Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Disrespect είπε

Ε οταν έλεγα αφήστε τις WE και τα παραμάγαζα γιατί θα καθαρίσει σύντομα το παιχνίδι η ΔΕΗ, κάτι ήξερα (δουλεύει η αδερφή μου εκεί) δεν το εβγαλα απο την φαντασια μου.  ΔΕΗ λοιπόν ολοι, και τα ΚΟΤ , και οι κάτω των 500KWh/μήνα, και οι ανω των 500 με σταθερό, εκτός αν είστε τουρίστες απο χόμπυ και έχετε άπειρο χρόνο για ψαξιμο τιμών, αιτήσεις, δικαιολογητικά, επικοινωνίες και κυνήγι κουπονιών, πόντων σε κάρτες και άλλων αστείων "προσφορών".

Συμφωνώ απόλυτα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, walex είπε

το Γ1/Γ1Ν θα έχει ρήτρα αποχωρησης απο 1/1?

Αποχωρησης οχι μιας και θα ειναι στα κυμαινομενα οχι σταθερα οπως online και enter. Οτι εχει ρητρα δεν εχει ρητρα αποχωρησης δεν μπορουν να σε δεσμευσουν σε προγραμμα που εχει ρητρα η οποια καθε μηνα ειναι διαφορετικη και οχι fixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Η υποβολή απέτυχε.

Το αίτημα απορρίφθηκε

 

το κανει και σε κανεναν αλλο; ή μονο σε εμένα;

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

δλδ?

απο τη στιιγμή που για τους δικούς σου λόγους ξέμεινες στη ΔΕΗ , κάνε υπομονή τέλη του μήνα να δεις τιμές για τα Γ1/4all

αν πάλι θες ντε και καλά να κλείσεις , περίμενε λίγες μέρες να στανιάρει η πλατφόρμα

16 λεπτά πριν, paylidis είπε

[βγαλε το quote αν μπορεις γιατι απο βλακεια μου ειχε δ/νση]

:P 

done

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, korakios είπε

απο τη στιιγμή που για τους δικούς σου λόγους ξέμεινες στη ΔΕΗ , κάνε υπομονή τέλη του μήνα να δεις τιμές για τα Γ1/4all

αν πάλι θες ντε και καλά να κλείσεις , περίμενε λίγες μέρες να στανιάρει η πλατφόρμα

γενικα προτιμω σταθερο και ας πληρώνω 1-2-3 λεπτα παραπανω... ουτως η αλλιως η κατανάλωση ειναι χονδρικα το 1/3 του λογαριασμού μου, τα υπολοιπα ειναι "νταβατζιλικια"... Παροχο δεν αλλαζω, δε θελω να μπλεξω με κανεναν αλλο... εδώ σταθερο και εφυγα απο τον οτε και μου βγαζουν το χτικιο, θα γυρισω στον οτε.

Οποτε προσπαθω να καταλαβω αν φταιει η πλατφόρμα ή εγω (το μονο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι η καρτα της παγιας ληγει 9/24, οποτε ισως κλωτσαει απο εκει; )

1 λεπτό πριν, korakios είπε

done

θενκς

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν ξέρω γιατί έβγαλες αυτό το συμπέρασμα , δεν ισχύει φυσικά....

Γιατί δεν ισχύει φυσικά;  Αν δω τις τιμες ΤΕΑ και πως βγαινει ο τυπος παλι γυρω στο 0.17 βγαινει. Σήμερα Γ1 πληρώνω 0.15.  

Επεξ/σία από brerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Οποτε προσπαθω να καταλαβω αν φταιει η πλατφόρμα ή εγω (το μονο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι η καρτα της παγιας ληγει 9/24, οποτε ισως κλωτσαει απο εκει; )

δε γράφει κάτι για προϋπόθεση κάρτας/πάγιας το νέο online

απο τη στιγμή που άλλαξε σήμερα , άρα κάτι κάνουν στην πλατφόρμα

τόσα χρόνια ένα κάρο προβλήματα βγάζει , επομένως μην πάτε και πειράζετε κουμπάκια τέτοιες μέρες που κάνουν αλλαγές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κατανάλωση περίπου 700 το τετράμηνο το καλοκαίρι και 1000 τον χειμώνα, ποιο τιμολόγιο συμφέρει δεν έχω καταλάβει;; τώρα έχω το οικιακό γ1. Γενικά προτιμαται η ΔΕΗ ή κάποιος άλλος παροχος;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, paylidis είπε

γενικα προτιμω σταθερο και ας πληρώνω 1-2-3 λεπτα παραπανω... ουτως η αλλιως η κατανάλωση ειναι χονδρικα το 1/3 του λογαριασμού μου, τα υπολοιπα ειναι "νταβατζιλικια"... Παροχο δεν αλλαζω, δε θελω να μπλεξω με κανεναν αλλο... εδώ σταθερο και εφυγα απο τον οτε και μου βγαζουν το χτικιο, θα γυρισω στον οτε.

Οποτε προσπαθω να καταλαβω αν φταιει η πλατφόρμα ή εγω (το μονο προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι η καρτα της παγιας ληγει 9/24, οποτε ισως κλωτσαει απο εκει; )

θενκς

Off topic: Από δική μου εμπειρία, δεν είναι όλα ρόδινα ούτε στη ΔΕΗ ούτε στον ΟΤΕ. Μια χαρά υπάρχουν εναλλακτικοί πάροχοι και στο ρεύμα αλλά και τις τηλεπικοινωνίες που τα κάνουν και καλύτερα πολλές φορές. Μην είσαι απόλυτος.

Στο θέμα: Η κάρτα δεν νομίζω ότι δημιουργεί πρόβλημα καθώς αργεί να λήξει και σίγουρα η τράπεζά σου θα σου στείλει αντικατάσταση αυτής αρκετά νωρίτερα ώστε να κάνεις την αλλαγή στην πάγια. Μάλλον η εφαρμογή της ΔΕΗ τα έχει παίξει. Ναι είναι η χειρότερη εφαρμογή σε πάροχο ρεύματος που έχω δει 🙂

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

δε γράφει κάτι για προϋπόθεση κάρτας/πάγιας το νέο online

απο τη στιγμή που άλλαξε σήμερα , άρα κάτι κάνουν στην πλατφόρμα

τόσα χρόνια ένα κάρο προβλήματα βγάζει , επομένως μην πάτε και πειράζετε κουμπάκια τέτοιες μέρες που κάνουν αλλαγές

το γοργον κ χαριν εχει, ασε μην αλλαξουνε γνωμη κ το γυρισουν στο 0,28 🤣

καπου πηρε παντως το ματι μου για πληρωμη με παγια εντολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, brerakias είπε

Γιατί δεν ισχύει φυσικά;  Αν δω τις τιμες ΤΕΑ και πως βγαινει ο τυπος παλι γυρω στο 0.17 βγαινει.

αν δεις στη μαγική σφαίρα ΤΕΑ Δεκεμβρίου θες να πεις , οπότε πάσο

2 λεπτά πριν, brerakias είπε

Σήμερα Γ1 πληρώνω 0.15.  

σήμερα και απο 1/11 έως 31/12 0,17 έχεις πληρώσει και θα πληρώνεις

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

το γοργον κ χαριν εχει, ασε μην αλλαξουνε γνωμη κ το γυρισουν στο 0,28 🤣

δεν υπάρχει περίπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Off topic: Από δική μου εμπειρία, δεν είναι όλα ρόδινα ούτε στη ΔΕΗ ούτε στον ΟΤΕ. Μια χαρά υπάρχουν εναλλακτικοί πάροχοι και στο ρεύμα αλλά και τις τηλεπικοινωνίες που τα κάνουν και καλύτερα πολλές φορές. Μην είσαι απόλυτος.

Στο θέμα: Η κάρτα δεν νομίζω ότι δημιουργεί πρόβλημα καθώς αργεί να λήξει και σίγουρα η τράπεζά σου θα σου στείλει αντικατάσταση αυτής αρκετά νωρίτερα ώστε να κάνεις την αλλαγή στην πάγια.

απο πειρα τα λεω δεν ειναι θεμα απολυτου αποψεως. Ουτε θελω να τους βλέπω τους "εναλλακτικούς" ανεξαρτητως ειδους. Προτιμω να πληρωνω κατι παραπανω, και ας εχω λιγο πιο σιγουρες υπηρεσίες. Ειδικα στο τηλ με εχουν σταυρωσει

 

υγ: εαν ημασταν με το παλιο ονλαιν/εντερ σε εναλλακτικό δεν υπηρχε περιπτωση να εχει τηρηθει το συμβολαιο, η δεη το τιμησε

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...