Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το λεω και από την άλλη και δεν με πιστεύουν.Το κράτος από την ηλεκτροκίνηση στα αυτοκίνητα θα χάνει λεφτά τα επόμενα χρόνια γιατί σταδιακά θα μειώνονται οι πωλήσεις της βενζίνης άρα από κάπου πρέπει να βγάλει τα λεφτα που θα χάνει από φόρους και δασμούς. Οι 300 όχι του Λεωνίδα 🤣 δεν κάνουν εκπτώσεις στην καλοπέρασή τους.

Τι πιο εύκολο από το ρεύμα στο οποίο αναμένεται να μας πηδ............ τα επόμενα χρόνια. Και κάποιοι λένε πως η τεχνολογία είναι το μέλλον.Να μην πω τι είναι.Και μεις κοιτάμε πως θα γλυτώσουμε ψίχουλα από τον κάθε πάροχο που μας δουλεύει πουλώντας μας φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Τάπα και ξαλάφρωσα.😜

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Το λεω και από την άλλη και δεν με πιστεύουν.Το κράτος από την ηλεκτροκίνηση στα αυτοκίνητα θα χάνει λεφτά τα επόμενα χρόνια γιατί σταδιακά θα μειώνονται οι πωλήσεις της βενζίνης άρα από κάπου πρέπει να βγάλει τα λεφτα που θα χάνει από φόρους και δασμούς. Οι 300 όχι του Λεωνίδα 🤣 δεν κάνουν εκπτώσεις στην καλοπέρασή τους.

Τι πιο εύκολο από το ρεύμα στο οποίο αναμένεται να μας πηδ............ τα επόμενα χρόνια. Και κάποιοι λένε πως η τεχνολογία είναι το μέλλον.Να μην πω τι είναι.Και μεις κοιτάμε πως θα γλυτώσουμε ψίχουλα από τον κάθε πάροχο που μας δουλεύει πουλώντας μας φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Τάπα και ξαλάφρωσα.😜

Και το ότι το ρεύμα είναι αγαθό πρώτης ανάγκης και όχι χρηματιστηριακό προϊόν. Επίσης, σύμφωνα με το σκεπτικό των 300 (που λες κι εσύ) και να γνωρίζω την τιμή του ρεύματος τον επόμενο μήνα τι θα κάνω αν δεν μπορώ να το πληρώσω; Θα κόψω το μαγείρεμα ή το πλυντήριο; Δεν είναι ουίσκι που αν ακριβύνει και δεν έχω € δεν θα πιω ένα μπουκάλι αλλά ένα ποτήρι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ληγει το enter και ειμαι κι εγω στο διλλημα: 4all-Γ1-open...

Η ΔΕΗ 'πασαρει' το 4all (πριν λιγο με πηραν τηλ...)

Εχω την εξης απλη απορια:

Στο 4all δεν λεει πουθενα για την ρητρα αναπροσαρμογης σε αντιθεση με το Γ1 που λεει: χωρις ρητρα (χωρις λεει για για το OPEN)

Τελικα τι ισχυει; το 4all ενδεχεται να ....αποκτησει αυτη την...ρητρα, για αυτο το 'πασαρουν' με δωρο....αντ1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LIONOR είπε

Μου ληγει το enter και ειμαι κι εγω στο διλλημα: 4all-Γ1-open...

Η ΔΕΗ 'πασαρει' το 4all (πριν λιγο με πηραν τηλ...)

Εχω την εξης απλη απορια:

Στο 4all δεν λεει πουθενα για την ρητρα αναπροσαρμογης σε αντιθεση με το Γ1 που λεει: χωρις ρητρα (χωρις λεει για για το OPEN)

Τελικα τι ισχυει; το 4all ενδεχεται να ....αποκτησει αυτη την...ρητρα, για αυτο το 'πασαρουν' με δωρο....αντ1;

όλα τα παραπάνω θα έχουν ρήτρα

μένει να ανακοινώσει η ΔΕΗ ποιο τιμολόγιο θα είναι πράσινο ,που εκεί απλά θα ξέρεις την τιμή με την ρήτρα μαζί για τον τρέχων μήνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, wall said:

Καλημέρα. 

Μου ήρθε ο έναντι αλλά δεν βάλανε τίποτα στη κατανάλωση. Για να τα χρεώσουν στον εκκαθαριστικό πιο ψηλά; Καινούργια πρακτική αυτή;

Δεν είναι κάτι που συνηθίζεται, μήπως σου έβαλαν μηδέν επειδή στο αντίστοιχο περσινό διάστημα η κατανάλωση ήταν μηδενική? Σε μια δική μου παροχή αυτό ακριβώς συμβαίνει.

Πάντως το σκεπτικό σου δεν στέκει, στον εκκαθαριστικό δεν θα τα χρεώσουν πιο ψηλά, ίσα ίσα που κάτι τέτοιο είναι εις βάρος τους επειδή θα εισπράξουν τα ίδια αλλά με καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Έφυγα από ΔΕΗ Homeopen και πήγα σε ιδιώτη πάροχο πριν λίγες ημέρες...και στο mydei μου εμφανίζει το παρακάτω...

Υπόψιν η πληρωμή δεν γινόταν με πάγια εντολή...

Είναι επιστροφή?

Πρέπει να βάλω αριθμό λογαριασμού κάπου?

 

Ευχαριστώ 

 

Screenshot_2023-11-24-16-00-20-823_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Καλησπέρα!

Έφυγα από ΔΕΗ Homeopen και πήγα σε ιδιώτη πάροχο πριν λίγες ημέρες...και στο mydei μου εμφανίζει το παρακάτω...

Υπόψιν η πληρωμή δεν γινόταν με πάγια εντολή...

Είναι επιστροφή?

Πρέπει να βάλω αριθμό λογαριασμού κάπου?

 

Ευχαριστώ 

 

Screenshot_2023-11-24-16-00-20-823_com.android.chrome.png

Καλύτερα να πας σε ένα καταστήματα .. Να τα πάρεις άμεσα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Καλησπέρα!

Έφυγα από ΔΕΗ Homeopen και πήγα σε ιδιώτη πάροχο πριν λίγες ημέρες...και στο mydei μου εμφανίζει το παρακάτω...

Υπόψιν η πληρωμή δεν γινόταν με πάγια εντολή...

Είναι επιστροφή?

Πρέπει να βάλω αριθμό λογαριασμού κάπου?

 

Ευχαριστώ 

 

Screenshot_2023-11-24-16-00-20-823_com.android.chrome.png

βρηκες καλυτερο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, GeorgeTrzs said:

Καλησπέρα!

Έφυγα από ΔΕΗ Homeopen και πήγα σε ιδιώτη πάροχο πριν λίγες ημέρες...και στο mydei μου εμφανίζει το παρακάτω...

Υπόψιν η πληρωμή δεν γινόταν με πάγια εντολή...

Είναι επιστροφή?

Πρέπει να βάλω αριθμό λογαριασμού κάπου?

Ναι, πιστωτικό υπόλοιπο είναι, κοινώς επιστροφή.

Δεν είναι τόσο απλό όμως όσο να βάλεις αριθμό λογαριασμού κάπου, δες στο παρακάτω link τι χρειάζεται:

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Εναλλακτικά μπορείς να πας στο ταμείο του τοπικού γραφείου ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...