Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, korakios είπε

είναι απο τους όρους για το 2024 ή βλέπεις ότι λέει η σελίδα ?

Άκου λέει υποχρεωτική η πάγια εντολή.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Άκου λέει υποχρεωτική η πάγια εντολή.... 

online με παγιο 3.5ε υποχρεωτικη παγια εντολη, το enter οχι υποχρεωτικη με 5ε παγιο αλλα  αν βαλεις παγια εντολη εχεις 2 % εκπτωση.. ετσι καταλαβα οπως τα διαβαζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες μου λήγει το my home Open της ΔΕΗ και θέλω να συγκρίνω όλα τα τωρινά προγράμματα της ΔΕΗ. Υπάρχει το σχετικό excel κάπου αν ψάξω στο forum ή γίνεται πλέον μέσω του site της ΔΕΗ σύγκριση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί απο 1/1/2024 θα ισχύσουν αυτές οι τιμές και θα "αλλάξουν τα πάντα στα τιμολόγια των παρόχων '' όπως λένε στα δελτία ειδήσεων? τί έγινε ξαφνικά? για ποιο λόγο ο καταναλωτής ενώ πλήρωνε 0,096 την ημερήσια Kwh ( ΔΕΗ MYHOMEONLINE ) να την πληρώνει από 0,14748 (ΔΕΗ OPEN) εώς και 0,175 ( ΔΕΗ ONLINE) και να είναι και ικανοποιημένος γιατί θα μπορούσε να την πλήρωνε και πιο ακριβή? τι γίνεται ρε παιδιά? δηλαδή να λέμε και πάλι καλά που δεν είδαμε τιμή Kwh 0,4 ή 0,5 ευρώ? συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά ειλικρινά είμαι εξοργισμένος. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mpertzi είπε

Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί απο 1/1/2024 θα ισχύσουν αυτές οι τιμές και θα "αλλάξουν τα πάντα στα τιμολόγια των παρόχων '' όπως λένε στα δελτία ειδήσεων? τί έγινε ξαφνικά? για ποιο λόγο ο καταναλωτής ενώ πλήρωνε 0,096 την ημερήσια Kwh ( ΔΕΗ MYHOMEONLINE ) να την πληρώνει από 0,14748 (ΔΕΗ OPEN) εώς και 0,175 ( ΔΕΗ ONLINE) και να είναι και ικανοποιημένος γιατί θα μπορούσε να την πλήρωνε και πιο ακριβή? τι γίνεται ρε παιδιά? δηλαδή να λέμε και πάλι καλά που δεν είδαμε τιμή Kwh 0,4 ή 0,5 ευρώ? συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά ειλικρινά είμαι εξοργισμένος. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι από 1/1/2024 παύουν να ισχύουν οι κρατικές επιδοτήσεις. Όποτε και μόνο αυτό συνεπάγεται μεγάλη αύξηση στην kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, tolispolo said:

Το νέο online όμως ουσιαστικά καταργεί το νυχτερινό με τέτοια χρέωση kw/h 0,166

Αυτό είδα και εγώ και το σκέφτομαι αν θα πάω στο Online η θα μείνω στο Γ1Ν open.

Έχω ΚΟΤΑ.

Δεν ξέρω τι να κάνω περιμένω εδώ να δω τι προτείνουν οι σχετικοί με το θέμα.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Rebirth είπε

Από δύο άτομα σήμερα πληροφορήθηκα ότι η εξυπηρέτηση πελατών της ΔΕΗ πήρε... τηλεβόα και λέει το εξής ποίημα: "Αν έχεις λίγα kwh κάτω από 500 πας κίτρινο. Αλλιώς πράσινο". 

Τύπου "σαν βγεις στον πηγαιμό για το μπιλιετάκι" ένα πράμα. 

Εμένα πάντως το ακριβώς αντίθετο μου είπαν, ότι το κίτρινο my home open (που από οτι κατάλαβα το λένε 4all τώρα) στο οποίο είμαι ηδη είναι το καλύτερο για μεγάλη κατανάλωση. 

Ότινάναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mpertzi είπε

Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί απο 1/1/2024 θα ισχύσουν αυτές οι τιμές και θα "αλλάξουν τα πάντα στα τιμολόγια των παρόχων '' όπως λένε στα δελτία ειδήσεων? τί έγινε ξαφνικά? για ποιο λόγο ο καταναλωτής ενώ πλήρωνε 0,096 την ημερήσια Kwh ( ΔΕΗ MYHOMEONLINE ) να την πληρώνει από 0,14748 (ΔΕΗ OPEN) εώς και 0,175 ( ΔΕΗ ONLINE) και να είναι και ικανοποιημένος γιατί θα μπορούσε να την πλήρωνε και πιο ακριβή? τι γίνεται ρε παιδιά? δηλαδή να λέμε και πάλι καλά που δεν είδαμε τιμή Kwh 0,4 ή 0,5 ευρώ? συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά ειλικρινά είμαι εξοργισμένος. 

Kάτσε να αρχίσουν να φορτίζουν τα αυτοκίνητα και θα παρακαλας να πλήρωνες 0.4 ευρώ :P

Επεξ/σία από brerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην κοινοτητα. Στον εντυπο λογαριασμο που αναγραφεται ακριβως ποσο χρεωνεται η κιλοβατωρα; Γιατι εχει αρκετες και διαφορες χρεωσεις οπως αδμηε, δεδηε, υκω κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sellout είπε

Καλημερα στην κοινοτητα. Στον εντυπο λογαριασμο που αναγραφεται ακριβως ποσο χρεωνεται η κιλοβατωρα; Γιατι εχει αρκετες και διαφορες χρεωσεις οπως αδμηε, δεδηε, υκω κτλ.

image.png.8a4aab423f118b42f102ded7e9145b4c.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mpertzi said:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί απο 1/1/2024 θα ισχύσουν αυτές οι τιμές και θα "αλλάξουν τα πάντα στα τιμολόγια των παρόχων '' όπως λένε στα δελτία ειδήσεων? τί έγινε ξαφνικά? για ποιο λόγο ο καταναλωτής ενώ πλήρωνε 0,096 την ημερήσια Kwh ( ΔΕΗ MYHOMEONLINE ) να την πληρώνει από 0,14748 (ΔΕΗ OPEN) εώς και 0,175 ( ΔΕΗ ONLINE) και να είναι και ικανοποιημένος γιατί θα μπορούσε να την πλήρωνε και πιο ακριβή? τι γίνεται ρε παιδιά? δηλαδή να λέμε και πάλι καλά που δεν είδαμε τιμή Kwh 0,4 ή 0,5 ευρώ? συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά ειλικρινά είμαι εξοργισμένος. 

Αυτά τα προγράμματα η ΔΕΗ τα είχε βγάλει για να αποτρέψει τους "ψαγμενους" πελάτες της να πάνε αλλού. Πρακτικά σας επιδοτούσαν οι υπόλοιποι τόσο καιρό. Πλέον δεν υπάρχει η ανάγκη να το κάνει, με το ζόρι κατέβασε και τις τιμές στα σταθερά, μετά από άπειρο μπινελικι που έπεσε σε διάφορα site. 

Το πρόβλημα της χωρας είναι οι χοντρικες τιμές, αν δεν αλλάξει το παρόν σύστημα που παίρνει σαν βάση το ακριβότερο καύσιμο (φυσικό αέριο) για να καθοριστούν οι τιμές, οι τιμές ενεργειας δε θα πέσουν. Αυτό είναι ευθύνη της πολιτείας (νομοθετική ρύθμιση), δεδομένου κιολας ότι το ρεύμα είναι απαραιτητο αγαθό και επηρεάζει όλους τους τομείς της οικονομίας.

  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Rebirth είπε

Από δύο άτομα σήμερα πληροφορήθηκα ότι η εξυπηρέτηση πελατών της ΔΕΗ πήρε... τηλεβόα και λέει το εξής ποίημα: "Αν έχεις λίγα kwh κάτω από 500 πας κίτρινο. Αλλιώς πράσινο". 

Τύπου "σαν βγεις στον πηγαιμό για το μπιλιετάκι" ένα πράμα. 

Ανα μηνα εννοεις; το <500 Kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Ανα μηνα εννοεις; το <500 Kwh

Ναι. Ειναι το "σκαλοπάτι" της μηνιαίας κατανάλωσης πανω απο το οποίο ανεβαίνει η χρέωση της κιλοβατώρας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...