Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, allifora είπε

Με κατανάλωση περίπου 700 το τετράμηνο το καλοκαίρι και 1000 τον χειμώνα, ποιο τιμολόγιο συμφέρει δεν έχω καταλάβει;; τώρα έχω το οικιακό γ1.

25-27 του μηνός ξαναρώτα

4 λεπτά πριν, allifora είπε

Γενικά προτιμαται η ΔΕΗ ή κάποιος άλλος παροχος;  

άργησες 18+ μήνες γιαυτήν την ερώτηση , τώρα δεν έχει σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δες λιγες σελιγες πιο πισω τα αλλαξαν σημερα. Και enter και online. Τα εριξαν 11 λεπτα κοντα το καθενα. 

Απο το ΤΕΜ των προηγουμενων τιμων υπαρχει ο τυπος στο κιτρινο προγραμμα και βγαινει η ρητρα. 

Άρα , πάμε κάτω από 0.28€ ΜΑΖΙ με την ρήτρα?

49 λεπτά πριν, dimostr είπε

Άρα, πάμε για μείωση τιμών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δεις στη μαγική σφαίρα ΤΕΑ Δεκεμβρίου θες να πεις , οπότε πάσο

σήμερα και απο 1/11 έως 31/12 0,17 έχεις πληρώσει και θα πληρώνεις

Η πιο πιθανή περίπτωση της μαγικής σφαίρας μέσα στον χειμώνα ειναι η τιμή να ανέβει. Εγώ έκανα έναν υπολογισμό με του Νοεμβρίου. Και έτσι το μπλε με το πράσινο έχουν πάνω κάτω ιδια τιμή. Αν ανέβει παραπάνω απο του Νοεμβρίου η ΤΕΑ θα ξεπεράσει τα 0,17. Οπότε για αυτό σκέφτομαι οτι μπορει το σταθερό που ειναι σημερα 0,175 να αξίζει. Γιατι για τις kwh μου (~280 το μηνα) ε πόση διαφορά να κάνει :P

Επεξ/σία από brerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Προτιμω να πληρωνω κατι παραπανω, και ας εχω λιγο πιο σιγουρες υπηρεσίες.

οκ , γούστα είναι αυτά 😂

κατα τα άλλα εννοείται ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερο , δεν είναι θέμα συζήτησης και ούτε μου πέφτει λόγος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Άρα , πάμε κάτω από 0.28€ ΜΑΖΙ με την ρήτρα?

Στα 17 και κατι ψηλα ειναι και τα 2 προγραμματα χωρις ρητρες απλα εχει ρητρα αποχωρησης σε περιπτωση που φυγουμε πριν τον 1 χρονο. Σε δεσμευουν και παραλληλα σε δινουν μια σταθερη τιμη χωρις ρητρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Άρα , πάμε κάτω από 0.28€ ΜΑΖΙ με την ρήτρα?

Άρα, πάμε για μείωση τιμών?

βραδιάζει , πήγαινε για ύπνο , τα πρωινά να κάνεις ερωτήσεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, paylidis είπε

απο πειρα τα λεω δεν ειναι θεμα απολυτου αποψεως. Ουτε θελω να τους βλέπω τους "εναλλακτικούς" ανεξαρτητως ειδους. Προτιμω να πληρωνω κατι παραπανω, και ας εχω λιγο πιο σιγουρες υπηρεσίες. Ειδικα στο τηλ με εχουν σταυρωσει

 

υγ: εαν ημασταν με το παλιο ονλαιν/εντερ σε εναλλακτικό δεν υπηρχε περιπτωση να εχει τηρηθει το συμβολαιο, η δεη το τιμησε

Ναι το τήρησε ΔΕΗ σε αυτό έχεις δίκιο. Και εγώ σε αυτό ήμουν μέχρι τον Οκτώβριο. Τώρα έχω ήδη κάνει τουρισμό σε δύο παροχους και έχω "τσιμπήσει" δωράκια ώστε να μου βγουν οι μήνες τσάμπα. Εξάλλου το ίδιο ρεύμα έρχεται σπίτι είτε έχεις ΔΕΗ είτε άλλο παροχο.

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας προηγούμενη φορά στο online και στο enter της κράτησε ακόμα και σε συμβόλαια δύο ετών αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουμε γιατί έχει το δικαίωμα στους έξι μήνες να κάνει αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, usb500ml είπε

Καλησπέρα σας προηγούμενη φορά στο online και στο enter της κράτησε ακόμα και σε συμβόλαια δύο ετών αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουμε γιατί έχει το δικαίωμα στους έξι μήνες να κάνει αλλαγή

12μηνη ειναι η δεσμευση τιμής στα online/enter. Που είδες το εξάμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Disrespect είπε

12μηνη ειναι η δεσμευση τιμής στα online/enter. Που είδες το εξάμηνο;

Έχει δικαίωμα νομίζω είπα δεν είπα ότι θα το κάνει 

Επεξ/σία από usb500ml
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, usb500ml είπε

Καλησπέρα σας προηγούμενη φορά στο online και στο enter της κράτησε ακόμα και σε συμβόλαια δύο ετών αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουμε γιατί έχει το δικαίωμα στους έξι μήνες να κάνει αλλαγή

Που το γραφει οτι μπορει να κανει αλλαγη στην τιμη στο 6μηνο στα 2 σταθερα 12μηνα συμβολαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, usb500ml είπε

Έχει δικαίωμα είπα δεν είπα ότι θα το κάνει ο νόμος το λέει δεν το λέω εγώ

Δεν γνωρίζω κάποιο τέτοιο νόμο, ούτε το αναφέρει τους ορους της σύμβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, τα φώτα σας και πάλι θα με βοηθούσαν τρομερά. Τα διαβάζω όλα τα χρωματακια και νομίζω ότι θα γράψω πανελλήνιες! Και ήμουν και θεωρητική, δράμα η κατάσταση! Και ναι, είναι αστείο το ότι μιλάμε για χρωματακια για το ρεύμα λες και περιμένουμε να δούμε τι φορεθεί! 

Αυτή τη στιγμή, είμαστε στο my home open με τον λογαριασμό ρεύματος στο όνομα μου (στο σπίτι μένω εγώ, αλλά είμαι φιλοξενούμενη στα χαρτιά) και το συμβόλαιο λήγει τέλη Μαρτίου. Συνήθως είμαστε στις 250 κιλοβατώρες περίπου τον μήνα. Αναμένεται, για διάφορους λόγους, τους επόμενους μήνες να αυξηθεί η κατανάλωση.

Μένω ΔΕΗ ή αξίζει να κοιτάξω σε άλλον πάροχο? Μπλε με ακριβή τιμή ή πράσινο με κίνδυνο να γίνει ότι έγινε και προπερσι? Το κίτρινο δεν το έχω καταλάβει καν, ενώ το πορτοκαλί δεν το υπολογίζω, αφού δεν υπάρχει καν ο μετρητής. Στο μπλε θα υπογράψω πχ 0.20 και θα ισχύει για 1 χρόνο φιξ? Ή θα έχει και αυτό διακυμάνσεις?

Όποια συμβουλή δεκτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lyda94 είπε

Παιδιά καλησπέρα, τα φώτα σας και πάλι θα με βοηθούσαν τρομερά. Τα διαβάζω όλα τα χρωματακια και νομίζω ότι θα γράψω πανελλήνιες! Και ήμουν και θεωρητική, δράμα η κατάσταση! Και ναι, είναι αστείο το ότι μιλάμε για χρωματακια για το ρεύμα λες και περιμένουμε να δούμε τι φορεθεί! 

Αυτή τη στιγμή, είμαστε στο my home open με τον λογαριασμό ρεύματος στο όνομα μου (στο σπίτι μένω εγώ, αλλά είμαι φιλοξενούμενη στα χαρτιά) και το συμβόλαιο λήγει τέλη Μαρτίου. Συνήθως είμαστε στις 250 κιλοβατώρες περίπου τον μήνα. Αναμένεται, για διάφορους λόγους, τους επόμενους μήνες να αυξηθεί η κατανάλωση.

Μένω ΔΕΗ ή αξίζει να κοιτάξω σε άλλον πάροχο? Μπλε με ακριβή τιμή ή πράσινο με κίνδυνο να γίνει ότι έγινε και προπερσι? Το κίτρινο δεν το έχω καταλάβει καν, ενώ το πορτοκαλί δεν το υπολογίζω, αφού δεν υπάρχει καν ο μετρητής. Στο μπλε θα υπογράψω πχ 0.20 και θα ισχύει για 1 χρόνο φιξ? Ή θα έχει και αυτό διακυμάνσεις?

Όποια συμβουλή δεκτή...

Εφοσον θελεις σταθεροτητα κανεις συμβολαιο με αυτο χωρις ρητρες η αλλα παρατραγουδα που θα εχεις με εναλλακτικους απο το νεο χρονο η ακομα και με τη δεη και τις διακυμανσεις της ρητρας. Θα ξερεις τι πληρωνεις καθε μηνα και για 12 μηνες θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lyda94 είπε

Παιδιά καλησπέρα, τα φώτα σας και πάλι θα με βοηθούσαν τρομερά. Τα διαβάζω όλα τα χρωματακια και νομίζω ότι θα γράψω πανελλήνιες! Και ήμουν και θεωρητική, δράμα η κατάσταση! Και ναι, είναι αστείο το ότι μιλάμε για χρωματακια για το ρεύμα λες και περιμένουμε να δούμε τι φορεθεί! 

Αυτή τη στιγμή, είμαστε στο my home open με τον λογαριασμό ρεύματος στο όνομα μου (στο σπίτι μένω εγώ, αλλά είμαι φιλοξενούμενη στα χαρτιά) και το συμβόλαιο λήγει τέλη Μαρτίου. Συνήθως είμαστε στις 250 κιλοβατώρες περίπου τον μήνα. Αναμένεται, για διάφορους λόγους, τους επόμενους μήνες να αυξηθεί η κατανάλωση.

Μένω ΔΕΗ ή αξίζει να κοιτάξω σε άλλον πάροχο? Μπλε με ακριβή τιμή ή πράσινο με κίνδυνο να γίνει ότι έγινε και προπερσι? Το κίτρινο δεν το έχω καταλάβει καν, ενώ το πορτοκαλί δεν το υπολογίζω, αφού δεν υπάρχει καν ο μετρητής. Στο μπλε θα υπογράψω πχ 0.20 και θα ισχύει για 1 χρόνο φιξ? Ή θα έχει και αυτό διακυμάνσεις?

Όποια συμβουλή δεκτή...

Είσαι καπως χαμηλά σε κατανάλωση για σταθερό πρόγραμμα, και το My home open (4all) δεν ξέρουμε ακομα πως θα διαμορφωθεί απο Γενάρη, αλλά δεν νομιζω οτι σε συμφέρει με αυτή την καταναλωση. Η καλύτερη σου επιλογή αυτή την στιγμή ειναι το Γ1, εκτός αν έχεις όρεξη για ενεργειακό τουρισμό και ψάρεμα δώρων-πόντων οποτε πηγαινε elpedison smart  

Επεξ/σία από Disrespect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...