Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

καπου διαβασα οτι μπορει μετα οτ 6μηνο εαν αλλαξει ραγδαια η τιμη ρευματος να στο σπασει η δεη.. χωρις να ειμαι σιγουρο.. ελεγε για 6 μηνες εισαι στα 179 οτι κ να γινει ειτε παει 0 ειτε παει 1,00 .. μετα το 6 μηνο ομως λεει μπορει να γινει αλλαγη εαν εχει αλλαξει πολυ η τιμη .. ετσι σαν ναδιαβασα δν ειμαι σιγουρος 

Ιστορικά αν το δούμε η ΔΕΗ ήταν η μόνη που σεβάστηκε τα σταθερά και σε ρεύμα και σε αέριο και δεν έκανε καμία αλλάγη. Τώρα αν αλλάξει στάση και πάλι ο χειμώνας θα έχει βγει. Επίσης αν αλλάξει μονομερώς το σύμβόλαιο, έχεις δικαίωμα αποχώρησης χωρίς ρήτρα.

Επεξ/σία από gvoi
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, gvoi είπε

Ιστορικά αν το δούμε η ΔΕΗ ήταν η μόνη που σεβάστηκε τα σταθερά και σε ρεύμα και σε αέριο και δεν έκανε καμία αλλάγη. Τώρα αν αλλάξει στάση και πάλι ο χειμώνας θα έχει βγει. Επίσης αν αλλάξει μονομερώς το σύμβόλαιο, έχεις δικαίωμα αποχώρησης χωρίς ρήτρα.

ναι επειδη την πατησε πλεον νομιζω το γραφει στους ορους και το προβλεπει... ναι ελεγε και αυτο που λες οτι εαν γινει αυτο μπορεις να φυγεις χωρις πεναλτι... ξανα λεω το διαβασα φευγαλεα δν ξερω εαν διαβασα σωστα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ το καλό το ορθοδοξο το online μέχρι αρχές Νοέμβρη 

Πήγα Ηρωνα στο Guarantee, εάν δεν μου απαντήσουν γραπτώς ότι με καλύπτει το ταβάνι των 17 λεπτών, με βλέπω πάλι πίσω στη ΔΕΗ 

Καλύτερα να πληρώνω 10€ το μήνα παραπάνω και να μην έχω τη σκοτούρα να ψάχνω κάθε μήνα τι γίνεται...

Το μόνο που σκέφτομαι είναι να περιμένω κάνα δεκαήμερο μήπως βγάλει κάποιος κάτι καλύτερο σε fixed 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι να περιμένω κάνα δεκαήμερο μήπως βγάλει κάποιος κάτι καλύτερο σε fixed 

δεν νομιζω κανεις παροχος πλεον να μας κανει την χαρη με τα fixed,,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κ εγώ στο guarantee της ηρων είμαι ενώ είχα ζητήσει άλλο πρόγραμμα κ ποτε δν έγινε η αλλαγή κ τώρα σκέφτομαι να πάω στην ΔΕΗ γιατί ναι η γνωστή μου είναι ενεργειακή σύμβουλος σε πολλές εταιρίες μέσα είναι (ΔΕΗ,ηρων,ζενιθ,πρωτεργια) κ μου είπε πως τα σταθερά της ΔΕΗ θα είναι 25 κ 28 λεπτά, η ηρων αν θυμάμαι καλά γύρω στα 24 λεπτά κ η πεωτεργια στα 35 λεπτά!

κ εγώ θα περιμένω λίγες μέρες μήπως βγει κάποιο καλύτερο σταθερο( που το αποκλείω) 

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Ναι κ εγώ στο guarantee της ηρων είμαι ενώ είχα ζητήσει άλλο πρόγραμμα κ ποτε δν έγινε η αλλαγή κ τώρα σκέφτομαι να πάω στην ΔΕΗ γιατί ναι η γνωστή μου είναι ενεργειακή σύμβουλος σε πολλές εταιρίες μέσα είναι (ΔΕΗ,ηρων,ζενιθ,πρωτεργια) κ μου είπε πως τα σταθερά της ΔΕΗ θα είναι 25 κ 28 λεπτά, η ηρων αν θυμάμαι καλά γύρω στα 24 λεπτά κ η πεωτεργια στα 35 λεπτά!

κ εγώ θα περιμένω λίγες μέρες μήπως βγει κάποιο καλύτερο σταθερο( που το αποκλείω) 

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

 

Τα σταθερά της ΔΕΗ είναι ήδη σε καλύτερες τιμές από αυτές που αναφέρεις. Ξαναδες τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, marina8282 είπε

μου είπε πως τα σταθερά της ΔΕΗ θα είναι 25 κ 28 λεπτά,

Που τα βλέπετε αυτά τα νούμερα ήθελα να ήξερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nasoduko είπε

εγω στην δεη γιατι βλεπω 17.5 στο σταθερο...🤔

Όλος ο κόσμος αυτό βλέπει https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=1136,1138

, τώρα μάλλον η ενεργειακή της σύμβουλος κάτι άλλο έχει στο μυαλό της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και εγώ στον "αγώνα" για το ποιο χρώμα με συμφέρει να επιλέξω αλλά έχω 2 ερωτήσεις....

(ίσως έχουν απαντηθεί αλλά κάπου χάθηκα στην αναζήτηση...)

1. Για τα κυμαινόμενα MyHome4All -κίτρινο- και Γ1/Γ1Ν οικιακό -πράσινο- αναφέρει ότι είναι επιδοτούμενα μέχρι 31/12/2023 ξέρουμε αν μετά σταματάει η κρατική επιδότηση;

2. Στο Γ1/Γ1Ν οικιακό -πράσινο- έχει πίνακες για επίτευξη στόχου και χωρίς επίτευξη στόχου. Είναι ο ίδιος στόχος με το MyHome4All -κίτρινο- (Επιβράβευση με επίτευξη εξοικονόμησης ενέργειας 15% σε σχέση με την αντίστοιχη περσινή περίοδο);

Εμένα πάντως (χοντρικά κατανάλωση/μήνα 300ημέρα-100νύχτα ) με βλέπω για MyHomeOnline -μπλε- για να μην είμαι κάθε μήνα να ψάχνω την τιμή της kWh. Αφήστε που δεν πιστεύω ότι θα πέσει κιόλας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skoulas είπε

1. Για τα κυμαινόμενα MyHome4All -κίτρινο- και Γ1/Γ1Ν οικιακό -πράσινο- αναφέρει ότι είναι επιδοτούμενα μέχρι 31/12/2023 ξέρουμε αν μετά σταματάει η κρατική επιδότηση;

ευτυχώς έτσι είπαν , νομίζω θα συνεχίσουν για ΚΟΤ

4 λεπτά πριν, skoulas είπε

2. Στο Γ1/Γ1Ν οικιακό -πράσινο- έχει πίνακες για επίτευξη στόχου και χωρίς επίτευξη στόχου. Είναι ο ίδιος στόχος με το MyHome4All -κίτρινο- (Επιβράβευση με επίτευξη εξοικονόμησης ενέργειας 15% σε σχέση με την αντίστοιχη περσινή περίοδο);

Είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skoulas είπε

 

Εμένα πάντως (χοντρικά κατανάλωση/μήνα 300ημέρα-100νύχτα ) με βλέπω για MyHomeOnline -μπλε- για να μην είμαι κάθε μήνα να ψάχνω την τιμή της kWh. Αφήστε που δεν πιστεύω ότι θα πέσει κιόλας...

εγω τοσο εχω το διμηνο και το σκεφτομαι,παντως επιδοτησεις απο κρατος δεν βλεπω,εχει πεσει χερι απο ευρωπη,εκτος αν βγαλουν μπροστα παραγωγη με λιγνίτη και πεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nasoduko είπε

εκτος αν βγαλουν μπροστα παραγωγη με λιγνίτη και πεσει..

Είναι δυνατόν να πιστεύετε αυτό το πράγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

....ξέρουμε αν μετά σταματάει η κρατική επιδότηση;

ευτυχώς έτσι είπαν , νομίζω θα συνεχίσουν για ΚΟΤ

Συγγνώμη κάπου σε έχασα...να υποθέσω εννοείς ότι θα συνεχιστεί η επιδότηση και μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...