Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, phanispal είπε

Με 4.000 kWh/τετράμηνο δε σώζεσαι ούτως ή άλλως.

Αστα να πάνε. Εβαλα αντλία θερμότητας μπας και γλιτώσω κάτι απο αυτά που έδινα για πετρέλαιο, αλλά τελικα μια ή άλλη μου έρχεται.  Απο πουθένα δεν γλιτώνεις σε αυτη τη κωλοχώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Disrespect είπε

Αστα να πάνε. Εβαλα αντλία θερμότητας μπας και γλιτώσω κάτι απο αυτά που έδινα για πετρέλαιο, αλλά τελικα μια ή άλλη μου έρχεται.  Απο πουθένα δεν γλιτώνεις σε αυτη τη κωλοχώρα. 

πολλά καις , πήγαινε στο άλλο νήμα με τις αντλίες , δώσε μοντέλο και συμπλήρωσε απο το νήμα των κλιματιστικών τις απώλειες του σπιτιού

συνέχεια όχι εδώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

πολλά καις , πήγαινε στο άλλο νήμα με τις αντλίες , δώσε μοντέλο και συμπλήρωσε απο το νήμα των κλιματιστικών τις απώλειες του σπιτιού

συνέχεια όχι εδώ

Ευχαριστώ, και συγγνώμη για το offtopic, αλλά εχω βρεί τι φταίει. Ηταν λανθασμένη επιλογή η αντλία λόγω του μεγέθους και της διαρρύθμισης του σπιτιού (μεζονέτα 2 επιπέδων 240τμ) αλλά και λόγω της χαμηλης εξωτερικής θερμοκρασίας λογω υψομετρου (Παλαιά Πεντέλη). 

/offtopic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Disrespect said:

Πω πω.. Με αυτά που βλέπω το My Home Open που θεωρούσα πιασοκωλιά στα 0.17 τελικά είναι μια χαρά. Δεν πάω πουθενά μέχρι Απρίλη που λήγει με 1000ΚWh/μήνα, τουλάχιστον να βγούνε τα πολλά κρύα και μετά δεν ξέρω... Μετανάστευση ίσως 🤣

Μετα απο τηλ επικοινωνια με ΔΕΗ (που οπως λεει και ο αρχηγος @korakios δεν ισχυει) μου ειπαν οτι το open καταργειται στο τελος του χρονου με μεταπτωση στο Γ1. Πηρα να ρωτησω ποτε θα βγαλουν την φορμουλα και ειχαν αγνοια για το ποτε θα το δωσουν σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, fragos είπε

Μετα απο τηλ επικοινωνια με ΔΕΗ (που οπως λεει και ο αρχηγος @korakios δεν ισχυει) μου ειπαν οτι το open καταργειται στο τελος του χρονου με μεταπτωση στο Γ1. Πηρα να ρωτησω ποτε θα βγαλουν την φορμουλα και ειχαν αγνοια για το ποτε θα το δωσουν σημερα

Καλά σου είπε ο Κοράκιος. Στο τηλέφωνο λένε μ@λ@κίες. Σημασία εχει μόνο τι γράφει το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει. Θα ήταν απιστευτη ηλιθιότητα εκ μερους τους να το αθετήσουν γιατί αυτά που θα πληρώσουν απο τις δικαστικές προσφυγες και τα προστιμα που θα φάνε απο τις ρυθμιστικές αρχές θα είναι  πολύ περισσότερα απο το διαφυγόν κερδος των λιγων μηνων φτηνότερης κιλοβατώρας για περιορισμένο αριθμό πελατών.

Επεξ/σία από Disrespect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, fragos είπε

Μετα απο τηλ επικοινωνια με ΔΕΗ (που οπως λεει και ο αρχηγος @korakios δεν ισχυει) μου ειπαν οτι το open καταργειται στο τελος του χρονου με μεταπτωση στο Γ1. Πηρα να ρωτησω ποτε θα βγαλουν την φορμουλα και ειχαν αγνοια για το ποτε θα το δωσουν σημερα

υπόψιν το ποστ που έκανες παράθεση αλλά δε το σχολίασα αναφέρει Open ,

προφανώς ο @Disrespectεννοούσε online ή enter σταθερό με 0,17

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα εχτές με τη ΔΕΗ μου είπαν ότι σε όποιο πρόγραμμα και αν είσαι από 1/1 αλλάζεις. Είμαι στο 4all μέχρι 8/5/2024 και μου είπαν ότι το σύστημα αυτόματα θα με πετάξει γ1ν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα εχτές με τη ΔΕΗ μου είπαν ότι σε όποιο πρόγραμμα και αν είσαι από 1/1 αλλάζεις. Είμαι στο 4all μέχρι 8/5/2024 και μου είπαν ότι το σύστημα αυτόματα θα με πετάξει γ1ν 

άρα Γ1Ν θα πρασινίσει (αν δεν ήταν απο τσίπουρα ο υπάλληλος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, korakios είπε

άρα Γ1Ν θα πρασινίσει (αν δεν ήταν απο τσίπουρα ο υπάλληλος)

Η λογική αυτό λέει...και προφανώς παρασκήνιακα θεωρώ ότι κάποιες πιέσεις θα έχουν ασκηθεί για τη βελτιστη δυνατη τιμή,καθώς εκεί θα μεταπεσει το μεγαλύτερο μέρος των καταναλωτών.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, mindreader είπε

Ποτε ανακοινωνουν τιμες kwh;

Ποτε θα μας πουν πως επιλεγουμε;

Σιγά σιγά.. δε βιάζονται,ακόμα εχουν σχεδόν τρεις ώρες για να είναι εντός χρονικού πλαισίου 😂😂😂

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

άρα Γ1Ν θα πρασινίσει (αν δεν ήταν απο τσίπουρα ο υπάλληλος)

Κι εγω για πρασινο το κοβω αυτο και θα βαλουν το ΝeoFaceliftMyHomeOnline σε μπλε.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zakinet είπε

Εχω θερμανση στο σπιτι με ρευμα και νυχτερινο τιμολογιο. Με το νεο ετος με βαση το καινουργιο excel αν το καταλαβα καλα πρεπει να φυγω για δεη 4all?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60070117

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Κι εγω για πρασινο το κοβω το αυτο και θα βαλουν το ΝeoFaceliftMyHomeOnline σε μπλε.

όλο γκρίνια είσαι αλλά τσουπ , περνάς και απο εδώ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

όλο γκρίνια είσαι αλλά τσουπ , περνάς και απο εδώ 😁

Καλα φευγω παω να βρω αμαξι για τον brother και να φτιαξω τις ζημιες που επαθα στο μαγαζι γιατι πρεπει να βγαλω λεφτα να πληρωσω το ρευμα και το αεριο(-50:lol:).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...