Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Προς το παρόν, το 4all θα είναι το πιο φτηνό κυμαινόμενο από 1/1.

Μάλλον κάτι είδα λάθος γιατί δεν υπολογίζεται η ΟΤΣ σε όλα σε αυτά που είδα και ο Κοράκιος έχει ανανεώσει το excel, αναθεωρώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios

με βάση τους νέους πίνακες δυστυχώς η αυξημένη τιμολόγηση θα είναι οριζόντια και θα τιμωρεί και τις 500 πρώτες. τα παιδιά που μου διόρθωσαν έχουν δίκιο. εγώ βέβαια έγραψα τι ίσχυε μέχρι σήμερα. από ότι φαίνεται είναι για ΟΛΑ ικανοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greekfragma είπε

@korakios

με βάση τους νέους πίνακες δυστυχώς η αυξημένη τιμολόγηση θα είναι οριζόντια και θα τιμωρεί και τις 500 πρώτες. τα παιδιά που μου διόρθωσαν έχουν δίκιο. εγώ βέβαια έγραψα τι ίσχυε μέχρι σήμερα. από ότι φαίνεται είναι για ΟΛΑ ικανοί

μέχρι σήμερα (και τέλος του έτους)  πήγαινε σε όλες (απο 1/8/2022)

το θέμα είναι μετά , αλλά δε βλέπω κάποιος να γνωρίζει με σιγουριά

τώρα το ξαναάλλαξα με σπαστές όπως το 4all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

μέχρι σήμερα (και τέλος του έτους)  πήγαινε σε όλες (απο 1/8/2022)

το θέμα είναι μετά , αλλά δε βλέπω κάποιος να γνωρίζει με σιγουριά

τώρα το ξαναάλλαξα με σπαστές όπως το 4all

 

χαράς τα κουράγια σου. από το κακό στο χειρότερο η κατάσταση στη μπανανία.

να δω με κάνα σκληρό χειμώνα και αυξημένες καταναλώσεις πότε θα ξεσηκωθεί ο κόσμος να τους πάρει όλους ο διάολος.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 01/12/2023 at 14:54, Joe22 said:

Καθότι ομοιοπαθής, παραμένω στο myhome open, μέχρι να ξεκαθαρίσει από 1/1/24 το πεδίο...

Εγω έφυγα για smart Elpedison με το 100αρικο για το Δεκέμβρη και από 1/1 βλέπουμε..

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

χαράς τα κουράγια σου. από το κακό στο χειρότερο η κατάσταση στη μπανανία.

να δω με κάνα σκληρό χειμώνα και αυξημένες καταναλώσεις πότε θα ξεσηκωθεί ο κόσμος να τους πάρει όλους ο διάολος.

με τις ευλογίες του κόσμου είναι , σιγά μη σηκωθεί απο τον καναπέ , καμια γκρίνια στον καφέ , κανα emoji στο fb , μέχρι εκεί

11 λεπτά πριν, geodimis είπε

Εγω έφυγα για smart Elpedison με το 100αρικο για το Δεκέμβρη και από 1/1 βλέπουμε..

για άλλους πάροχους στο άλλο νήμα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dimostr είπε

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/
αμα διαβάσεις σε καθε πρόγραμμα τα έχει αναλυτικά και με τη χρωματική τους σύνθεση πλέον από 1/1 είναι εύκολο 

Φιλε μου το My home online και το enter δεν ειναι ενημερωμενα ακομα για μετα τις 1/1 αυτα που εχουν βγει ειναι το Γ1/Γ1Ν που ξεκαθαριζει απο 1/1 τι θα ισχυει και το Myhome4all . Για τα υπολοιπα ακομα δεν εχουν βγαλει μετα την 1/1 τι θα ισχυσει. Αναφερονται ακομα στα παλια μεχρι τωρα. Οποτε δεν ειναι κατατοπιστικο ακομα το παραπανω. 

 

Εμενα μου ηρθε σημερα επιστολή μεσα στο Mydei και αναφερει τα δυο αυτα παντως...στις στηλες των μπλε και πορτοκαλι δεν υπαρχει τιμολογιο. Μαλιστα μου λεει οτι απο μονο του θα με παει στο πρασινο Γ1/Γ1Ν απο Myhome open που εχω τωρα.

Επεξ/σία από gtok34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα άλλαξα σε γ1/γ1ν και ήρθαν έβαλαν κάρτα sim στο μετρητή. 

Κάποιος που είχε από πρίν, σταματάνε οι έναντι ή στέλνουμε μόνοι μας μετρήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtok34 είπε

Φιλε μου το My home online και το enter δεν ειναι ενημερωμενα ακομα για μετα τις 1/1 αυτα που εχουν βγει ειναι το Γ1/Γ1Ν που ξεκαθαριζει απο 1/1 τι θα ισχυει και το Myhome4all . Για τα υπολοιπα ακομα δεν εχουν βγαλει μετα την 1/1 τι θα ισχυσει. Αναφερονται ακομα στα παλια μεχρι τωρα. Οποτε δεν ειναι κατατοπιστικο ακομα το παραπανω. 

Γιατί λες ότι δεν είναι ενημερωμένα?το ότι έχουν διατηρήσει τον ίδιο τιμοκατάλογο,δεν αναιρεί ότι τα έχουν χρωματίσει ως μπλε.Εκτος αν έχει inside info ότι θα τα αλλάξουν με το νέο έτος 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Γιατί λες ότι δεν είναι ενημερωμένα?το ότι έχουν διατηρήσει τον ίδιο τιμοκατάλογο,δεν αναιρεί ότι τα έχουν χρωματίσει ως μπλε.Εκτος αν έχει inside info ότι θα τα αλλάξουν με το νέο έτος 😂😂

γιατι ενω στα αλλα προγραμματα λενε ακριβως τις τιμες για μετα τις 1/1 εδω δεν λενε τιποτα. και στην επιστολή που ανεφερα δεν τα αναφερει. ειναι κενα στις στελες των μπλε και πορτοκαλι. που σημαινει ακομα δεν βγαλανε τιμολογια για την 1/1 και μετα γιαυτα. Γιαυτο λεω. Ελεγξε λιγο αν εχεις δεη μεσα απο το μενου Mydei παροχες ιστορικο κινησεων επιστολές  ισως εχεις και εσυ επιστολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gtok34 είπε

γιατι ενω στα αλλα προγραμματα λενε ακριβως τις τιμες για μετα τις 1/1 εδω δεν λενε τιποτα. και στην επιστολή που ανεφερα δεν τα αναφερει. ειναι κενα στις στελες των μπλε και πορτοκαλι. που σημαινει ακομα δεν βγαλανε τιμολογια για την 1/1 και μετα γιαυτα. Γιαυτο λεω. Ελεγξε λιγο αν εχεις δεη μεσα απο το μενου Mydei παροχες ιστορικο κινησεων επιστολές  ισως εχεις και εσυ επιστολή. 

Δεν είμαι πλέον ΔΕΗ,αλλά δεν τρέφω μεγάλες ελπίδες για μείωση σε σταθερό κάτω από 0,16.Ουτως η άλλως όλοι είμαστε σε αναμονή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα δεν θα υπαρχουν Γ1, 4all κλπ, απο 1/1. Νομιζα θα υπαρχουν μονο χρωματα. Τελικα υπαρχουν και τα δυο;

Επιτηδες το εχουν κανει πυρηνικη φυσικη, για να κατηγορεις μετα τον εαυτο σου που 'δεν επελεξε σωστα΄.

Με το ζορι ολοι στο 'χρηματιστηριο ενεργειας', οχι, δεν σε υποχρεωνει μεν κανεις, αν δεν θες πας σε σταθερο, με τριπλη τιμη στη χρεωση kwh. Εισαι ελευθερος να επιλεξεις ομως, ολα κι ολα!

---

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Βλεπω οι μισες σελιδες ΔΕΗ ειναι ενημερωμενες, οι μισες οχι; Και ποσο δυσκολο ειναι να γραψουν καπου ξεκαθαρα τιμη kwh;

Εμεις που δεν εχουμε mydei, πως θα γινει η επιλογη;

----

Αν εχει καποιος την καλοσυνη, μες τον ορυμαγδο της επισημης -και με τη βουλα- παραπληροφορησης και αποπροσανατολισμου....

- Εχω Γ1 οικιακο. Αν δεν κανω καποια ενεργεια, μεταπιπτει απο 1/1 σε 'πρασινο'; Που ονομαζεται πως; Και με ποια τιμη kwh, αν εχουν πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

μέχρι σήμερα (και τέλος του έτους)  πήγαινε σε όλες (απο 1/8/2022)

το θέμα είναι μετά , αλλά δε βλέπω κάποιος να γνωρίζει με σιγουριά

τώρα το ξαναάλλαξα με σπαστές όπως το 4all

Εγώ σπάστες το καταλαβαινω όπως το 4all...

eido-roi-g1-2024_01_01-v2.pdf

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...