Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@baspav το διόρθωσα. 

 Πάτα το link: 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/

 

Μετά εκεί που λέει χρειάζεστε βοήθεια και συμπλήρωσε τη φόρμα. 

Επεξ/σία από armenistis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

 

Screenshot_20231202_231959.jpg

Συγγνώμη, επειδή έχω μπερδευτεί… πως γίνεται και στο πράσινο και στο κίτρινο να ανακοινώνεται η τιμή την 1η μέρα του μήνα κατανάλωσης ; Δεν είχαν πει ότι αυτό θα ισχύει μόνο για τα πράσινα και ότι για τα κίτρινα αργότερα μετά το τέλος του μήνα κατανάλωσης ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Συγγνώμη, επειδή έχω μπερδευτεί… πως γίνεται και στο πράσινο και στο κίτρινο να ανακοινώνεται η τιμή την 1η μέρα του μήνα κατανάλωσης ; Δεν είχαν πει ότι αυτό θα ισχύει μόνο για τα πράσινα και ότι για τα κίτρινα αργότερα μετά το τέλος του μήνα κατανάλωσης ; 

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει. Ουσιαστικά αν δει κάποιος τους πίνακες η διαφορά είναι ότι εμφανίζονται προσφορές στα κίτρινα και κάποια μικρές αποκλίσεις στις τιμές της κιλοβατώρας. Δεν καταλαβαίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Συγγνώμη, επειδή έχω μπερδευτεί… πως γίνεται και στο πράσινο και στο κίτρινο να ανακοινώνεται η τιμή την 1η μέρα του μήνα κατανάλωσης ; Δεν είχαν πει ότι αυτό θα ισχύει μόνο για τα πράσινα και ότι για τα κίτρινα αργότερα μετά το τέλος του μήνα κατανάλωσης ; 

η ΔΕΗ αποφάσισε να βάλει ίδιο με τα πράσινα τύπο ρήτρας και στο 4all .Δλδ οι τιμές 1η του μηνόν έχουν κλείσει απο τον προηγούμενο

ικανούς φυσικά τους έχω να κάνανε λάθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Δεν καταλαβαίνω

Schitts Creek Comedy GIF by CBC

 

εγω εχω αλλη απορια. υπαρχει περιπτωση γεναρη να παει (με την έκπτωση) πανω απο16λεπτα? επισης για ποιο λογο να βαζουν εκπτωση 20%. Τι ειναι ακριβως αυτη η εκπτωση? δεν ειναι νεου πελατη, δεν ειναι νεου προγραμματος. wtf is it then?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

η ΔΕΗ αποφάσισε να βάλει ίδιο με τα πράσινα τύπο ρήτρας και στο 4all .Δλδ οι τιμές 1η του μηνόν έχουν κλείσει απο τον προηγούμενο

ικανούς φυσικά τους έχω να κάνανε λάθος

Αυτό θα ισχύει μόνο για τη ΔΕΗ ή και για τους υπόλοιπους παρόχους (σορρυ αν βγαίνω οφτοπικ) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

Schitts Creek Comedy GIF by CBC

 

εγω εχω αλλη απορια. υπαρχει περιπτωση γεναρη να παει (με την έκπτωση) πανω απο16λεπτα?

και 1€ πάει , μπορεί και να πληρωνεσαι, ανάλογα πως θα κλείσει ο Δεκ

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

επισης για ποιο λογο να βαζουν εκπτωση 20%. Τι ειναι ακριβως αυτη η εκπτωση? δεν ειναι νεου πελατη, δεν ειναι νεου προγραμματος. wtf is it then?

απο τη στιγμή που ο προμηθευτής έχει το ελεύθερο να αλλάζει τις εκπτώσεις ανα μήνα τότε ανάλογα τα κέφια θα παίζουν με το νούμερα , βέβαια η βασική τιμή δεν αλλάζει

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Αυτό θα ισχύει μόνο για τη ΔΕΗ ή και για τους υπόλοιπους παρόχους (σορρυ αν βγαίνω οφτοπικ) ;

όχι , μόνο η ΔΕΗ πρωτοτυπεί 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

και 1€ πάει , μπορεί και να πληρωνεσαι, ανάλογα πως θα κλείσει ο Δεκ

απο τη στιγμή που ο προμηθευτής έχει το ελεύθερο να αλλάζει τις εκπτώσεις ανα μήνα τότε ανάλογα τα κέφια θα παίζουν με το νούμερα , βέβαια η βασική τιμή δεν αλλάζει

δηλαδη το υπουργειο τους ειπε δωστε μια σταθερη τιμη που ομως δεν θα ειναι σταθερη γιατι θα αλλαζετε την εκπτωση. και αυτο τωρα το λεμε πρασινο τιμολόγιο και οχι μια τρύπα στο νερο? πρακτικα το 0.16 που ανακοινωσανε δεν εχει κανενα απολύτως νοημα. θα μπορουσε να ειναι 15 ευρω με εκπτωση 98%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

δηλαδη το υπουργειο τους ειπε δωστε μια σταθερη τιμη που ομως δεν θα ειναι σταθερη γιατι θα αλλαζετε την εκπτωση. και αυτο τωρα το λεμε πρασινο τιμολόγιο και οχι μια τρύπα στο νερο? πρακτικα το 0.16 που ανακοινωσανε δεν εχει κανενα απολύτως νοημα. θα μπορουσε να ειναι 15 ευρω με εκπτωση 98%

μην τους βάζεις ιδέες 😁 Ήδη μια εταιρία δίνει 0,075 έκπτωση  😛

πάντως όχι μόνο η έκπτωση αλλά και το πάγιο (ευτυχώς έχει ανώτατο 5€) αλλά και τους συντελεστές ρήτρας (όχι στο μήνα οι συντελεστές αλλά στο τρίμηνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι μια εταιρία μπορεί να έχει περισσότερα από ένα κίτρινα τιμολόγια

 

https://www.dei.gr/media/f2icq3jq/g1_g1n_2024.pdf ΔΕΗ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Γ1/Γ1 Ν ΕΙΔΙΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ

ΒΑΣΙΚΗ ΤΙΜΗ + ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗΣ = TELIKH TIMH

https://www.dei.gr/media/ggrb42qo/myhome4all_2024.pdf ΔΕΗ ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΜΥHOME4ALL

ΒΑΣΙΚΗ ΤΙΜΗ + ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗΣ = TELIKH TIMH

ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ

https://www.dei.gr/media/2k4fbno2/myhomeopen_2024.pdf  ΔΕΗ ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ MYHOMEOPEN

ΧΡΕΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΛΙΜΑΚΙΑ

ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ

 

image.png.aaf7cbbbd5c91cf00b634137737ebcd4.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...