Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Zer0cooL1 είπε

και τι κανω δηλαδη που 29-11-2023 ληγει το παλιο καλο μου online???

Η κάνεις τουρισμό σε εναλλακτικό παροχο για κάνα μήνα (δες αντίστοιχο νήμα)η αν δε θες να φύγεις από ΔΕΗ γύρνα σε Γ1Ν ή 4all και αποφασίζεις τέλος Δεκέμβρη τι θα κάνεις. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς να πω ότι λήγει και το δικό μου myHome Enter στις 28/11 και για ένα μήνα δε Θέλω να μπλέξω με εναλλακτικούς παροχους. Η κατανάλωση μου το τετράμηνο είναι 1000Kwh και το καλοκαίρι 1500Kwh

Διάβασα τις τελευταίες 15-20 σελίδες και Θέλω να μου πείτε αν κατάλαβα σωστά...

1. Ότι και να διαλέξεις η μη (πχ να σε πετάξει από μόνο του στο Open) θα έχει ισχύ μέχρι 1/1/24 όπου αλλάζουν τα δεδομένα

2. Η σημαντική απόφασή θα είναι μετά τις 1/1/24 σε ποιο χρώμα τιμολογίου Θέλεις να πας

3. Μόνο για τον μήνα Δεκέμβριο στην καλύτερη περίπτωση θα υπάρχει μια αύξηση 50-60% από το παλιό myHome Enter

Για αυτό που δεν είμαι καθόλου σίγουρος είναι αν υπάρχουν αυτή τη στιγμή προγράμματα 24μηνης δέσμευσης με "κλειδωμένη τιμή" τα οποία να παρακάμπτουν την ανάγκη επιλογής τιμολογίου τον νέο χρόνο. 

 

Επεξ/σία από salmador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα να ρωτήσω. Είμαι ΔΕΗ Γ1 και θέλω να αλλάξω το όνομα στον λογαριασμό. Η ΔΕΗ ζητάει 100€ εγγύηση. Αν πάω σε άλλον πάροχο και δώσω τα δικά μου στοιχεία και μετά από 2 μήνες γυρίσω ΔΕΗ θα πληρώσω ξανά 100€ εγγύηση; Οι άλλοι πάροχοι έχουν αντίστοιχη εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα να ρωτήσω. Είμαι ΔΕΗ Γ1 και θέλω να αλλάξω το όνομα στον λογαριασμό. Η ΔΕΗ ζητάει 100€ εγγύηση. Αν πάω σε άλλον πάροχο και δώσω τα δικά μου στοιχεία και μετά από 2 μήνες γυρίσω ΔΕΗ θα πληρώσω ξανά 100€ εγγύηση; Οι άλλοι πάροχοι έχουν αντίστοιχη εγγύηση;

Καλημερα..Μπορεις να ζητησεις την  αλλαγη  ονονατος και με την παγια εντολη  σε καρτα να μην πληρωσεις την εγγυηση..Πηγαινε σε ενα καταστημα να ρωτησεις..Αναλογα τον παροχο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα..Μπορεις να ζητησεις την  αλλαγη  ονονατος και με την παγια εντολη  σε καρτα να μην πληρωσεις την εγγυηση..Πηγαινε σε ενα καταστημα να ρωτησεις

Ανεξάρτητα αν θα το βάλω πάγια τα 100€ ισχύουν. Απλά με την πάγια όταν φύγεις στα επιστρέφουν χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάποιο αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Ανεξάρτητα αν θα το βάλω πάγια τα 100€ ισχύουν. Απλά με την πάγια όταν φύγεις στα επιστρέφουν χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάποιο αίτημα.

Οταν φυγεις η εγγυηση επιστρεφεται ετσι και αλλιως η συμψηφιζεται στον λογαριασμο..Στην εγγυηση με παγια δεν πληρωνεις την εγγυηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, takoulou είπε

Στην εγγυηση με παγια δεν πληρωνεις την εγγυηση..

Δεν ισχύει αυτό. Έτσι μου είπαν την προηγούμενη εβδομάδα από την ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Δεν ισχύει αυτό. Έτσι μου είπαν την προηγούμενη εβδομάδα από την ΔΕΗ. 

Αν βαλεις παγια οταν γινει η πρωτη πληρωμη μεσω της παγιας σου επιστρεφεται η εγγυηση. Επισης αν κανεις την αιτηση απο το site της ΔΕΗ δεν πληρωνεις εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανάλωση 28 ημέρες 96kw

Περίοδος 18/10 εως 14/11

Γ1/Ν1

Χρεώσεις Προμήθειας ΔΕΗ 16 ,95

Επιδότηση Κράτους - 1 , 92

Πάγια Χρέωση 3 , 27

Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 1 5 , 60

(48kWhx0,15500€/kWh)+(48kWhx0,17000€/kWh)

Γιατί μου το σπάει στα δύο; 48+48

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Οταν φυγεις η εγγυηση επιστρεφεται ετσι και αλλιως η συμψηφιζεται στον λογαριασμο..Στην εγγυηση με παγια δεν πληρωνεις την εγγυηση..

 

2 ώρες πριν, 1efteris είπε

Αν βαλεις παγια οταν γινει η πρωτη πληρωμη μεσω της παγιας σου επιστρεφεται η εγγυηση. Επισης αν κανεις την αιτηση απο το site της ΔΕΗ δεν πληρωνεις εγγυηση

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας. Θα ρωτήσω αυτές τις διευκρινίσεις. Χρήσιμες οι συμβουλές σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, panosntok είπε

Κατανάλωση 28 ημέρες 96kw

Περίοδος 18/10 εως 14/11

Γ1/Ν1

Χρεώσεις Προμήθειας ΔΕΗ 16 ,95

Επιδότηση Κράτους - 1 , 92

Πάγια Χρέωση 3 , 27

Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 1 5 , 60

(48kWhx0,15500€/kWh)+(48kWhx0,17000€/kWh)

Γιατί μου το σπάει στα δύο; 48+48

Τιμή Οκτωβρίου και τιμή Νοεμβρίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, plasTOST είπε

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας. Θα ρωτήσω αυτές τις διευκρινίσεις. Χρήσιμες οι συμβουλές σας!

@takoulou & @1efteris επικοινώνησα εχθές με ΔΕΗ με το τμήμα του e- contract και τελικά δεν θα πληρώσω εγγύηση. Έγινε αποστολή της σύμβασης και 2 υπεύθυνων δηλώσεων και χοντρικά σε 5 εργάσιμες θα έχει υλοποιηθεί το αίτημα.

Σας ευχαριστώ για τις οδηγίες και τις συμβουλές σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2023 στις 10:58 ΠΜ, 1efteris είπε

οταν γινει η πρωτη πληρωμη μεσω της παγιας σου επιστρεφεται η εγγυηση.

Ερώτηση σχετικά με αυτό.

Οταν γίνει η πρώτη πληρωμή με πάγια σου επιστρέφεται στον επόμενο λογαριασμό η εγγύηση ή στον αμέσως επόμενο από την ενεργοποίηση της πάγιας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, plasTOST είπε

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας. Θα ρωτήσω αυτές τις διευκρινίσεις. Χρήσιμες οι συμβουλές σας!

Εναλλακτικα μπορεις να καλεσειςτην εταιρία Teleperformance (2111819403) η οποία συνάπτει ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ συμβόλαια με την ΔΕΗ. Αν σε ενδιαφέρει στείλε PM για περισσότερες πληροφορίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Εναλλακτικα μπορεις να καλεσειςτην εταιρία Teleperformance (2111819403) η οποία συνάπτει ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ συμβόλαια με την ΔΕΗ. Αν σε ενδιαφέρει στείλε PM για περισσότερες πληροφορίες..

Σε ευχαριστώ. Με κάλεσαν απευθείας από την ΔΕΗ και το έλυσα το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...