Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέες και σημαντικά χαμηλότερες τιμές στα σταθερά της ΔΕΗ από 4/12.

  • Online €3.5 πάγιο / €0.175 μέρα / €0.166 νύχτα
  • Enter €5 πάγιο / €0.179 μέρα / €0.169 νύχτα / -2% με πάγια εντολή [πάει σχεδόν στα ίδια με τον Online].
  • Ρήτρα αποχώρησης: €100 / €65 [μετά από 3 μήνες] / €30 [μετά από 6 μήνες] / 0 [μετά από 9]


Ακόμα το e-contract έδινε τις παλιές τιμές αλλά πιθανώς θα αλλάξει μέσα στη μέρα.

Επεξ/σία από iddqdiddqd
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Νέες και σημαντικά χαμηλότερες τιμές στα σταθερά της ΔΕΗ από 4/12.

  • Online €3.5 πάγιο / €0.175 μέρα / €0.166 νύχτα
  • Enter €5 πάγιο / €0.179 μέρα / €0.169 νύχτα / -2% με πάγια εντολή.
  • Ρήτρα αποχώρησης: €100 / €65 [μετά από 3 μήνες] / €30 [μετά από 6 μήνες] / 0 [μετά από 9]


Ακόμα το e-contract έδινε τις παλιές τιμές αλλά πιθανώς θα αλλάξει μέσα στη μέρα.

Πολυ ενδιαφερον αυτο. Online+enter δεν θα εχουν 100% ρητρα απο 1/1 ειναι σιγουρο αυτο? Γιατι αν ειναι 0.175 σταθερο με 3.5 παγιο μιλαμε για παλιες τιμες εφοσον δεν μπει ρητρα. Το σκεφτομαι σοβαρα να παω απο το 4all στο online αν και παντα εχω παγια εντολη μια η αλλη ειναι με το μεγαλυτερο παγιο του enter. Θα βγαινει 0.23-0.24 η kw με αυτες τις τιμες απο τα 0.22 που εβγαινε πριν. 

 

Χωρις ρητρα 100% τελικα σοβαρη επιλογη για το νεο προγραμμα και ας ειναι δεσμευτικο για 1 χρονο αν πανε οι ρητρες στα 25+ λεπτα συνολο συμφερουν full. 

Screenshot_2.png.4419bb2dcf7e02867f9f0cb

51 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά στους έναντι λογαριασμούς υπάρχει περίπτωση να πληρώνω χωρίς λόγο προσαύξηση για πάνω από 500kwh εφόσον δεν έχει γίνει η μέτρηση ακόμα;

Π.χ σε αυτόν τον λογαριασμό που είναι έναντι θεωρούν πως έχω κάψει 756kwh. Αν στον εκκαθαριστικό τελικά έχω κάψει λιγότερο από 500kwh το διάστημα του έναντι έχουν τρόπο να το μετρήσουν;

Αν όχι τότε είναι μονόδρομος να περνάω μόνος μου την μέτρηση κάθε μήνα;

Σημείωση: Είναι ο πρώτος λογαριασμός που εκδίδεται σε αυτή την παροχή και είναι για 45 ημέρες, το λέω μήπως παίζει κάποιο ρόλο.

image.png.a5fde2056e806178def4ca34d8c4b857.png

Οι KW του εναντι υπολογιζονται συγκριτικα με τι εκαψες περσι τον ιδιο μηνα. Αν εκαψες πανω απο 700 σε εβαλαν οτι εκαψες και τοσες και φετος. Για αυτο προτεινω παντα να δινουμε μετρηση με το self metering ωστε να πληρωνουμε καθε μηνα ακριβως τι καψαμε. Δεν ξερω 100% τι συμβαινει εφοσον εκαψες κατω απο 2000 στο τετραμηνο δηλαδη εισαι στο οριο των 500 το μηνα. 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, gpapadakis είπε

Το πάγιο του Γ1/Γ1Ν από 3,5€ πάει στα 5€ το μήνα, συμφωνα με τη σελίδα της ΔΕΗ, +18€ το χρόνο. Επί πόσα εκατομμύρια συνδρομητές, δεκάδες εκατομμύρια € το χρόνο...

έχεις την επιλογή σαν καταναλωτής να πας σε άλλο πάροχο με μικρότερο πάγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iddqdiddqd είπε

Νέες και σημαντικά χαμηλότερες τιμές στα σταθερά της ΔΕΗ από 4/12.

  • Online €3.5 πάγιο / €0.175 μέρα / €0.166 νύχτα
  • Enter €5 πάγιο / €0.179 μέρα / €0.169 νύχτα / -2% με πάγια εντολή.
  • Ρήτρα αποχώρησης: €100 / €65 [μετά από 3 μήνες] / €30 [μετά από 6 μήνες] / 0 [μετά από 9]


Ακόμα το e-contract έδινε τις παλιές τιμές αλλά πιθανώς θα αλλάξει μέσα στη μέρα.

Κοτ παίρνουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dimostr είπε

έχεις την επιλογή σαν καταναλωτής να πας σε άλλο πάροχο με μικρότερο πάγιο 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που βοηθάει αυτή η απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που βοηθάει αυτή η απάντηση

Εγω δε καταλαβαίνω που βοηθάει το ότι λέει ο άλλος ,,,,,της ΔΕΗ, +18€ το χρόνο. Επί πόσα εκατομμύρια συνδρομητές, δεκάδες εκατομμύρια € το χρόνο...

ε και τι που βοηθάει αυτό ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vforvaggelis είπε

Εγω με ΚΟΤΒ και με μηνιαια καταναλωση 300-350 κιλοβατορες μαξιμουμ τι να κανω εκτος απο το να παρω πετρα να φουνταρω;
 

image.png.eb85deadc11a64a4db23f4256f53b9f3.png

Τώρα συγνώμη αλλα αμα φουντάρεις εσυ με αυτή τη κατανάλωση και με κοτ Β που μάλλον θα συνεχίσουν και οι επιδοτήσεις τότε  οι υπόλοιποι να πάρουμε τίποτα να ξεκοιλιαστούμε 

Μείνε στο γ1 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οταν έλεγα αφήστε τις WE και τα παραμάγαζα γιατί θα καθαρίσει σύντομα το παιχνίδι η ΔΕΗ, κάτι ήξερα (δουλεύει η αδερφή μου εκεί) δεν το εβγαλα απο την φαντασια μου.  ΔΕΗ λοιπόν ολοι, και τα ΚΟΤ , και οι κάτω των 500KWh/μήνα, και οι ανω των 500 με σταθερό, εκτός αν είστε τουρίστες απο χόμπυ και έχετε άπειρο χρόνο για ψαξιμο τιμών, αιτήσεις, δικαιολογητικά, επικοινωνίες και κυνήγι κουπονιών, πόντων σε κάρτες και άλλων αστείων "προσφορών".

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimostr είπε

Εγω δε καταλαβαίνω που βοηθάει το ότι λέει ο άλλος ,,,,,της ΔΕΗ, +18€ το χρόνο. Επί πόσα εκατομμύρια συνδρομητές, δεκάδες εκατομμύρια € το χρόνο...

ε και τι που βοηθάει αυτό ? 

Έχουν γίνει 125886321 υπολογισμοί εδώ μέσα,το μόνο που αναδεικνύει είναι το πόσο εύκολα μπορεί να βγάλει η ΔΕΗ μερικά εκατομμύρια παραπάνω, δίχως να κούνησει το δάχτυλο της. Και προφανώς η λύση ΔΕΝ είναι οι οποίοι εναλλακτικοί παροχοι γιατί αυτοί είναι μεγαλύτερα αρπακτικά.

Τέλος από εμένα το οφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Γ1 αν παρουμε θεωρητικα την τιμη εκκαθάρισης του Νοεμβριου 105.4

Και την δημοσιευμένη τιμη του Γ1 για τον ιανουαριο 0.124

Ποια θα ηταν η τελική τιμη της κιλοβατορας?(ναι ξερω υπαρχει τυπος αλλα θα βγαλω οτι να ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iddqdiddqd είπε

Νέες και σημαντικά χαμηλότερες τιμές στα σταθερά της ΔΕΗ από 4/12.

  • Online €3.5 πάγιο / €0.175 μέρα / €0.166 νύχτα
  • Enter €5 πάγιο / €0.179 μέρα / €0.169 νύχτα / -2% με πάγια εντολή [πάει σχεδόν στα ίδια με τον Online].
  • Ρήτρα αποχώρησης: €100 / €65 [μετά από 3 μήνες] / €30 [μετά από 6 μήνες] / 0 [μετά από 9]


Ακόμα το e-contract έδινε τις παλιές τιμές αλλά πιθανώς θα αλλάξει μέσα στη μέρα.

ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αναμεσα σε Online και Enter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, carnag9 είπε

ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα αναμεσα σε Online και Enter?

Στο online σε αναγκαζει να εχεις παγια εντολη(ενω στο enter δεν χρειαζεσαι παγια εντολη)και σου δινει και 2% εκπτωση και εχει και φτηνοτερο παγιο.

φενονται πολυ καλα τα σταθερα προγραμματα της ΔΕΗ, τωρα δεν ξερω αν ανεβασουν τις τιμες στην πορεια πριν δουμε τισ τιμες με τον νεο χρονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...