Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, korakios said:

συμφωνώ οτι τα κάνανε σαλάτα , αλλά για άλλους λόγους

σου διέφυγε η λεπτομέρεια οτι η τιμή θα ανακοινώνετε 1η του μηνός για τον τρέχων μήνα , δλδ καλή χρονιά απο 1η Ιανουαρίου

Μισο, 1η του μηνα θα ανακοινωνεται για τα Πρασινα. Για τα κιτρινα παει τελος του μηνα. Αρα το πρασινο για Γεναρη 2024 θα ανακοινωθει 1/1/2024 αλλα το Κιτρινο για Γεναρη 2024 θα ανακοινωθει 31/1/2024. Αυτο εχω καταλαβει.

Επισης με τα τωρινα τιμολογια (για Δεκεμβρη) με την τελευταια οριζοντια επιδοτηση μεσα, βλεπωτο Γ1Ν φθηνοτερο του 4all καθως ανω των 500kwh πας στο 0,22 αντι 0,18 του Γ1Ν. Αρα αν κανεις καταναλωσεις συμφερει το Γ1Ν (τωρα).

Απο Γεναρη ποιος ξερει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, dimostr είπε

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/
αμα διαβάσεις σε καθε πρόγραμμα τα έχει αναλυτικά και με τη χρωματική τους σύνθεση πλέον από 1/1 είναι εύκολο 

σε ευχαριστώ τώρα το είδα στην σύγκριση αναλυτικά, πάντως ΚΟΤ μόνο κίτρινο και πράσινο έχει από ότι κατάλαβα και το κίτρινο συμφέρει για κάποιον που δεν θα ξεπεράσει τις 500ΚwΗ (χωρίς βέβαια να έχει μεγάλες διαφορές με το πράσινο) και πιστεύει ότι η τύχη θα τον ευνοήσει στην τιμή KwH σε σχέση με το πράσινο που θα έχει σταθερή για ένα μήνα μόνο.

Αλλά πάλι αν δεν πληρώνει κάποιος κάθε μήνα λογαριασμό και πληρώνει κάθε δίμηνο πάλι δεν είναι σταθερός τόσο ακόμα και στο πράσινο. 

Δεν βλέπω τρελές διαφορές κίτρινο με πράσινο. Βλέπω όλοι να πάνε στο πράσινο που έχουν ΚΟΤ ειδικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sebu είπε

Μισο, 1η του μηνα θα ανακοινωνεται για τα Πρασινα.

ναι

5 λεπτά πριν, Sebu είπε

Για τα κιτρινα παει τελος του μηνα. Αρα το πρασινο για Γεναρη 2024 θα ανακοινωθει 1/1/2024 αλλα το Κιτρινο για Γεναρη 2024 θα ανακοινωθει 31/1/2024. Αυτο εχω καταλαβει.

ναι (για το open αλλά η ΔΕΗ αποφάσισε για το 4all να το τιμολογεί όπως τα πράσινα , άρα θα μπορείς να ξέρεις τιμή 1η του μηνός ,βέβαια δε θα δημοσιεύεται μιας και το 4all είναι κίτρινο, εκτός αν κάνω λάθος θα το ξανατσεκάρω μετά το 4all)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου φαίνεται ότι κ το online λέει πλέον?!?

Έχει πιο ακριβη τιμή αλλά είναι σταθερή..

Εγώ έχω μπει στο Γ1..Δεν είμαι σε θέση να παρακολουθώ συνέχεια τιμές..Να μπω 4all ή να περιμένω μέχρι 1 Γενάρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα πέρσι τον μετρητή μου και μου έβαλαν ψηφιακό με κάρτα sim μέσα.  Αυτός είναι ο περίφημος έξυπνος μετρητής? Είμαι στην ΔΕΗ πρέπει να ψάχνω λόγω του μετρητή τα πορτοκαλί τιμολόγια ή τα έχω μπλέξει εντελώς και λέω μλκιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Marthenil said:

Πάντως με μια πρώτη ματιά συνεχίζουν να είναι πανάκριβα σε σχέση με τον ανταγωνισμό

Προς το παρόν, το 4all θα είναι το πιο φτηνό κυμαινόμενο από 1/1.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...