πρέπει να είσαι επιστήμονας για να καταλάβεις. όποτε αυτό το μηχανισμό διακύμανση δεν παίζει να το αποφύγουμε; στην δεη ή σε κάποιον άλλο πάροχο

Με σταθερό πρόγραμμα, στη ΔΕΗ ή σε άλλον πάροχο ;)  

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Βρε το ξερω τα εχω ξαναδει αυτα αλλα λεω στο μιλητο αλλο μου λενε...παντως στις συγκρισεις δεν βλεπεις να το βαζουν...

Καταγραφήααδασ.JPG

Καταγραφήδασσα.JPG

Ούτε στο Γ1 το βάζουν στη σύγκριση. Κανονικά ισχύει και στα enter-online το γράφει και στους όρους. Μην ακούτε τι σας λένε στα τηλέφωνα. Δεν ξέρουν την τύφλα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

το ίδιο χρεώνεται , δεν αλλάζει κάτι

Δηλαδή δεν θα υπάρχει έκπτωση σε ΚΟΤ-Α , ΚΟΤ-Β.
Αυτό εννοούσα με τη χρέωση.
Γιατι τώρα στο λογαριασμό έγραφε πχ 250kwh*0,20=50€   και ΚΟΤ-Α,Β 250kwh*0,10=25€ Τελικό κόστος πληρωμής 50-25=25€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία ρε παίδες γιατί ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω στα σίγουρα όσο κι αν διαβάζω. Η τιμή του σταθερού θα παραμείνει η ίδια για το πρώτο 6μηνο γενικά ή μόνο για όσους έχουν υπογράψει συμβόλαιο μέχρι 1/1?

Ουσιαστικα έστω ότι πάω στο κίτρινο της ΔΕΗ και δω ότι τον Γενάρη η τιμή λόγω αναοροσαρμογγς εκτοξεύεται, θα μπορώ να πάω στο αντίστοιχο σταθερό είτε της ΔΕΗ είτε άλλης εταιρίας; και αν ναι θα έχει την ίδια τιμή που έχει ανακοινωθεί τώρα ή θα μπορούν να την αλλάξουν κατά το δοκούν κι αν δουν πολύ κόσμο να πηγαίνει σε σταθερό να την πάνε από 17,5 σε 22,5 πχ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...