Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις έκανα αίτηση και εγώ για my home online. Προτιμώ να δίνω 10-20 το μήνα παραπάνω και να είμαι ήσυχος παρά να μου έρθει κανένα χιλιάρικο ρήτρα και να κλαίω μετά 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Έβαλε κόφτη 30% ξαφνικά η ΔΕΗ για εξαργύρωση σε μίλια 😂

Τρομερό πλήγμα για όσους ταξιδεύουν καθημερινά μεταξυ μεταξύ Aθήνας - Ντουμπάι - Μυκόνου - Νεάς Υορκης. Στα 5 ταξιδια μου έβγαινε το ένα δώρο. ΔΕΗ απο εμένα ΤΕΛΟΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Disrespect είπε

Τρομερό πλήγμα για όσους ταξιδεύουν καθημερινά μεταξυ μεταξύ Aθήνας - Ντουμπάι - Μυκόνου - Νεάς Υορκης. Στα 5 ταξιδια μου έβγαινε το ένα δώρο. ΔΕΗ απο εμένα ΤΕΛΟΣ. 

ήταν κάποια άτομα που λόγω δουλειάς ταξίδευαν συνεχώς , άρα ουσιαστικά δεν πλήρωναν και λογαριασμούς μέχρι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

ήταν κάποια άτομα που λόγω δουλειάς ταξίδευαν συνεχώς , άρα ουσιαστικά δεν πλήρωναν και λογαριασμούς μέχρι τώρα

Μπορεί να μην το ήξεραν καν αυτά τα άτομα γιατί ανήκουν σε μια εισοδηματική κατηγορία που για αυτους ο λογαριασμός ρεύματος είναι κάτι αμελητέο που το εχουν βάλει να εξοφλείται με πάγια εντολη.

Μονο οι φτωχάτζες μπαίνουν στα φορουμς και ασχολούνται με το ποιος προμηθευτής ειναι φτηνότερος.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kaλησπέρα. Αν τυχόν ξέρει καποιος.

Το πατρικο της μητερας μου ειναι 2 οροφοι(ισόγειο και Α οροφος) .Καθε οροφος εχει δικιά του παροχή.

Την τελευταια φορά ηταν και οι 2 παροχες στην ΔΕΗ στο Γ1/Ν

Η μητερα μου δεν ζει εδώ και 1 μηνα. 

Πως θα μπορουσα να κάνω(αν ηθελα να παω σε αλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ) αλλάγη προγράμματος?

Με την εννοια οτι ολο το σπιτι το εχουμε ΕΞ ΑΔΙΑΙΡΕΤΟΥ με τον αδελφό μου(50% πλήρη κυριοτητα εγώ και 50% αυτός).

Δηλαδή πρακτικά εχει ο καθένας το 50% απο κάθε παροχή.

 

Πάσα βοήθεια δεκτή

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xraxra είπε

Kaλησπέρα. Αν τυχόν ξέρει καποιος.

Το πατρικο της μητερας μου ειναι 2 οροφοι(ισόγειο και Α οροφος) .Καθε οροφος εχει δικιά του παροχή.

Την τελευταια φορά ηταν και οι 2 παροχες στην ΔΕΗ στο Γ1/Ν

Η μητερα μου δεν ζει εδώ και 1 μηνα. 

Πως θα μπορουσα να κάνω(αν ηθελα να παω σε αλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ) αλλάγη προγράμματος?

Με την εννοια οτι ολο το σπιτι το εχουμε ΕΞ ΑΔΙΑΙΡΕΤΟΥ με τον αδελφό μου(50% πλήρη κυριοτητα εγώ και 50% αυτός).

Δηλαδή πρακτικά εχει ο καθένας το 50% απο κάθε παροχή.

 

Πάσα βοήθεια δεκτή

 

Ευχαριστώ

και προς υπόλοιπους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Μπορεί να μην το ήξεραν καν αυτά τα άτομα γιατί ανήκουν σε μια εισοδηματική κατηγορία που για αυτους ο λογαριασμός ρεύματος είναι κάτι αμελητέο που το εχουν βάλει να εξοφλείται με πάγια εντολη.

Μονο οι φτωχάτζες μπαίνουν στα φορουμς και ασχολούνται με το ποιος προμηθευτής ειναι φτηνότερος.

Και εγώ φτωχαντζα είμαι αλλά με πάγια εντολή εξοφλω το λογαριασμό μου τα τελευταία πολλά χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας από τους μπερδεμένους του χρωματολογιου της isomat....στην my dei δείχνει αυτό που επισυνάπτω, ερωτώ λοιπόν τι σημαίνει αυτό, σε ποιο πρόγραμμα είναι να μεταβεί ο λογαριασμός μου από 26/01? 

Επίσης με δεδομένο ότι θέλουμε χειμώνα και καλοκαίρι 600+κιλοβατωρες το μήνα(τους άλλους πέφτουμε 400 περιπου το μήνα) , τι πρόγραμμα συμφέρει? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Screenshot_2023-12-08-18-59-57-55_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.d121efc257be756c0a263c87b6cb486c.jpg

Επεξ/σία από minaspit7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 8:08 ΜΜ, Nikoskefalonia είπε

Έπεσαν κατά πολύ οι τιμές στα σταθερά..εγώ θα το γυρίσω σε σταθερό..νομίζω είναι μονόδρομος για μικρές καταναλώσεις..τι λέτε;

Στις πολύ μικρές καταναλώσεις το σταθερό είναι σαν ασφάλεια , πληρώνεις +10% αλλά αποφεύγεις βαριες ανατιμήσεις . Εκτίμηση μου είναι ότι η kwh θα κυμανθεί κάτω από 16-17 cents ( max τελική τιμή ενέργειας) οπότε αν έχεις 200-300ΚWh τον μήνα ,έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, minaspit7 είπε

Καλησπέρα είμαι και εγώ ένας από τους μπερδεμένους του χρωματολογιου της isomat....στην my dei δείχνει αυτό που επισυνάπτω, ερωτώ λοιπόν τι σημαίνει αυτό, σε ποιο πρόγραμμα είναι να μεταβεί ο λογαριασμός μου από 26/01? 

τέρμα ψηλά καρφιτσωμένη ανάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/10/2023 στις 10:06 ΠΜ, gvoi είπε

Αν κάποιος σκεφτεί να βγάλει σταθερό στα 0,18 σαν φρεσκοψημμένο ψωμάκι θα πουλήσει. Λέω εγώ τώρα

Στις 6/10/2023 σας τα είπα! Δεν σας τα είπα? Έπεσα έξω 0,01€. Γιατί όλοι το σκέφτεστε το σταθερό, δεν το σκέφτεστε??????

Επεξ/σία από gvoi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...