Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά εγώ είμαι στο 4All η ανακοίνωση λέει ότι από 1/1/2024 όλοι θα πάμε στο πράσινο Γ1 αυτόματα εκτός και εάν δηλώσουμε ότι θέλουμε να παραμείνουμε. Πως ακριβώς το δηλώνουμε, τι συμφέρει τα σταθερά μπλε είναι φωτιά και λαύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, leotzian είπε

Καλησπέρα παιδιά εγώ είμαι στο 4All η ανακοίνωση λέει ότι από 1/1/2024 όλοι θα πάμε στο πράσινο Γ1 αυτόματα εκτός και εάν δηλώσουμε ότι θέλουμε να παραμείνουμε. Πως ακριβώς το δηλώνουμε, τι συμφέρει τα σταθερά μπλε είναι φωτιά και λαύρα.

Ακόμα είναι νωρίς μέχρι τότε.. Υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έλαβα στο Viber το εξής μήνυμα:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΕΛΑΤΗ,
ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ MYΔΕΗ (ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΙΝΗΣΕΩΝ, ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΑΠΟ 1.1.2024

Δεν μπορώ να το βρω αυτό πουθενά στο MYΔΕΗ, στο web. Μπορείτε να με βοηθήσετε ή να μου πείτε περί τείνος πρόκειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει καταλάβει αν στο Γ1/ΓΝ1 θα πληρώνεις όλες τις κιλοβατώρες με την ακριβότερη τιμή  αν ξεπεράσεις την κλίμακα ή πληρώνεις μόνο τις παραπανίσιες ας κάνει tag / παράθεση

Μόνο αν είναι 101% σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Όποιος έχει καταλάβει αν στο Γ1/ΓΝ1 θα πληρώνεις όλες τις κιλοβατώρες με την ακριβότερη τιμή  αν ξεπεράσεις την κλίμακα ή πληρώνεις μόνο τις παραπανίσιες ας κάνει tag / παράθεση

Μόνο αν είναι 101% σίγουρος

Εφ' όσον το λέει καθαρά >500 όλες με την δεύτερη κλίμακα οι παραπάνω από τις 500 μόνο στο 4All, δηλαδή ΟΣΟΙ είναι σίγουροι οτι δεν θα περάσουν τις 500 εχει καλώς αλλιώς είναι πρόβλημα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, korakios said:

Όποιος έχει καταλάβει αν στο Γ1/ΓΝ1 θα πληρώνεις όλες τις κιλοβατώρες με την ακριβότερη τιμή  αν ξεπεράσεις την κλίμακα ή πληρώνεις μόνο τις παραπανίσιες ας κάνει tag / παράθεση

Μόνο αν είναι 101% σίγουρος

 

Αυτό που ίσχυε μέχρι σήμερα και είναι σύννομο βάση ΡΑΕ και νομοθεσίας είναι για τις έξτρα. Τώρα αν θα το κόψουν και αυτό και θα σε τιμωρούν από την 1η, για όλα τους έχω ικανούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε λιγο και λιγακι να μας φορτωνουν με νεο αγχος στο κεφαλι μας!

Εγω με ΚΟΤΒ και με μηνιαια καταναλωση 300-350 κιλοβατορες περιπου τι να κανω εκτος απο το να παρω πετρα να φουνταρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, leotzian είπε

Εφ' όσον το λέει καθαρά >500 όλες με την δεύτερη κλίμακα οι παραπάνω από τις 500 μόνο στο 4All, δηλαδή ΟΣΟΙ είναι σίγουροι οτι δεν θα περάσουν τις 500 εχει καλώς αλλιώς είναι πρόβλημα. 

και

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Αυτό που ίσχυε μέχρι σήμερα και είναι σύννομο βάση ΡΑΕ και νομοθεσίας είναι για τις έξτρα. Τώρα αν θα το κόψουν και αυτό και θα σε τιμωρούν από την 1η, για όλα τους έχω ικανούς.

δεν κατάλαβα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, cubilone είπε

Παιδιά έλαβα στο Viber το εξής μήνυμα:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΕΛΑΤΗ,
ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ MYΔΕΗ (ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΙΝΗΣΕΩΝ, ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΑΠΟ 1.1.2024

Δεν μπορώ να το βρω αυτό πουθενά στο MYΔΕΗ, στο web. Μπορείτε να με βοηθήσετε ή να μου πείτε περί τείνος πρόκειται;

Μπαίνεις στο My DEH από τον υπολογιστή επιλέγεις οι παροχές μου περισσότερα λίγο ποιο κάτω ιστορικό και λίγο δεξιά Επιστολές πάνω πάνω την κατεβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

Όποιος έχει καταλάβει αν στο Γ1/ΓΝ1 θα πληρώνεις όλες τις κιλοβατώρες με την ακριβότερη τιμή  αν ξεπεράσεις την κλίμακα ή πληρώνεις μόνο τις παραπανίσιες ας κάνει tag / παράθεση

Μόνο αν είναι 101% σίγουρος

https://www.dei.gr/media/f2icq3jq/g1_g1n_2024.pdf
δεν προκύπτει από κάπου ότι θα πληρώνεις με την ακριβότερη τιμή το σύνολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

και

δεν κατάλαβα τίποτα

οι πρώτες 500 με τη κανονική τιμολόγηση. με αυξημένη χρέωση μόνο οι υπόλοιπες έξτρα των 500

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, greekfragma said:

οι πρώτες 500 με τη κανονική τιμολόγηση. με αυξημένη χρέωση μόνο οι υπόλοιπες έξτρα των 500

Στο pdf του Γ1 λέει για το σύνολο της ημερήσιας κατανάλωσης είναι η αυξημένη χρέωση ενώ στο 4all το διευκρινίζει πως οι πρώτες 500 χρεώνονται κανονικά και μόνο οι υπόλοιπες με αυξημένη χρέωση.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

οι πρώτες 500 με τη κανονική τιμολόγηση. με αυξημένη χρέωση μόνο οι υπόλοιπες έξτρα των 500

Ρε παιδιά ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ αν είστε >500 πάτε στο δεύτερο πίνακα >500

screenshot.png

Επεξ/σία από leotzian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ το άφησα να λήξει στη ΔΕΗ και έγινε Myhome open αλλά γτ λέει οτι έχει ισχύ 1χρόνο?Έχω καποια επίπτωση άμα φύγω?

Τι χρέωση έχει τώρα αυτό το πρόγραμμα ?

dei myhome open.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...