Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα μου ήρθε μήνυμα στο viber εχθές 23:59 οι άχρηστοι να μπω στο my dei να διαβάσω την επιστολή. Είμαι στο Γ1/Γ1Ν οικιακό πράσινο και σε αυτό λέει θα συνεχίσω από 1/1/24. Μπλε σταθερό κίτρινο κυμαινόμενο και πορτοκαλί δυναμικό κενά. 

Το μόνο που κατάλαβα ήταν ότι θα έχει το πάγιο. Φαντάζομαι και ο Αϊνστάιν να σηκωνόταν και να του έδινες την επιστολή θα έπεφτε ξανά μέσα στο δευτερόλεπτο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, mindreader είπε

Νομιζα δεν θα υπαρχουν Γ1, 4all κλπ, απο 1/1. Νομιζα θα υπαρχουν μονο χρωματα. Τελικα υπαρχουν και τα δυο;

Επιτηδες το εχουν κανει πυρηνικη φυσικη, για να κατηγορεις μετα τον εαυτο σου που 'δεν επελεξε σωστα΄.

Με το ζορι ολοι στο 'χρηματιστηριο ενεργειας', οχι, δεν σε υποχρεωνει μεν κανεις, αν δεν θες πας σε σταθερο, με τριπλη τιμη στη χρεωση kwh. Εισαι ελευθερος να επιλεξεις ομως, ολα κι ολα!

---

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Βλεπω οι μισες σελιδες ΔΕΗ ειναι ενημερωμενες, οι μισες οχι; Και ποσο δυσκολο ειναι να γραψουν καπου ξεκαθαρα τιμη kwh;

Εμεις που δεν εχουμε mydei, πως θα γινει η επιλογη;

----

Αν εχει καποιος την καλοσυνη, μες τον ορυμαγδο της επισημης -και με τη βουλα- παραπληροφορησης και αποπροσανατολισμου....

- Εχω Γ1 οικιακο. Αν δεν κανω καποια ενεργεια, μεταπιπτει απο 1/1 σε 'πρασινο'; Που ονομαζεται πως; Και με ποια τιμη kwh, αν εχουν πει;

Μάλλον στο Γ1 γ1ν. Εμένα μου ήρθε επιστολή. Αλλά κανονικά η επιστολή θα έρθει αν δεν έχεις mydei στον φάκελο με τον λογαριασμό. Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώσουν προσωπικά τους πελάτες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mindreader είπε

Νομιζα δεν θα υπαρχουν Γ1, 4all κλπ, απο 1/1. Νομιζα θα υπαρχουν μονο χρωματα. Τελικα υπαρχουν και τα δυο;

Επιτηδες το εχουν κανει πυρηνικη φυσικη, για να κατηγορεις μετα τον εαυτο σου που 'δεν επελεξε σωστα΄.

Με το ζορι ολοι στο 'χρηματιστηριο ενεργειας', οχι, δεν σε υποχρεωνει μεν κανεις, αν δεν θες πας σε σταθερο, με τριπλη τιμη στη χρεωση kwh. Εισαι ελευθερος να επιλεξεις ομως, ολα κι ολα!

---

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Βλεπω οι μισες σελιδες ΔΕΗ ειναι ενημερωμενες, οι μισες οχι; Και ποσο δυσκολο ειναι να γραψουν καπου ξεκαθαρα τιμη kwh;

Εμεις που δεν εχουμε mydei, πως θα γινει η επιλογη;

----

Αν εχει καποιος την καλοσυνη, μες τον ορυμαγδο της επισημης -και με τη βουλα- παραπληροφορησης και αποπροσανατολισμου....

- Εχω Γ1 οικιακο. Αν δεν κανω καποια ενεργεια, μεταπιπτει απο 1/1 σε 'πρασινο'; Που ονομαζεται πως; Και με ποια τιμη kwh, αν εχουν πει;

Το Γ1 παραμένει και είναι πράσινο.01/01 θα μάθεις και την ακριβή τιμή kwh του μήνα.Αναμονη.

4 λεπτά πριν, gtok34 είπε

Μάλλον στο Γ1 γ1ν. Εμένα μου ήρθε επιστολή. Αλλά κανονικά η επιστολή θα έρθει αν δεν έχεις mydei στον φάκελο με τον λογαριασμό. Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώσουν προσωπικά τους πελάτες 

Μα το εχουν αναρτησει στο site τους😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπέρδεμα είναι αυτό ρε πραγματικά έχω χάσει πασα ιδέα για αυτή τη χώρα...

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αν τα βάλεις σε συγκριση παντως δεν γράφει πουθενά οτι η αυξημένη παει στο σύνολο

image.png.5e22be0032c9902663c790050edb53f6.png

Αυτές οι τιμές που γράφει εδώ γιατί είναι διαφορετικές από εδώ:

https://www.dei.gr/media/f2icq3jq/g1_g1n_2024.pdf

https://www.dei.gr/media/ggrb42qo/myhome4all_2024.pdf

Εδώ βλέπω τελική πράσινο Γ1 0.1280 και στην εικόνα λέει 0.1450.

Θα πηδηχτω από το παράθυρο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sheik είπε

Τι μπέρδεμα είναι αυτό ρε πραγματικά έχω χάσει πασα ιδέα για αυτή τη χώρα...

Αυτές οι τιμές που γράφει εδώ γιατί είναι διαφορετικές από εδώ:

https://www.dei.gr/media/f2icq3jq/g1_g1n_2024.pdf

https://www.dei.gr/media/ggrb42qo/myhome4all_2024.pdf

Εδώ βλέπω τελική πράσινο Γ1 0.1280 και στην εικόνα λέει 0.1450.

Θα πηδηχτω από το παράθυρο!

 

εβαλα του δεκέμβρη γιατι ο κορακιος ειπε οτι μεχρι τωρα πηγαινε στο συνολο. αυτο καταλαβα εγω δλδ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς είμαι πλέον σίγουρος ότι πάνω από 500Kwh το μήνα θα χρεώνονται όλες με την αυξημένη τιμή στο Γ1/Γ1Ν. 

 

 

Screenshot_20231202_234526.jpg

Screenshot_20231202_234432.jpg

Επεξ/σία από armenistis1980
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Disrespect είπε

Αυτομουτζώνομαι που δίστασα να πάω στο Hρων fix 0,16 πριν από μια εβδομάδα. 

..συμπάσχουσα.

Επεξ/σία από Demetroula
ορθογραφικό λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει πως απενεργοποιεί κάποιος το Green Pass στο my home 4all;

Οταν κάναμε το συμβόλαιο τηλεφωνικά είπα ΔΕΝ το θέλω γιατί μου είπαν είναι προαιρετικό. Τώρα το βλέπω ενεργοποιημένο. Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...