Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά πραγματικά εάν εξαιρέσουμε το ότι το 4all έχει 3.5 ευρώ πάγιο ενώ το open έχει 5 ως σημαντική διαφορά και ότι απλά το open έχει λίγο πιο πάνω (0.14748 αντί -0,14 4all) τις πρώτες 500 έχει κάτι άλλο?!?! Νομίζω όλους το open μας συμφέρει (και αυτό έχει επιβραβευση) πάρα το 4all μου ξεφεύγει κάτι ? 

Υ.γ υπάρχει αντίστοιχο excel  που είχε φτιαχτεί παλιότερα που συγκρίναμε όλους του παρόχους χωρίς ρήτρα?  

2 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

NRG pass έκανα με 300kwh το μήνα που έχω...και ο Θεός βοηθός...

Εύχομαι να σου πάει καλά. Εγώ κάνω μαξ 400-+

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PurpleNinja είπε

Ρε παιδιά πραγματικά εάν εξαιρέσουμε το ότι το 4all έχει 3.5 ευρώ πάγιο ενώ το open έχει 5 ως σημαντική διαφορά και ότι απλά το open έχει λίγο πιο πάνω (0.14748 αντί -0,14 4all) τις πρώτες 500 έχει κάτι άλλο?!?! Νομίζω όλους το open μας συμφέρει (και αυτό έχει επιβραβευση) πάρα το 4all μου ξεφεύγει κάτι ? 

Υ.γ υπάρχει αντίστοιχο excel  που είχε φτιαχτεί παλιότερα που συγκρίναμε όλους του παρόχους χωρίς ρήτρα?  

Εύχομαι να σου πάει καλά. Εγώ κάνω μαξ 400-+

Τι εννοείς το open συμφέρει? Μεγαλύτερο πάγιο συν πιο ακριβή kw έναντι του 4all. Εγώ ήδη από τον πρώτο μήνα είδα διαφορά με το 4all συγκριτικά με το open. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, PurpleNinja είπε

Υ.γ υπάρχει αντίστοιχο excel  που είχε φτιαχτεί παλιότερα που συγκρίναμε όλους του παρόχους χωρίς ρήτρα?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59917021

φύλλο σταθερά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Σε ευχαριστώ!! Είχα κατεβάσει ένα και έβαζες πόσα έχεις καταναλώσει μέρα/νύχτα για 3 τετράμηνα και σου υπολόγιζε την κάθε εταιρία τι θα σου έρθει αντίστοιχα σε 3 τετράμηνα με τις τιμές που έπαιζαν εκείνη την στιγμή. βλέπω ότι έχει ένα μεν παρόμοιο αλλά δεν μου δείχνει τις χρεώσεις σε κάθε εταιρία.  Που κοιτάω αντίστοιχα σε αυτό μόλις τα συμπληρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PurpleNinja είπε

Σε ευχαριστώ!! Είχα κατεβάσει ένα και έβαζες πόσα έχεις καταναλώσει μέρα/νύχτα για 3 τετράμηνα και σου υπολόγιζε την κάθε εταιρία τι θα σου έρθει αντίστοιχα σε 3 τετράμηνα με τις τιμές που έπαιζαν εκείνη την στιγμή. βλέπω ότι έχει ένα μεν παρόμοιο αλλά δεν μου δείχνει τις χρεώσεις σε κάθε εταιρία.  Που κοιτάω αντίστοιχα σε αυτό μόλις τα συμπληρώσω?

 

2 ώρες πριν, korakios είπε

φύλλο σταθερά

γραμμή 26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έληγε το my home online και βλέπω τώρα ότι ανανεώθηκε για έναν χρόνο αλλά η κιλοβατωρα είναι αυξημένη από 0.09 σε 0,30 κάτι αν θυμάμαι καλά

 

Τι μπορώ να κάνω?

Μπορώ να πάω στο myall χωρίς κάποια ρήτρα; με συμφέρει να πάω στο myall?

Στο myhome online μου το πήγαν στο 0.28 ενώ στo myall είναι 0.16 

Εγώ δεν συναινεσα για την ανανέωση του my home online πως έγινε η ανανέωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ήρθε η ώρα να κοιτάξετε παραδίπλα στους εναλλακτικούς παρόχους, και από 1/1/24 τα ξαναλέμε, γιατί η ΔΕΗ έχει έξοδα πολλά παιδιά, θέλει να εξαγοράσει, μετά το public και τη vodafone Greece...δε βγαίνει μάνα μ', δε βγαίνει!!

Μη ξεχάσω, προσφέρει Κ κουπονάκι για εντελώς δωρεάν 9 μήνες antenna plus...

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, demakhs είπε

Μάλλον ήρθε η ώρα να κοιτάξετε παραδίπλα στους εναλλακτικούς παρόχους, και από 1/1/24 τα ξαναλέμε, γιατί η ΔΕΗ έχει έξοδα πολλά παιδιά, θέλει να εξαγοράσει, μετά το public και τη vodafone Greece...δε βγαίνει μάνα μ', δε βγαίνει!!

Αν τωρα που ληγει το ONLINE (στις 08/12/23 με τιμή 0,096€/KWh) πάω σε κάποιο κυμαινόμενο εναλακτικού παρόχου, μετα την 01/01/24 μπορω να αλλάξω χωρις ποινή;

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο μπορείς, αφού πάρεις δώρο 100ρι απ' την ΕΛΠΕ, αλλά αν προλάβεις περνάς μια βόλτα κ από Ηρωνα για ακόμα ένα 50ρι, έτσι διαβάζω απ' τα τζιμάνια εδώ μέσα.

Καλύτερα να μεταφερθούμε στο διπλανό θέμα όμως, είμαστε ... ουτόπικ!!!😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση γιατί κατι ίσως δεν εχω καταλάβει.

Η κατανάλωση μου το δύσκολο τετράμηνο του χειμώνα είναι 1640kw ημερήσιες και 861kw νυχτερινές.

Αν παω στο OPEN μου βγαίνει 325,81€ να πληρωσω (συνολικά)

ενώ αν παω

στο 4ALL μου βγαίνει 315,07€ (συνολικά)

δηλαδη10 ευρώ πιο φθηνά (σιγά το Ποσο δηλαδή στο τετράμηνο). 

Επίσης το 4ALL που προσπαθεί να μου πασάρει η ΔΕΗ εχει τον κίνδυνο αν περασω τις 500KW ημερήσιες το μηνα τις πλεονάζουσες θα τις χρεωθώ με αυξημένη τιμή 0,196

 

ΑΡΑ Γιατί να μην επιλέξω το OPEN και να τελειώνουμε?

 

Επεξ/σία από Zer0cooL1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Zer0cooL1 είπε

Μια ερώτηση γιατί κατι ίσως δεν εχω καταλάβει.

Η κατανάλωση μου το δύσκολο τετράμηνο του χειμώνα είναι 1640kw ημερήσιες και 861kw νυχτερινές.

Αν παω στο OPEN μου βγαίνει 325,81€ να πληρωσω (συνολικά)

ενώ αν παω

στο 4ALL μου βγαίνει 315,07€ (συνολικά)

δηλαδη10 ευρώ πιο φθηνά (σιγά το Ποσο δηλαδή στο τετράμηνο). 

Επίσης το 4ALL που προσπαθεί να μου πασάρει η ΔΕΗ εχει τον κίνδυνο αν περασω τις 500KW ημερήσιες το μηνα τις πλεονάζουσες θα τις χρεωθώ με αυξημένη τιμή 0,196

 

ΑΡΑ Γιατί να μην επιλέξω το OPEN και να τελειώνουμε?

 

Από τη στιγμή που τουλάχιστον μέχρι 01/12 δε γνωρίζουμε τα νέα προγράμματα της ΔΕΗ είναι αρκετά επισφαλές να κάνεις υπολογισμούς για τις χρεώσεις με βάση τις ισχύουσες τιμές.Για κάποιο λόγο η ΔΕΗ όντως προωθεί το 4all...μένει να δούμε εάν αυτό θα συνεχίσει ως πρόγραμμα με τις νέες πολύχρωμες μορφές τιμολογίων και ποιο θα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Από τη στιγμή που τουλάχιστον μέχρι 01/12 δε γνωρίζουμε τα νέα προγράμματα της ΔΕΗ είναι αρκετά επισφαλές να κάνεις υπολογισμούς για τις χρεώσεις με βάση τις ισχύουσες τιμές.Για κάποιο λόγο η ΔΕΗ όντως προωθεί το 4all...μένει να δούμε εάν αυτό θα συνεχίσει ως πρόγραμμα με τις νέες πολύχρωμες μορφές τιμολογίων και ποιο θα είναι...

και τι κανω δηλαδη που 29-11-2023 ληγει το παλιο καλο μου online???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/2/2023 στις 1:24 ΜΜ, ShadowGame είπε

 

Το Γ1Ν το κοίταξες που δεν τιμωρεί τις μεγάλες καταναλώσεις;

8 λεπτά πριν, Zer0cooL1 είπε

και τι κανω δηλαδη που 29-11-2023 ληγει το παλιο καλο μου online???

blockquote widgetblockquote widget

Επεξ/σία από satsok2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...