Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, st@kas είπε

Θα αποτρελαθουμε τελείως μου φαίνεται.

Είχα το παλιό ορθόδοξο myhomeenter το οποίο έληγε 29/11/23. Έκανα αίτηση σε elpedison στις 28/11/23 και η αλλαγή έγινε στις 30/11/23.

Στο τελικό λογαριασμό της ΔΕΗ μου έβαλαν ρήτρα πρόωρης αποχώρησης 23€

Πως να κινηθώ; 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot_20231207-2116043.jpg.932f6ddf7c4c11d3af6bffc5f13d7456.jpg

 

θα τα έχει παίξει εντελώς το σύστημα της ΔΕΗ (ξανά)

σα να θυμάμαι οτι δεν είχαν καν ρήτρα αποχώρησης το τελευταίο τρίμηνο , τουλάχιστον το online

Πάρε σήμερα ένα τηλ να υπάρχει (αγνόησε ότι σου πούνε) και άνοιξε αίτημα στο myrae

_____________

επίσης δες μήπως είχε σκαλώσει το ebill , σε κάποιους ανα μήνα έπαιρνε και παράταση το πρόγραμμα 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 hours ago, nexrex said:

Καλημέρα, εδώ η επιστολή που έλαβα πριν λίγο

 

dei1.jpg

dei2.jpg

Ευχαριστω!

Περιμενα να γραφει καπου, στο τελος συνηθως, για το πως αλλαζεις πακετο, περα απο τον κλασικο τροπο, να πας σε καταστημα. Και χωρις mydei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

θα τα έχει παίξει εντελώς το σύστημα της ΔΕΗ (ξανά)

σα να θυμάμαι οτι δεν είχαν καν ρήτρα αποχώρησης το τελευταίο τρίμηνο , τουλάχιστον το online

Πάρε σήμερα ένα τηλ να υπάρχει (αγνόησε ότι σου πούνε) και άνοιξε αίτημα στο myrae

_____________

επίσης δες μήπως είχε σκαλώσει το ebill , σε κάποιους ανα μήνα έπαιρνε και παράταση το πρόγραμμα 😁

Αυτό θυμόμουν και εγώ ότι δεν έχει ρήτρα. Αλλά και να είχε ρήτρα η αλλαγή έγινε στις 30/11 ενώ το enter έληγε στις 29/11

 

Είχα κοιτάξει αυτό που λες για την παράταση αλλά δυστυχώς δεν είχε φάει σκάλωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, st@kas είπε

Αυτό θυμόμουν και εγώ ότι δεν έχει ρήτρα. Αλλά και να είχε ρήτρα η αλλαγή έγινε στις 30/11 ενώ το enter έληγε στις 29/11

 

Είχα κοιτάξει αυτό που λες για την παράταση αλλά δυστυχώς δεν είχε φάει σκάλωμα. 

α, πάτα και εκεί

Spoiler

1415688348_.png.c3a2f33d6fa2e31062d2367e7ae39c40.png

στείλε και αυτό ωστε αν τα κάνουν σαλάτα να ζητήσεις και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών
(στο αέριο είχαν δώσει 50άρια)

_______________________

επομένως προς υπόλοιπους , μην πατάτε κουμπάκια αυτό το διάστημα αν δεν υπάρχει λόγος , μιας και το σύστημα είναι υπο κατάρρευση 😁

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, korakios είπε

α, πάτα και εκεί

  Απόκρυψη περιεχομένων

1415688348_.png.c3a2f33d6fa2e31062d2367e7ae39c40.png

στείλε και αυτό ωστε αν τα κάνουν σαλάτα να ζητήσεις και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών
(στο αέριο είχαν δώσει 50άρια)

_______________________

επομένως προς υπόλοιπους , μην πατάτε κουμπάκια αυτό το διάστημα αν δεν υπάρχει λόγος , μιας και το σύστημα είναι υπο κατάρρευση 😁

Πήρα τηλ (δεν ήξερα πως η ΔΕΗ έχει 24ωρη εξυπηρέτηση) . 

Δεν μου είπαν κάτι συγκεκριμένο παρά μόνο ότι για να έγινε η αλλαγή στις 30/11 θα έκανα αίτημα πριν τις 29/11 οπότε γι'αυτό μπήκε η ρήτρα.  

Του απάντησα πως αυτό δεν στέκει από την στιγμή που η αλλαγή έγινε μετά την λήξη του συμβολαίου δηλαδή τις 29/11. 

θα στείλουν αίτημα στο αρμόδιο τμήμα για να γίνει έλεγχος. Όταν ρώτησα ποιο είναι το αρμόδιο τμήμα μου απάντησε το λογιστήριο, και δεν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας. 

 

Προφανώς κάνω αίτημα και στην ραε

Επεξ/σία από st@kas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ευχαριστω!

Περιμενα να γραφει καπου, στο τελος συνηθως, για το πως αλλαζεις πακετο, περα απο τον κλασικο τροπο, να πας σε καταστημα. Και χωρις mydei.

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στη ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, st@kas είπε

Δεν μου είπαν κάτι συγκεκριμένο παρά μόνο ότι για να έγινε η αλλαγή στις 30/11 θα έκανα αίτημα πριν τις 29/11 οπότε γι'αυτό μπήκε η ρήτρα.  

Και μένα 29/11 έληγε έκανα αίτηση σε ηρων 24/11 και έχει βγει τελικός από τη ΔΕΗ 30/11 δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης βεβαίως απλά για μια ημέρα και  συγκεκριμένα 10 kWh έχω χρεωθεί με τιμές open και μάλιστα ο τελικός λογαριασμός έχει και επιδότηση κράτους κάποια λεπτά του ευρώ και η ημερομηνία λήξης του πακέτου ειναι 30/11/23 , οποτε ξεκάθαρα έχουν κάνει λάθος στην περίπτωση σου 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dimostr είπε

Και μένα 29/11 έληγε έκανα αίτηση σε ηρων 24/11 και έχει βγει τελικός από τη ΔΕΗ 30/11 δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης βεβαίως απλά για μια ημέρα και  συγκεκριμένα 10 kWh έχω χρεωθεί με τιμές open και μάλιστα ο τελικός λογαριασμός έχει και επιδότηση κράτους κάποια λεπτά του ευρώ και η ημερομηνία λήξης του πακέτου ειναι 30/11/23 , οποτε ξεκάθαρα έχουν κάνει λάθος στην περίπτωση σου 

Online είχες; Αν ναι, μήπως το enter είχε άλλους όρους; (δεν ξέρω, αναρωτιέμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Online είχες; Αν ναι, μήπως το enter είχε άλλους όρους; (δεν ξέρω, αναρωτιέμαι)

Online ναι , νομίζω όμως ότι το τελευταίο τρίμηνο δεν ισχύει ρήτρα ότι συμβόλαιο και να είναι , 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Αν γυρισω το Open που μπηκε αυτοματα, παλι σε Online, κλειδωνει ή από Ιανουαριο αλλαζει παλι??

κλειδώνει αλλιώς δε θα λεγόταν σταθερό και δε θα ήταν σε μπλε κατηγορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση σχετικά με καταμέτρηση

Καταχώρησα  ηλεκτρονικά τη μέτρηση του ρολογιού της ΔΕΗ παραπανω από όσο ήταν στην πραγματικότητα.Δεν είχα  πρόσβαση και έβαλα στο περίπου 100 kwh παραπάνω 

Ηρθε ο ΔΕΔΔΗΕ κ πηρε τη σωστή μέτρηση που είναι χαμηλότερη από αυτή που καταχώρησα.

Πως γίνεται να βγαίνει παλι χρεωστικός ο εκκαθαριστικός  λογαριασμός , και όχι πιστωτικός ;;

 

Στο κατάστημα δεν ξέρανε να μου απαντήσουνε, στο τηλέφωνο επίσης 

Έχω στείλει και στο customer

Επεξ/σία από kariolikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kariolikos είπε

Πως γίνεται να βγαίνει παλι χρεωστικός ο εκκαθαριστικός  λογαριασμός , και όχι πιστωτικός ;;

λόγω λοιπών χρεώσεων δήμου/ερτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kariolikos είπε

Σαράντα ολόκληρα ευρώ;

δεν ξέρω αφου κρατάς μυστικό τους λογαριασμούς και δεν τους ανεβάζεις μέσα σε spoiler (χωρίς προσωπικά στοιχεία, ολόκληρους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...