Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να δούμε την τεμ της αγοράς για καθε μηνα; στο enexgroup δεν ειναι ξεκάθαρο ανα μηνα.

excel γραμμή 51

το έβαλα και στην καρφιτσωμένη ανάρτηση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους είναι ΔΕΗ και θέλουν να παραμείνουν σε αυτή αλλά να αλλάξουν πρόγραμμα να πω ότι η αλλαγή γίνεται πανεύκολα μέσω του mydei. Αν δεν έχεις mydei, φτιάξε. Δεν είναι δα και επιστήμη. Τώρα αν κάποιος που δεν το έχει με την τεχνολογία ή είναι κάποιας ηλικίας μπορεί να ζητήσει από κάποιον να τον βοηθήσει. Είναι κρίμα το 2023 να περιμένετε στην αναμονή στο τηλέφωνο για τέτοια ζητήματα ή να τρέχετε στα καταστήματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Για όσους είναι ΔΕΗ και θέλουν να παραμείνουν σε αυτή αλλά να αλλάξουν πρόγραμμα να πω ότι η αλλαγή γίνεται πανεύκολα μέσω του myde

Δεν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα από το mydei αν έχεις ήδη ενταχθει σε κάποιο πρόγραμμα με "διάρκεια 12 μήνες", παρόλο που η διάρκεια δεν είναι δέσμευση και παρόλο που βάση νόμου κανένα κυμενομενο πρόγραμμα δεν μπορεί να έχει δεσμευση. Φαίνεται ότι σε αυτές τις περιπτώσεις (δηλαδή η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών της ΔΕΗ τα τελευταία χρόνια) αλλαγή γίνεται μόνο με επίσκεψη σε κατάστημα, λες και είμαστε στη δεκαετία του '90.

Άλλο ένα παράδειγμα ψηφιακής αρτιότητας και τεχνολογικής υπεροχής από την εταιρία που κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο στην ελληνική αγορά ενέργειας...

Επεξ/σία από dtzgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Δεν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα από το mydei αν έχεις ήδη ενταχθει σε κάποιο πρόγραμμα με "διάρκεια 12 μήνες", παρόλο που η διάρκεια δεν είναι δέσμευση και παρόλο που βάση νόμου κανένα κυμενομενο πρόγραμμα δεν μπορεί να έχει δεσμευση. Φαίνεται ότι σε αυτές τις περιπτώσεις (δηλαδή η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών της ΔΕΗ τα τελευταία χρόνια) αλλαγή γίνεται μόνο με επίσκεψη σε κατάστημα, λες και είμαστε στη δεκαετία του '90.

Άλλο ένα παράδειγμα ψηφιακής αρτιότητας και τεχνολογικής υπεροχής από την εταιρία που κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο στην ελληνική αγορά ενέργειας...

Πάντως εμένα με αφήνει να αλλάξω και έκανα νέα σύμβαση πριν έναν μήνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Δεν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα από το mydei αν έχεις ήδη ενταχθει σε κάποιο πρόγραμμα με "διάρκεια 12 μήνες", παρόλο που η διάρκεια δεν είναι δέσμευση και παρόλο που βάση νόμου κανένα κυμενομενο πρόγραμμα δεν μπορεί να έχει δεσμευση. Φαίνεται ότι σε αυτές τις περιπτώσεις (δηλαδή η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών της ΔΕΗ τα τελευταία χρόνια) αλλαγή γίνεται μόνο με επίσκεψη σε κατάστημα, λες και είμαστε στη δεκαετία του '90.

Άλλο ένα παράδειγμα ψηφιακής αρτιότητας και τεχνολογικής υπεροχής από την εταιρία που κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο στην ελληνική αγορά ενέργειας...

Εγώ μια χαρά ( με ένα κλικ κυριολεκτικά) έκανα αλλαγή τον Οκτώβριο από το online στο 4all. Η αλλαγή έγινε την επόμενη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Φαίνεται ότι σε αυτές τις περιπτώσεις (δηλαδή η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών της ΔΕΗ τα τελευταία χρόνια) αλλαγή γίνεται μόνο με επίσκεψη σε κατάστημα, λες και είμαστε στη δεκαετία του '90.

Μην γράφετε πράγματα που δεν ισχύουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Εγώ μια χαρά ( με ένα κλικ κυριολεκτικά) έκανα αλλαγή τον Οκτώβριο από το online στο 4all. Η αλλαγή έγινε την επόμενη μέρα

Τώρα μπορείς να αλλάξεις από το 4all και να πας στο online ή στο Γ1Ν;

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Μην γράφετε πράγματα που δεν ισχύουν 

 

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Μην γράφετε πράγματα που δεν ισχύουν 

Άλλαξα από online σε 4all και τώρα δεν μπορώ να πάω σε online. Πες μου λοιπόν εσύ, που από ότι φαίνεται κατέχεις, πώς αυτό που λέω δεν ισχύει, αλλιώς αυτός που γράφει πράγματα που δεν ισχύουν είσαι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Τώρα μπορείς να αλλάξεις από το 4all και να πας στο online ή στο Γ1Ν;

Δυστυχώς  Ευτυχώς δεν είμαι πλέον ΔΕΗ για να σου απαντήσω. Όσο ήμουν ΔΕΗ δεν δοκίμασα την συγκεκριμένη επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Ε, τότε άσε εμένα που είμαι ακόμα εκεί να πω τι συμβαίνει ώστε να ξέρουν άλλοι να μην την πατήσουν.

αν σκάλωσε το ebill (πρωτότυπο) , δοκίμασε εκεί

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx

επίσης δοκίμασε να στείλεις αυτό

https://www.dei.gr/media/lrhbv1fa/tropopoiisi-simvasis-allagi-katigorias.pdf

στο [email protected]

αν δεν έχεις νέα στέλνεις αυτο

https://www.dei.gr/media/ogydp4yc/ipovoli-paraponou.pdf

και ανοίγεις αίτημα στο myrae

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Ε, τότε άσε εμένα που είμαι ακόμα εκεί να πω τι συμβαίνει ώστε να ξέρουν άλλοι να μην την πατήσουν.

Δεν έχεις την επιλογή για αλλαγή προγράμματος ή σου βγάζει κάποιο σφάλμα όταν προσπαθείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογή είχαν μόνο σε αυτούς που έληγε πχ το  online. Άπαξ και μπεις πχ στο open μετά δεν έχει τέτοια επιλογή. Παρά μόνο τηλεφωνικά ή κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίνει καθόλου την επιλογή. Θεωρεί ότι είσαι σε πρόγραμμα που λήγει 12 μήνες μετά και δεν σου εμφανίζει καμία επιλογή για αλλαγες, παρόλο που επιτρέπεται να αλλάξεις πρόγραμμα οποτεδήποτε και χωρίς κόστος, εφόσον είσαι σε κυμενομενο τιμολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Επιλογή είχαν μόνο σε αυτούς που έληγε πχ το  online. Άπαξ και μπεις πχ στο open μετά δεν έχει τέτοια επιλογή. Παρά μόνο τηλεφωνικά ή κατάστημα.

πλέον και 24ωρο ,βέβαια το πιο πιθανό είναι να πατήσει ο υπάλληλος απενεργοποίηση σύνδεσης αν τον ξυπνήσεις 😂

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...