Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, stavpup είπε

Μέσα από το MyΔΕΗ στις ΕΠΙΛΟΓΕΣ μου, έχει ένα τικ "Μηνιαίος Λογαριασμός" που είναι ανενεργός. Αυτό είναι χρήσιμο να γίνει Ενεργός ή όχι;

Αυτό έχει να κάνει με το πως σε βολεύει να πληρώνεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έληξε το online και με πέταξε σε my home open..Τι θα προτείνατε;Να το αλλάξω σε 4All-Γ1 ή να περιμένω να κάνω οποιαδήποτε αλλαγή από το νέο έτος; (Έχω ΚΟΤ-Β)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω πως δεν τους εχουν παει ακομα σε κανενα ευρωπαικο δικαστηριο με το εκτρωμα που εχουν κανει .... ειναι καζινο αλλα με στημενο τραπεζι ... πχ η ρητρα οτσ δεν εχει κοφτες +=20% πχ οπωσ θα επρεπε και καθε μηνα θα παιζεις τζοκερ το τι θα πληρωσεις ...

ασε που ακουσα οτι το μπλε σταθερο τιμολογιο θα ειναι στο θεο 30λεπτα η kwh ενω το πρασινο στα 14lepta ANA KWH

αλλα παντα με ρισκο να σου βγει 1 ευρω η kwh γραμματα κερδιζω κορονα χανεις 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε ακούσει αν θα αλλάξουν την ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού;  Σε εμάς κάθε κάθε 10-15 δίνουμε τις ενδείξεις και κάθε 16 -17 έκδοση λογαριασμό, άρα θα έχω μισό μισό κάθε μήνα. Μέχρι τώρα για δύο χρόνια είχα σταθερό συμβόλαιο και με βλέπω να ψιλό χάνομαι με τις χρεώσεις αν αλλάζουν οι τιμές κάθε μήνα 

Επεξ/σία από giannnis122
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2023 στις 5:41 ΜΜ, Stinis είπε

εχω μπερδευτεί μήπως θα μπορούσες να κάνεις edit μετά τα όχι να καταλάβουμε όλοι σε παρακαλώ γιατί ο καθένας λέει άλλα

ΟΧΙ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Nikoskefalonia είπε

Εμένα έληξε το online και με πέταξε σε my home open..Τι θα προτείνατε;Να το αλλάξω σε 4All-Γ1 ή να περιμένω να κάνω οποιαδήποτε αλλαγή από το νέο έτος; (Έχω ΚΟΤ-Β)

Και εμένα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα γιατί το home online μου έληξε προχτές και με πέταξε στο open. θα ήθελα να αλλάξω για το Δεκέμβρη και απο 24 βλέπω πάλι. Τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, DjTony είπε

Εκδόθηκε λογαριασμός τελικός - 15€. Τι γίνεται με αυτά τα χρήματα; 

Ακολουθησε τις οδηγιες εδω 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsapadim said:

Και εμένα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα γιατί το home online μου έληξε προχτές και με πέταξε στο open. θα ήθελα να αλλάξω για το Δεκέμβρη και απο 24 βλέπω πάλι. Τι προτείνετε?

Elpedison smart για το 100άρι και στην ουσία για τσάμπα ρεύμα τον Δεκέμβριο & μετά βλέπουμε από 1η του Ιανουαρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά στους έναντι λογαριασμούς υπάρχει περίπτωση να πληρώνω χωρίς λόγο προσαύξηση για πάνω από 500kwh εφόσον δεν έχει γίνει η μέτρηση ακόμα;

Π.χ σε αυτόν τον λογαριασμό που είναι έναντι θεωρούν πως έχω κάψει 756kwh. Αν στον εκκαθαριστικό τελικά έχω κάψει λιγότερο από 500kwh το διάστημα του έναντι έχουν τρόπο να το μετρήσουν;

Αν όχι τότε είναι μονόδρομος να περνάω μόνος μου την μέτρηση κάθε μήνα;

Σημείωση: Είναι ο πρώτος λογαριασμός που εκδίδεται σε αυτή την παροχή και είναι για 45 ημέρες, το λέω μήπως παίζει κάποιο ρόλο.

image.png.a5fde2056e806178def4ca34d8c4b857.png

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, armenistis1980 said:

Πρωινό mail για την παροχή του πατέρα μου. 

 

Screenshot_20231204_110134.jpg

Screenshot_20231204_110158.jpg

Screenshot_20231204_110220.jpg

Το πάγιο του Γ1/Γ1Ν από 3,5€ πάει στα 5€ το μήνα, συμφωνα με τη σελίδα της ΔΕΗ, +18€ το χρόνο. Επί πόσα εκατομμύρια συνδρομητές, δεκάδες εκατομμύρια € το χρόνο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...