Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οσοι πεσαμε σε αλλο προγραμμα μετα το online (εγω μολις χθες σε γ1) μπορουμε να φυγουμε για αλλου η πρεπει να περασει μήνας?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60075679

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, icenex said:

Μαλλον εχεις δικιο μπερδεψα την διαρκεια με την δεσμευση...

To green pass τι ειναι αξιζει να το βαλεις??

2 hours ago, dimostr said:

Δε ξέρω δε το έχω κοιτάξει τι είναι 

Αν θυμαμαι καλα πληρωνεις τη ΔΕΗ και σου εγγυαται (και καλα) οτι το ρευμα που καταναλωνεις προερχεται απο φιλικες στο περιβαλλον πηγες. Και καλα απο φωτοβολταικα, αιολικα κτλ.

Τωρα πως το εξασφαλιζει αυτο, τις νυχτερινες ωρες δεδομενου οτι δεν εχει καποια εγκατασταση αποθηκευσης ενεργειας δεν γνωριζω.

Προσωπικα τα θεωρω χαμενα χρηματα. Μονο αν και καλα θες να εχεις τη συνειδηση σου ησυχη οτι προσφερες στο περιβαλλον αλλα και παλι δεν εχεις καμια αποδειξη απο που προερχεται το ρευμα που καταναλωνεις. Αν θες να προστατευσεις το περιβαλλον κανε πραγματα που ελεγχεις με τα ιδια σου τα χερια κτλ κανε ανακυκλωση, μην πετας σκουπιδια κατω, μην χρησιμοποιεις το αμαξι οπου μπορεις να παρεις συγκοινωνια, μην καις ασκοπα ηλεκτρικες συσκευες κτλ.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Sellout είπε

Δυστυχως εμενα δεν ειναι ξεκαθαρο.

 

IMG_20231205_175150.jpg

ζήτα αναλυτικό , νωρίς-νωρίς το έψαξες πάντως 😛

σιγά , για μόνο 490 ημέρες είναι πανεύκολο , έχει και το διάστημα με τις ρήτρες αναπροσαρμογής , θα ήθελα να δω τη φάτσα του υπάλληλου live , την ώρα που θα διαβάζει το αίτημα ανάλυσης 😂

Spoiler
3 ώρες πριν, icenex είπε

To green pass τι ειναι αξιζει να το βαλεις??

όχι δεν αξίζει, υπάρχει επειδή φάγανε δις απο το 1999 για τις ΑΠΕ , πληρώνεις ΕΤΜΕΑΡ ήδη , με την ευκαιρία δες πχ τι πλήρωσε ήδη με το ΕΤΜΕΑΡ στη φωτό απο πάνω που είναι μαζεμένα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

ζήτα αναλυτικό , νωρίς-νωρίς το έψαξες πάντως 😛

σιγά , για μόνο 490 ημέρες είναι πανεύκολο , έχει και το διάστημα με τις ρήτρες αναπροσαρμογής , θα ήθελα να δω τη φάτσα του υπάλληλου live , την ώρα που θα διαβάζει το αίτημα ανάλυσης 😂

ειναι σε ονομα αποθανοντος, και σκεφτομαι μηπως εχουμε καλυτερες χρεωσεις απο τις υφισταμενες ή δεν ισχυει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Sellout είπε

ειναι σε ονομα αποθανοντος, και σκεφτομαι μηπως εχουμε καλυτερες χρεωσεις απο τις υφισταμενες ή δεν ισχυει κατι τετοιο;

έχει μέσα στις επιδοτήσεις και για τις νυχτερινές  και δε βγαίνει άκρη , αν ήταν μόνο ημερήσιο κάτι θα γινόταν , συνολικά σου βγήκε 0,152 η μέση τιμή ημερήσιας/νυχτερινής , κάπου εκεί είναι περίπου

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει μέσα στις επιδοτήσεις και για τις νυχτερινές  και δε βγαίνει άκρη , αν ήταν μόνο ημερήσιο κάτι θα γινόταν , συνολικά σου βγήκε 0,152 η μέση τιμή ημερήσιας/νυχτερινής , κάπου εκεί είναι περίπου

τοσο δεν ειναι και οι σημερινες τιμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω την σκέψη μου γιατί αποφάσισα και εκανα το Online, για να βοηθήσω τους φίλους με τις μικρές καταναλώσεις.

Oι καταναλώσεις μου είναι σχεδόν 500kw το τετράμηνο.

Προτίμησα την σταθερότητα αλλά περισσότερο την γνώση ότι κάθε μήνα θα πληρώνω αυτό που καίω και αποφάσισα εγώ και όχι ό,τι θα αποφασίσουν αυτοί.

Για αυτές τις καταναλώσεις το ρίσκο είναι πολύ μικρό.

Μόλις φτάσει η Άνοιξη το ξαναβλέπουμε, θα πληρώσω 30€ ποινή και θα το αλλάξω

Το να μην ξέρεις όταν ανοίγεις το μειλ με το λογαριασμό του ρεύματος τι ποσό θα έχει, αυτό είναι βία.

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panosntok είπε

Ας πω την σκέψη μου γιατί αποφάσισα και εκανα το Online, για να βοηθήσω τους φίλους με τις μικρές καταναλώσεις.

Oι καταναλώσεις μου είναι σχεδόν 500kw το τετράμηνο.

Προτίμησα την σταθερότητα αλλά περισσότερο την γνώση ότι κάθε μήνα θα πληρώνω αυτό που καίω και αποφάσισα εγώ και όχι ό,τι θα αποφασίσουν αυτοί.

Για αυτές τις καταναλώσεις το ρίσκο είναι πολύ μικρό.

Μόλις φτάσει η Άνοιξη το ξαναβλέπουμε, θα πληρώσω 30€ ποινή και θα το αλλάξω

Το να μην ξέρεις όταν ανοίγεις το μειλ με το λογαριασμό του ρεύματος τι ποσό θα έχει, αυτό είναι βία.

 

Με τις 500kwh τι κέρδος ανά τετράμηνο υπολογίζεις ότι.θα έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sellout είπε

τοσο δεν ειναι και οι σημερινες τιμες;

όχι  , απο 1/8/2023 αλλάζαν ανα μήνα , ζήτα ανάλυση , είσαι πελάτης και οφείλουν

1 λεπτό πριν, tzitzikas2 είπε

Με τις 500kwh τι κέρδος ανά τετράμηνο υπολογίζεις ότι.θα έχεις?

κάτσε , ρίχνει τα χαρτιά και θα σου πει 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,συγνώμη αν ερωτήθηκε πιο πριν αλλά τόσες σελίδες χάνεις το μπούσουλα.

Εγώ έχω ΚΟΤ-Α αυτή την στιγμή ,το χάνω από 1-1-24? ή για μένα δεν έχουν όλα αυτά σημασία και συνεχίζω όπως πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...