Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ρήτρα παιδια πως ακριβώς υπολογίζεται? 

Πόσο θα είναι περίπου? 

Βλέπω το γ1 λεει τελικη τιμη 0.12800 και το 4all 0.12400.

Εγώ είμαι γ1 αυτή την στιγμή. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, korakios said:

Η ΔΕΗ πρωτοτυπεί και βάζει στα κίτρινα τον τύπο αναπροσαρμογής των πράσινων

τώρα @ekrepali θα βάζεις ΤΕΑ για τα πράσινα και θα αλλάζουν και τα κίτρινα της ΔΕΗ 😂

βασικά το 4all ,

καλή τιμή βγάζει το άτιμο πάντως 4all 😁

Μπέρδεψε η καθαρίστρια τις χλωρίνες... θα γίνουν και τα μπλε πρασινοκίτρινα. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σουρεαλιστικα τα νέα τιμολόγια μπαίνεις να διαβάσεις τι θα πληρώνεις το μήνα και καταλήγεις να πρέπει να μάθεις να τετραγωνίζεις τον κύκλο και πάλι παίζετε αν θα βγάλεις άκρη στο τι θα πληρώσεις. Στο 4all γράφει 20% έκπτωση και κάποιες τιμές συν τις βασικές. Και από κάτω 50 τύπους προφανώς που δεν καταλαβαίνει το 99% των ανθρώπων και στο τέλος απλά προσπαθεις να δεις τι θα πληρώσεις τον Ιανουάριο αλλά μάταια. Τόσο ακαθοριστη και αμφίρροπη δεν ήταν η κατάσταση ούτε στο γυμνάσιο που σε έλεγε η άλλη σήμερα σε θέλω αύριο δεν σε θέλω. Εδω οι παράμετροι τείνουν στο άπειρο και στην ευθυγράμμιση των αστεριών ώστε να βγει κάποιο νούμερο στο τι ακριβώς θα πληρώσουμε. 

Απο τη μεριά μας το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι μείωση στην κατανάλωση όσο λιγότερο καταναλώνεις τόσο λιγότερο θα σε επηρεάσει η όλη κατάσταση η να μπουν φωτοβολταϊκά ώστε να ξεφύγεις τελείως από κάθε πάροχο και να μην σε νοιάζει τίποτα με όλα αυτά. Όταν παίζεις Τζόκερ οι πιθανότητες για να κερδίσεις είναι μεγαλύτερες από το να βρεις ακριβώς τι θα πληρώσεις στο ρεύμα από αρχές του 2024. 

Όπως έλεγε και ο φατσεας στο καφέ της χαράς ζούμε μια τραγιδια. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 8
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Disrespect είπε

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο viber να μπω στο MyDei να δω τις αλλαγές που θα ισχύσουν από 1.1.2024 αλλά η εφαρμογή έχει κρεμάσει. Μπορεί κάποιος να μπει να μας πει;

Αν αλλάξουν όρους σε ΣΤΑΘΕΡΟ δεσμευτικό συμβόλαιο πριν την λήξη του, πάνε κατευθείαν για αγωγή και καταγγελία στην ΡΑΕ.

Έχεις κρατήσει @Disrespect το συμβόλαιο ή τους ειδικούς όρους του Γ1?

Αναρωτιέμαι πραγματικά αν μπορούν να μεταλλάξουν σε κυμαινόμενο ένα σταθερό τιμολόγιο. Αλλά επειδή έκανα με δυο κλικ την αλλαγη σε Γ1 , δεν έχω κάτι στα χέρια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Στο ebill γράφει ,Γ1/Γ1Ν και από κάτω γραφει ειδικό τιμολόγιο. Τι σημαίνει ειδικό τιμολόγιο. Αξίζει να παραμείνω σε αυτό ή να πάω σε άλλο της ΔΕΗ. Δεν έχω μεγάλες καταναλωσεις. Από κάτω μου διαφημίζει και 3 ακόμα προγράμματα το κίτρινο, το πορτοκαλί και το κόκκινο. 943 kwh είχα κατανάλωση το προηγούμενο τετράμηνο. Να μείνω Γ1/Γ1Ν ή να πάω σε κάποιο από τα άλλα 3? Που έχετε καταλήξει όσοι το έχετε ψάξει, για αυτές τις kwh? Ευχαριστώ!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Χθες βράδυ έλαβα στο viber από την ΔΕΗ το μήνυμα "ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΕΛΑΤΗ, ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ MYΔΕΗ (ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΙΝΗΣΕΩΝ, ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΑΠΟ 1.1.2024"

Σήμερα το πρωϊ προσπαθώ να μπω και είναι αδύνατον αφού συνεχώς εμφανίζει 504 Gateway Time-out. Δυστυχώς για άλλη μια φορά διαπιστώνω ότι η εφαρμογή τους είναι προβληματική αφού έχει θέματα λειτουργίας. Θα μπορούσαν να στείλουν e-mail όπως ενημερώνουν και για τους λογαριασμούς, αλλά επιμένουν με το application...😲

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Επειδη αρκετοι απο εμας ειναι ασχετοι με το θεμα και για να μην κανουμε εξατομικευμενες ερωτησεις που μπερδευουν περισσοτερο, θα προτεινα καποιος εμπειρος και γνωστης του θεματος με βαση τις νεες χρεωσεις που θα ισχυσουν απο 01/01/2024 (αν ειναι γνωστες), να μας εκανε μια απλη κατηγοριοποιηση για το τι συμφερει περιπου αναλογα με την καταναλωση (πχ <2000kwh/4μηνο συμφερει περισσοτερο αυτο το προγραμμα, >2000 συμφερει αυτο κοκ). Ευχαριστω εκ των προτερων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Έλαβα το μήνυμα στο Viber από τη ΔΕΗ,μπήκα στο MyDEI διάβασα τις αλλαγές  και τώρα ψάχνω αναλυτή της NASA να μου τα εξηγήσει για να τα πω στη μάνα μου στο χωριό...Τι ζούμε ρε........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johntram είπε

Καλημέρα.Έλαβα το μήνυμα στο Viber από τη ΔΕΗ,μπήκα στο MyDEI διάβασα τις αλλαγές  και τώρα ψάχνω αναλυτή της NASA να μου τα εξηγήσει για να τα πω στη μάνα μου στο χωριό...Τι ζούμε ρε........

Εαν κάνει καταναλώσεις , όπως πχ ο πατέρας μου στο χωριό 250-300 kWh το μήνα και είναι και σε κοτ Β τότε το Γ1 είναι κάτι που δε θα χρειαστεί να αλλάξεις πιστεύω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimostr είπε

Εαν κάνει καταναλώσεις , όπως πχ ο πατέρας μου στο χωριό 250-300 kWh το μήνα και είναι και σε κοτ Β τότε το Γ1 είναι κάτι που δε θα χρειαστεί να αλλάξεις πιστεύω 

Είναι τόσο δυσνόητο που αντί να το απλοποιήσουν το κάνανε όσο πιο δύσκολο γινόταν (για μένα που δεν έχω τις παραίτητες γώσεις).Και επειδή είμαι στη δουλειά κάτι συνεργάτες από Γαλλία και Ισπανία με ρωτούσαν γιατί έβριζα και γελούσα ταυτόχρονα και άντε τώρα να εξηγήσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...