Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταληγω λοιπον εγω στο οτι θα παω ειτε στο Γ1 ειτε στο 4all.

Εχω καταναλωση μαξιμουμ 350 κιλοβατορες τον μηνα και ΚΟΤΒ, βολευει το Γ1;

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=512582,16303

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρασινο ξερεις την τιμη απο την 1η του μηνα;

Στο μπλε ξερεις απο 1/1 του ετους, την τιμη για ενα ετος;

Στο Γ1/πρασινο, υπαρχει δεσμευση παραμονης ή ποινη αν φυγεις;

Σκεφτεται κανεις να παει εξαρχης στο μπλε; Γιατι αν την 'φας' ενα-δυο μηνες πχ με το πρασινο, αυτοματως ισως τελικα αποδειχτει οτι το μπλε δεν ηταν και τοσο ακριβοτερο απο το πρασινο, συνολικα αν το δεις σε επιπεδο ετους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Καταληγω λοιπον εγω στο οτι θα παω ειτε στο Γ1 ειτε στο 4all.

Εχω καταναλωση μαξιμουμ 350 κιλοβατορες τον μηνα και ΚΟΤΒ, βολευει το Γ1;

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=512582,16303

Συνονοματε και εγω με κοτ β και 300-350 το μηνα καιω. Το Γ1 ειναι το πρασινο ε? Αυτο που θα μπει αυτοματα αν δεν διαλεξεις χρωμα ομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Συνονοματε και εγω με κοτ β και 300-350 το μηνα καιω. Το Γ1 ειναι το πρασινο ε? Αυτο που θα μπει αυτοματα αν δεν διαλεξεις χρωμα ομαδας.

Ναι το πρασινο ειναι το Γ1.
Μπαφιασα και ζαλιστικα, τι μπλεξιμο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Συνονοματε και εγω με κοτ β και 300-350 το μηνα καιω. Το Γ1 ειναι το πρασινο ε? Αυτο που θα μπει αυτοματα αν δεν διαλεξεις χρωμα ομαδας.

Vaggos88 και @vforvaggelis καθίστε να σας πάει αυτόματα στο γ1 ως πράσινο που ούτως η άλλως εαν δε κάνετε ενέργεια εκεί θα πάτε και αφού την 1/1 θα ανακοινωθεί η τιμή των πράσινων αλλα και των άλλων τιμολογίων της ΔΕΗ τότε μπορείτε να δείτε εαν θα κάνετε αλλαγή , εξαλλου μέσα από την εφαρμογή της ΔΕΗ η αλλαγή από πράσινο η κίτρινο τιμολόγιο γίνεται με ένα κλικ χώρις καμία επιβάρυνση , μόνο εαν επιλέξετε μπλε και μετά δείτε ότι δε σας συμφέρει τότε θα πληρώσετε κάποια ρήτρα ως ποινή αποχώρησης από το εν λόγω πακέτο (μπλε σταθερό δηλαδή )

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimostr είπε

Vaggos88 και @vforvaggelis καθίστε να σας πάει αυτόματα στο γ1 ως πράσινο που ούτως η άλλως εαν δε κάνετε ενέργεια εκεί θα πάτε και αφού την 1/1 θα ανακοινωθεί η τιμή των πράσινων αλλα και των άλλων τιμολογίων της ΔΕΗ τότε μπορείτε να δείτε εαν θα κάνετε αλλαγή , εξαλλου μέσα από την εφαρμογή της ΔΕΗ η αλλαγή από πράσινο η κίτρινο τιμολόγιο γίνεται με ένα κλικ χώρις καμία επιβάρυνση , μόνο εαν επιλέξετε μπλε και μετά δείτε ότι δε σας συμφέρει τότε θα πληρώσετε κάποια ρήτρα ως ποινή αποχώρησης από το εν λόγω πακέτο (μπλε σταθερό δηλαδή )

@dimostr σκαλωνω που λεει οτι ληγει 02/03/23

image.png.f9bb081f6c68b99c12188801310775c0.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimostr είπε

Vaggos88 και @vforvaggelis καθίστε να σας πάει αυτόματα στο γ1 ως πράσινο που ούτως η άλλως εαν δε κάνετε ενέργεια εκεί θα πάτε και αφού την 1/1 θα ανακοινωθεί η τιμή των πράσινων αλλα και των άλλων τιμολογίων της ΔΕΗ τότε μπορείτε να δείτε εαν θα κάνετε αλλαγή , εξαλλου μέσα από την εφαρμογή της ΔΕΗ η αλλαγή από πράσινο η κίτρινο τιμολόγιο γίνεται με ένα κλικ χώρις καμία επιβάρυνση , μόνο εαν επιλέξετε μπλε και μετά δείτε ότι δε σας συμφέρει τότε θα πληρώσετε κάποια ρήτρα ως ποινή αποχώρησης από το εν λόγω πακέτο (μπλε σταθερό δηλαδή )

Ευχαριστω.

Αλλη δουλειά δεν είχαμε, τώρα θα μας βάλουν να παρακολουθούμε και το χρηματιστήριο του ρεύματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vforvaggelis είπε

@dimostr σκαλωνω που λεει οτι ληγει 02/03/23

image.png.f9bb081f6c68b99c12188801310775c0.png

Είσαι κυμαινόμενο αλλάζεις οποτε θες 

2 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Ευχαριστω.

Αλλη δουλειά δεν είχαμε, τώρα θα μας βάλουν να παρακολουθούμε και το χρηματιστήριο του ρεύματος. 

Ενώ δε φαίνεται είναι απλά τα πράγματα 1 του μηνός τιμές πράσινα , τέλος του μηνός τιμές κίτρινα , όλο το καιρό τιμές μπλε 

ομως επειδή είστε με κοτ και μάλλον θα παίξει και επιδότηση πέραν των εκπτώσεων κάντε λίγο υπομονή να έρθει ο καινου4γιος χρόνος  δεν υπάρχει λόγος βιασύνης γιορτές έρχονται συμφουριτες 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nazar είπε

Εγω γιατί δεν βλέπω πουθενά το Open στο site; (μόνο με search ΔΕΗ OPEN)

image.png.566e0037ef6ee822fae3cb4c322f1636.png

Στο open πας αυτοματα μετα τη ληξη των παλιων enter online δεν μπορεις να πας εκει με επιλογη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, telis είπε

Το online μου φαίνεται καλό.  Τι καλό,  διπλάσια τιμή από το παλιό καλό πρόγραμμα που είμασταν τόσοι και τόσοι, αλλά τέλος πάντων ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.

Προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως εμπιστοσύνη στους ιδιώτες παροχους, είναι αρχιλαμόγια και τους έχω ικανούς για οτιδήποτε

Όλοι οι πάροχοι είναι ιδιώτες, μαζί με την ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παω στο μπλε και σε 2-3  μηνες παω στο πρασινο της δεη ξερει κανεις αν πληρωνουμε ρητρα? (λεω μπας ειναι σαν το αεριο που αλλαγες σε προγραματα της δεη δε πληρωνεις ρητρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με τα παλιό καλό πρόγραμμα που λείπει σε οκτώ μέρες.εχω έξυπνο μετρητή και κατανάλωση τον χειμώνα μέχρι και 1200 ώρες το μήνα σύνολο τετραμήνου χειμώνα γύρω στις 4000 με 4500 ώρες λόγω θέρμανσης με ρεύμα τι θα προτείνατε να κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...